Je radost mít takového spojence...

Autor
Štítky

Tak nám prý unikly tajné plány izraelské odvety vůči Íránu. Tedy… ne nám, ale Pentagonu. A byl to velice šikovný únik. Íránci se dozvěděli všechny podrobnosti a veřejnost se nedozvěděla nic. Prosím, povšimněte si, že o tom referovala všechna média jako o úniku a vůbec nikdo nepřemýšlel o tom, že by se toho zmocnily nějaké tajné služby, které to íráncům předaly. Nebo, nedej Bože, že by to získaly přímo íránské tajné služby.

Říká se tomu únik informací, ale správnější označení by bylo, že to Američani Íráncům prostě nabonzovali.

Proč? Já vlastně nevím a je mi to celkem jedno… asi proto, že Kamala nechce přijít o muslimské voliče v USA. Nebo o studenty z Harwardu, kteří jsou fanatičtější a propalestinštější než sám Hamás. Nebo možná proto, že Írán fakt udělal potichu jaderný test a modří už vědí, že se změnila všechna pravidla hry. Na zničení Íránu je zapotřebí celá řada atomovek. Na zničení Izraele v podstatě postačí jedna. Nebo možná proto, že na větší válku na blízkém východě čeká Číňan, aby zahájil válku na dálném východě o Taiwan. A nebo možná proto, že se tam ve Washigtonu už všichni hádají o moc a je jim jedno, co se děje pod jejich věžemi ze slonoviny.

Podobně to vypadalo před rokem na Ukrajině, pamatujete? Teď právě končila ta slavná ofenzíva, která měla rozdělit bojiště, Ukrajinci měli stanout na břehu Azovského moře, Putina měli podříznout siloviki a válka měla skončit slavným ukrajinským vítězstvím. Nebo tak nějak to tehdy předpovídalo kazašské stepní orákulum, Džamila Stehlíková. Místo toho Ukrajina postoupila asi o deset kilometrů ve stepích, předvedla, že západní tanky hoří stejně dobře jako ty ruské, jen je neunesou místní mosty a špatně se tahají z bláta, ztratila sto tisíc mužů a také reputaci. V této době už věřil v úspěch jen maršál Petrla… a dodnes ho to nepřešlo.

Američané už ale Ukrajincům moc nevěřili a začali se handrkovat, jestli těch šedesát miliard dolarů pomoci ještě vůbec stojí za to. Jestli to už nejsou vyhozené peníze, protože prachy jsou vždycky až na prvním místě. A handrkovali se dlouho, kluci jedni… Celé měsíce seděli v teple kongresových budov, kde fungovalo topení, klimatizace, kantýna i kokain na záchodcích a s plnými břichy řešili, jestli nechají Ukrajinu padnout hned a nebo za ty prachy ještě Rusům trochu zasolí. Ukrajinci zatím umírali v blátě a začali přemýšlet, kde se stala chyba.

Když loni zaútočil Hamás na Izrael, napsal jsem, že Izrael je pro kredibilitu USA stokrát důležitější než Ukrajina. Je dokonce důležitější než celá Evropa. Americký prezident může klidně poslat Ukrajinu k šípku. Může klidně poslat k šípku celou Evropu. Může prohrát v Irákau i Afghanistánu a v Pentagonu se nepohne ani myš. Žádný generál nebude vyhozen z funkce, nikdo nebude vyšetřovat, kdo za tu blamáž může. Ale nemůže si dovolit nechat padnout Izrael. To se politicky nedá přežít.

Jenže… jak vidíte, ono už je to vlastně skoro jedno. Ani takový přítel Ameriky jako Izrael, už nemá jistotu. Netanjahu je vůči Bidenovi v mnohem lepším postavení než Zelenský, Izraelci v tomto ohledu vrtí psem a nikdy se jim nedostane ponižujícího zacházení a jsem si jistý, že proběhlo opravdu hodně jednání s americkou administrativou, než se Bibi pustil do své války proti Palestincům a začal provokovat Írán různými atentátíčky na íránské kamarády.

Když se na to podíváte, tak Izraelci dělají přesně to samé, co dělali Ukrajinci před začátkem války. Provokují většího nepřítele. Záměrně neříkám silnějšího, protože válka zase jednou zcela změnila svou tvář, ale rozhodně ani Američanům ani Ukrajincům ani Izraelcům nevyšla jejich sázka na sofistikované a drahé vojenské hračky.

Zelenský věřil, že ty ovace v americkém senátu jsou upřímné a uvěřil Borisi Johnsonovi, že to Západ s tím přátelstvím myslí vážně. Netanjahu nejspíš uvěřil tomu, že prostě může. Že má na Američany dost velké páky, aby dostal, co pro válku potřebuje.

Jenže už to není pravda ani v případě Izraele. A je vlastně úplně jedno, jestli je to proto, že impérium upadá a nebo proto, že impérium nechce. Je úplně jedno, jestli se změnila povaha války, nebo na to už Američané prostě nemají prostředky, protože jejich průmysl je v Číně a jejich dluhopisy v Saúdské Arábii. Je úplně jedno, jestli je to hloupými politiky, senilním prezidentem, či intrikami teplých a zelených liberálů. Prostě to přestalo fungovat. Je úplně jedno, že v USA mají Elona Muska, protože jeden geniální podnikatel prostě nepřetlačí desítky milionů migrantů z latinské Ameriky. A zdá se, že už je úplně jedno, že Američané mají dvanáct letadlových lodí. Jestliže bylo možné pomocí laciných raket a dronů potopit raketový křižník Moskva, je možné potopit úplně stejným způsobem cokoliv.

Je fakt radost, mít takového spojence. V rozhodující chvíli se začnou dohadovat o penězích a nebo vaše plány nabonzují nepříteli. Když si představíte, že ve stejné chvíli Putin, Chameneí nebo Sitting Ping prostě podepíší dekret a všechno běží jak na drátkách, zatímco na Ukrajině verbíři nahánějí lidi na ulici jako dávní otrokáři, v Izraeli jsou obrovské demonstrace proti vlastnímu premiérovi a v USA vládne stařec nad hrobem, který už si ani nepamatuje, jak se jmenuje… jak to všechno asi může dopadnout?

Žádný stát světa nemá v USA tak exkluzívní postavení jako Izrael. Žádný. Přesto Američané jeho plány naprášili Íráncům a ještě to drze přiznali. Pískejte konec, tohle se prostě nedá vyhrát. Starý svět se rozpadá v prach. Ve Washingtonu to začalo a tam to také skončí.

Možná už za tři týdny…

A jestli si někdo myslí, že Trump ukončí válku na Ukrajině jedním telefonátem, tak neukončí. Neukončí ji vůbec.

________________________________________________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (320 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Fuj, ten musí smrdět! Namísto očkování žerte česneky, pak tu zcela jistě budete smrdět na věky.

Průměrný počet slepic: 4.2 (25 hlasů)

který zdolal 14 osmitisícovek bez kyslíku, kdysi prohlásil, že za vše vděčí česneku, že mu dodává sílu.

Asi to Zaubere bude individuální. Můj děda v tom jel taky a žádnou nezdolal, ale odboural si tím žlučník. Pokud se ti ocitne ženská v ložnici po vyšší konzumaci česneku, asi budeš líbat raději víc tu druhou dírku, z které to tak netáhne.

Řekl bych, že je to o tom, všeho s mírou.

Průměrný počet slepic: 3.7 (25 hlasů)
Trvalý odkaz

Nejlevnějí čepované pivo mají na Ukrajině (cirka 22 Kaček). Ukrajinci chlastají jako o život, vodka a k ní i pivo vždycky přijde vhod.

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)

na Okrajině ?? Možná nějaká eurosračka od heinekenu.

Průměrný počet slepic: 4.4 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Nedostatek ve výrobě ponorek třídy Virginia ohrožuje americkou nadvládu v oblasti ponorek ve prospěch Číny

Mike Fredenburg 19. 10. 2024

Předseda podvýboru Sněmovny reprezentantů pro obranu Ken Calvert (R-Calif.) právě odhalil, že program ponorek třídy Virginia by měl do roku 2030 překročit rozpočet o 17 miliard dolarů a je nejméně o dva až tři roky pozadu. Podle zprávy agentury Bloomberg námořnictvo o této skutečnosti vědělo nejméně 18 měsíců, ale Kongres o ní informovalo až na začátku září. Jedná se o obzvláště špatnou zprávu, neboť ponorky jsou pravděpodobně nejdůležitějším plavidlem amerického námořnictva, pokud jde o soupeře, jako jsou Čína a Rusko. V reakci na tuto špatnou zprávu vydal Calvertův úřad toto alarmující prohlášení:

„Pane tajemníku Del Toro, vaše 45denní přezkoumání stavby lodí odhalilo řadu problémů týkajících se vyspělosti návrhu, přechodu na první jednotky třídy, výroby, návrhářské pracovní síly, akviziční a smluvní strategie, dodavatelského řetězce, kvalifikované pracovní síly a státní pracovní síly. Upřímně řečeno, jediný důvod, proč nemluvíme o porušení Nunn-McCurdyho zákona, je ten, že systém námořnictva pro sledování metrik a podávání zpráv je přinejmenším nejasný a chybný – a v nejhorším případě zavádějící. Není mi jasné, zda má někdo přesné informace o vývoji jakéhokoli programu stavby lodí.“

Zpráva odhalila, že ponorka třídy Virginia má zpoždění dva až tři roky a podle Calverta „čelí mimořádnému nárůstu nákladů,“ který zvýší celkové náklady programu na 201 miliard USD (zhruba 4,63 bilionu Kč) z původních 184 miliard USD (zhruba 4,24 bilionu Kč). Calvert také uvedl, že spolu s Virginií je několik dalších programů námořnictva v krizi. Program Virginia je nejen v krizi, ale také krizi vytváří, protože i nejnovější ponorky třídy Los Angeles se blíží věku vyřazení. I kdyby námořnictvo dokázalo z některých z nich vymáčknout ještě tři nebo čtyři roky služby, do důchodu odejde více útočných ponorek, než kolik se jich postaví a uvede do provozu. Zpráva Výzkumné služby Kongresu (CRS) z června 2023 uvádí, že podle 30letého plánu výstavby lodí námořnictva na fiskální rok 2024 (FY 2024-FY 2053) bude stav ponorek SSN nadále klesat na minimum 46 lodí v roce 2030 a poté začne opět růst na minimum 60 útočných plavidel do roku 2053. Tato zpráva CRS pro rok 2023 však nezohledňuje nedávno odhalené informace o špatném stavu programu Virginia. V důsledku toho se může stát, že počet útočných ponorek do roku 2030 klesne pod 46.

V kontrastu s tím je zpráva Asia Times, podle níž  bude mít Čína  do roku 2025   65 útočných ponorek a 80 útočných ponorek do roku 2035, včetně mnoha vysoce výkonných a velmi nenápadných dieselovo-elektrických útočných ponorek. To znamená, že Čína bude mít dostatek smrtících ponorek a lodí k obraně svých regionálních zájmů a zároveň bude moci nasadit své jaderné ponorky kdekoli na světě.

Ke všemu  zpráva CRS uvádí, že pouze 63 % amerických útočných ponorek bylo k dispozici pro nasazení a trendem bylo, že nasaditelných ponorek bude ještě méně. To znamená, USA nemají dostatek ponorek, aby uspokojily své potřeby, zejména pokud se situace s Čínou nebo Ruskem vyhrotí ...   

Atd. atd.

Celý článek na Epoch Time zde

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

Člověk se nesmí divit, že ponorky zdražily. Nyní jsou o 24 metrů delší, aby se do nich vlezlo WC od všech 124 druhů pohlaví....

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)
Trvalý odkaz

 Očkování na ten dlouhý nefunguje, říká Prymula... Válek je v klidu, dobře ví, že snadno dostupná kvalitní lékařská péče v Česku dokáže denně zabít daleko více Čechů.

Průměrný počet slepic: 4.4 (25 hlasů)
Trvalý odkaz

Že jsou na Ukrajině  přítomni  vojáci  různých západních armád  je již delší dobu známá skutečnost.  Rusové nyní  budou mít na své straně  více než  10tis vojáků ze Severní Koreje. A hle,  "spravedlivý"   Západ  kvičí jako píchnutý čuník ( zdroj ČTK ) :

... generální tajemník Severoatlantické aliance Mark Rutte  dnes  uvedl:  "Nasazení severokorejských vojáků po boku ruské armády na Ukrajině by bylo zásadní eskalací konfliktu vyvolaného ruskou agresí ..."

Odkaz na celý článek na Epoch Times zde

 

 

Průměrný počet slepic: 4.9 (25 hlasů)

To je ale blb. V rakvích se několik těch západních už přece vrátilo (a nevypadli z oken).

Průměrný počet slepic: 4.4 (17 hlasů)

je zapojen jen jeden ze 4 vojenských okruhů

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Tohle je silný a uvěřitelný text. Teď už jen budeme čekat na signalistu a jeho signály.  

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

 

Když si sundáte růžové brýle, uvidíte, že Evropská unie je vlastně nejextrémnějším projevem většího neoliberálního projektu.
…Demokracie existovala pouze na národní úrovni – a podle mého názoru může existovat pouze na národní úrovni. Takže když se na věci začnete dívat z této širší historické perspektivy, uvědomíte si, o čem byl projekt Evropské unie: byl to skutečně způsob, jak reagovat na tuto krizi a zavést neoliberalismus v bezprecedentním měřítku, v podstatě vyprázdnit národní demokracie a národní suverenity vytvořením této nadnárodní instituce, která by se ukázala být do značné míry odolná vůči jakékoli formě demokratického tlaku.

…Myslím, že právě o tom Evropská unie je: je to zásadně antidemokratický elitní projekt určený k upevnění korporátní a elitní moci v Evropě. Myslím, že taková vždycky byla. A to je dnes více než kdy jindy, kromě toho, že dnes máme další geopolitický obrat, který před několika lety neexistoval, totiž toto praktické sloučení Evropské unie s NATO, díky kterému je Evropská unie ještě nebezpečnější než ona sama, jakou byla  dříve.

 

…To, co se nyní děje, také vyvrací myšlenku Evropské unie jako mírového projektu, což byl možná poslední mýtus, který zůstal - i když by se dalo namítnout, že role EU v bombardování Jugoslávie už to změnila. Ale dnes je tento mýtus vyvrácen více než kdy jindy.

…Velkou odpovědnost ale samozřejmě nese i levice, protože levice sama změnila své názory na EU. A samozřejmě, když si levice Evropskou unii přivlastnila, pro establishment bylo mnohem snazší obvinit kohokoli, kdo nebyl velkým fanouškem EU, z pravice. 

 

Celý –dlouhý, ale zásadní -článek zde, v němčině, ale přeložitelný gúglem:

https://www.nachdenkseiten.de/?p=121763

Průměrný počet slepic: 4.1 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Rostlinné oleje nejsou žádnou zázračnou  náhražkou živočišných tuků, neboť sami obsahují nadměrné množství Omega 6 kyselin a navíc se výrobou, skladováním a vařením jejich pozitivní účinek snižuje.

Následný text je výtažkem z delšího, ale velmi fundovaného textu.

 …Rostlinné oleje se dnes staly nedílnou součástí každodenního života, a to nejen proto, že v supermarketu jen těžko najdete potravinu, která by neobsahovala řepkový olej nebo jeho geneticky modifikovanou variantu Canola olej nebo slunečnicový olej nebo sójový olej popř. palmový olej nebo arašídový olej atd.                                                                                          

S vítězným tažením olejů z rostlinných klíčků [semen] začínají dvě další vítězná tažení: lidé v západních společnostech jsou stále tlustší a nemocnější. Ve skutečnosti má člověk dojem, že čím více  technologický vývoj postupuje, tím  jsou lidé nemocnější, tím více CHRONICKÝCH NEMOCÍ si s sebou nesou, od kardiovaskulárních chorob přes cukrovku až po rakovinu.

Množství půdy potřebné k pěstování rostlin, z jejichž jader a klíčků se získává olej, je obrovské, a to je nyní nezbytné téměř ve všem, co si můžete koupit v supermarketu, od sušenek přes hotové jídlo, mražené hranolky až po chipsy. plocha, kolem 20 % až 30 % zemědělsky využívané plochy, se využívá k získání 0,01 % živin pro naše každodenní přežití. Ale momentálně převládá názor, že margarín nebo jiné složení rostlinných olejů, jsou alternativou k máslu...

Avšak ještě v roce 1900 byly rostlinné oleje, které nyní dominují všemu, co má být potravou, v lidské stravě neznámé.  Teprve proces, který proměnil zapáchající rostlinné oleje na oleje vhodné pro lidskou spotřebu, vedly k tomu, že se rostlinné oleje staly nedílnou součástí lidské stravy. Globální trh s rostlinnými oleji je jedním z Růstových trhů : v roce 2018 tam byly tržby 85,6 miliard USD, v roce 2024 to bylo již 244,9 miliard USD a na rok 2032 se předpovídá neuvěřitelných 554,3 miliard USD - pokud ještě budou existovat kupci.

To vše je umožněno tím, že existuje průmyslový proces, pomocí kterého lze extrahovat olej ze semen rostlin, proces se skládá ze 6 kroků:

            1.         Nejprve se vyčistí rostlinné zárodky/semena.

2.         Poté se rostlinné zárodky/jádra zahřejí.

3.         K extrakci oleje z rostlinných klíčků/semen se přidává rozpouštědlo, obvykle hexan.

4.         Získaný roztok se přečistí.

5.         K vyčištěnému roztoku se přidá voda a kyselina, aby se dále čistil. K odstranění mastných kyselin se přidává hydroxid sodný, louh sodný. Zbývající roztok se protlačí přes aktivní uhlí k odstranění pigmentů, substrát se zahřeje ve vakuu, aby se odstranily pachy.

6.         Výsledný vývar se ještě jednou přefiltruje.                                                                

     7. Rostlinný olej je připraven a dobrou chuť.

Celý text v němčině, přeložitelný gúglem, zde: https://sciencefiles.org/2024/10/20/klima-alarmisten-empfehlen-linol-saeure-statt-butter-weil-linol-saeure-krank-macht/

Průměrný počet slepic: 4.3 (10 hlasů)

.. tedy, ztužené pokrmové tuky..

Už při jejich vynálezu se jednalo o NÁHRAŽKU, živočišné tuky byly potřeba pro vojáky, které bylo zapotřebí dobře a zdravě krmit, aby co nejméně umírali na nemoci a o to častěji své životy pokládali za kríle, císaře a za vlast. Ztužené tuky sloužily k tomu, aby si civilové měli co namazat na chleba a nebouřili se

cituji:

Je lepší margarín, anebo máslo? Ani odborníci v tom stále nejsou zajedno, obojí má své výhody i nevýhody. Jisté je jen to, že získat levnou náhražku másla byl nápad samotného císaře.

Bez zdravých a silných vojáků žádnou válku nevyhrajete. To věděl i francouzský císař Napoleon III., který chtěl v 19. století rozšířit území Francie na úkor sousedních států. Pořádný kus másla byl jako zdroj energie nezbytný, ale bohužel také velmi drahý. Nemluvě o tom, že se tato potravina rychle kazila. Císař proto v roce 1866 nabídl 100 000 zlatých franků odměny tomu, kdo dokáže vymyslet nějakou levnou náhražku másla.

Odměna od Napoleona III. zřejmě byla dostatečným lákadlem. V roce 1869 totiž chemik Hippolyte Mège-Mouriès vyrobil cosi, co nazval "beurre économique", tedy "levné máslo". Šlo o směs hovězího loje, mléka, vody a drceného kravského vemene.

Nad takovým lektvarem se člověku asi nutně sliny na jazyku nesbíhají a ani na „levné máslo“ se nenechá mnoho lidí nalákat. A tak pan vynálezce svůj produkt později přejmenoval na libozvučnější "margarín" - podle řeckého slova "margaron", což znamená perla. Mège-Mouriès si totiž povšiml, že jeho náhražka másla se třpytí jako perla.

Brzy se margarín začal vyrábět ve velkém a byl z toho velikánský kšeft. Pan chemik na tom ale, jak to tak bývá, nezbohatl. Všude v Evropě, především ale v Nizozemsku, začali podnikatelé vyrábět a uvádět na trh margarín podle vlastní receptury.

A margarín koneckonců nepřinesl vojenské štěstí ani samotnému Napoleonovi III. Prusko-francouzská válka pro něj skončila katastrofou. V září 1870 byl v bitvě u Sedanu zajat a krátce na to svržen.

Rostlinný margarín, jak ho známe dnes, se na trhu ovšem objevil až později poté, co se v roce 1902 německému chemikovi Wilhelmu Normannovi poprvé podařilo dosáhnout ztužení rostlinných tuků.

ZDROJ: https://zpravy.tiscali.cz/kdo-vymyslel-margarin-a-na-ci-prikaz-to-bylo-513256

Průměrný počet slepic: 4.7 (9 hlasů)

něco pro Vás mám. Jsou tam zmíněna nějaká jména, podle kterých byste se ve svém pátrání mohl orientovat. Třeba Vám to pomůže, třeba ne:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Po-politickem-rozsudku-bojuje-o-zivot-Vse-zverejnim-Petr-Pavel-dostal-dopis-763514

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

dobrej hnůj 👎😕

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

Ne z mého. Vyprávěla mi ho babička.

Když moje babička jako malá dívka chodila do školy, pocházela z chudé rodiny, tak si nosila ke svačinám právě chleba s tím margarínem. A měla ve škole kamarádku a její rodiče vlastnili velký statek, takže zase nosila chleby namazané máslem a proložené uzeným. A ta si s mou babičkou ty chleby měnila a tvrdila jí, že jí ten margarín děsně chutná, ale doma to nemaj. Až po nějaké době mojí babičce docvaklo, že margarín její kamarádce vůbec nechutná, akorát jí chtěla přilepšit a nechtěla, aby se moje babička cítila trapně, protože jsou chudí.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

to je důležité. No - pro zbrojaře a bankéře možná.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)