Protože se nejrůznější časopisy, novináři, politologové, internetové zpravodajství a volení štáby politických stran předhánějí v doporučeních, power pointových prezentacích, dotaznících a anketách doporučujících na základě otázek volbu politické strany Vašim názorům nejbližší, mohl bych i já přihodit trošku do mlýna a doporučit několik otázek, které Vám pomohou se na podzim rozhodnout:
1. Chci vůbec jít k volbám?
Pokud si na otázku odpovíte ano, čtěte dále, pokud ne, ostatní otázky pro Vás nemají význam.
2. Jakým dílem svého platu a svých daní chci přispět na ostatní?
Pokud odpovíte 100 %, patříte do psychiatrické léčebny nebo kláštera. Ale otázka má hlubší smysl a podle odpovědi Vás spíše zařadí k pravicovým nebo levicovým stranám.
3. Jaký je můj postoj k EU a migrantům?
Na obě části můžeme odpovědět rozdílně, ale to se týká jen malého procenta lidí. Odpověď Vás spíše zařadí mezi vítače nebo xenofoby.
Pokud byste nevěděli, zde je drobná nápověda ze seriálu Jistě, pane ministře:
https://www.youtube.com/watch?
https://www.youtube.com/watch?
Víte, kdo nejvíce přispěl k evropské jednotě? Pokud ne, zde je odpověď: https://www.youtube.
Pokud se Vám odkaz nepovede spustit, správná odpověď zní Napoleon a Hitler.
4. Jaký je můj postoj k přijetí eura jako měny?
Poměrně jednoduchá otázka se závažnými důsledky, které nelze předvídat. Chudší ekonomiky po přijetí eura čeká osud Řecka nebo Itálie, pokud jsou poněkud dále od centra moci EU, kterým je Berlín, a ne nějaký Brusel nebo Štrasburk. A určitě ne Paříž. V případě ČR už odpověď není tak jednoduchá, protože kromě zjevných ekonomických kritérií začnou působit i kritéria psychologická. Těmi je, že pokud ČR přijme euro, platy i ceny budou porovnávány výhradně se sousedními Německem a na jihu ČR s Rakouskem. A pochopitelně za stejnou práci začneme chtít stejný plat a pracovní podmínky, protože srovnání nebude zkreslováno kurzem CZK/EUR.
5. Jakou roli státu vůči občanovi jsem ochotný akceptovat?
Po této otázce už byste měli mít vyloučenu většinu stran, které rozhodně volit nebudete, a mít několik stran, které pro volby zvažujete.
6. Nakolik věřím politikovi, že splní dané sliby?
Zde už jde o výběr užšího kola, které prověřuje sílu politikova charisma a Vaší víry ve vůdčího politika strany, jeho charatkeru a schopnosti plnit sliby, a co nám vše nasliboval, i když většině zhola nevěřil.
Tak ještě jednou z Jistě, pane ministře, Všechnu moc lidu:
https://www.youtube.com/watch?
nebo
https://www.youtube.com/watch?
7. Jakou špínu vyhrabanou konkurenty jsem svému politikovi ochotný odpustit?
Nedělejme si o politicích přehnané iluze. Žene je výhradně touha po moci. Někdy spojená s touhou po penězích. Ale vždy touha po slávě. Právě kvůli slávě dělá Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Jean-Claude Juncker a další kroky, o kterých si myslí, že jim v očích dalších generací přinesou nesmrtelnost. A to vše, přestože si budoucí generace nejspíše řeknou, že šlo o podprůměrné politiky s mnoha charakterovými vadami, jejichž pomíjivá existence jen zatěžuje děti při studiu dějepisu. Nejvíce slávy totiž v minulosti dosáhl vždy ten, kdo žádnou ani nehledal, a tím politik určitě není. Pokud pochybujete o pomíjivosti slávy politiků, položte si otázku: "Kdy jsem se naposledy zajímal o názory Michaila Gorbačova nebo Billa Clintona?" Ve své době šlo o nejmocnější politiky na zemi. A koho dnes zajímají jejich názory?
A každý politik má ve své skříni několik kostlivců a občas záchvaty morálky:
https://www.youtube.com/watch?
Volba ministrů: https://www.youtube.
Otázka jen určuje míru Vašeho přesvědčení.
Vše ostatní je dost lhostejné. Zdravotní, sociální, ekonomické a jiné programy. Snahy o nápravu světa (nejčastěji ekologie, lidská práva, demokracie, tradiční hodnoty). Dokonce i náš postoj k Rusku (pokud máte pochyby, nikdo se nás na postoj k Rusku nikdy neptal a to už od dob vítězství Ruska na Kulikově poli 1380 až do dnešních dnů. Vždy jsme nakonec zahnáni do stáda správného názoru). Jde jen o balast, protože člověk není jen tvor racionální, ale především emotivní, a to už od pravěku. Válka o zdroje vedená dnes se od těch pravěkých liší jen počtem zapojených osob a použitými zbraněmi. Hlavní emoce zůstávají stále stejné, zničit nepřítele a získat zdroje pro svůj kmen. Případná sláva je jen bonus znamenající obdiv žen a možnost šířit nadprůměrně své geny. Potomci těch nejúspěšnějších se rozmnoží natolik, že ovládnou svět, pokud se neservou mezi sebou, nebo svět při tom ovládÃ
¡ní nezničí.
Člověk je sice tvor emotivní, který svou volbu vlastně učinil dávno před začátkem volební kampaně na základě sympatií a antipatií vůči dané straně nebo politikovi. Jenže člověk je i tvor racionální, který se snaží, aby dosáhl co největší realizace svých idejí. Proto tolik dáme na předvolební průzkumy. Racionálně si vyhodnotíme, kdo má největší šanci uskutečnit nejvíce námi požadovaných změn. A podle toho nakonec volíme.
Volební kampaň vlastně proběhla a skončila už dávno předtím, než ji politici vůbec halasně spustili. Proto jsou peníze vyhozené na volební kampaň opravdu vyhozené. Politikům to ovšem volební štáby neřeknou, a pronajímatelé reklamních ploch a časů teprve ne. Volby jsou pro ně žně. Proč by si je tedy kazili?
Pokud jsem jakožto tvor omylný na něco zapomněl, rád uvítám doplnění v diskuzi.
A všem přeji šťastnou ruku při volbě!
Náhled videa na YouTube Jistě pane ministře I 5 Euro-diplomatie
Jistě pane ministře I 5 Euro-diplomatie
Náhled videa na YouTube Jistě pane ministře - Evropská unie
Jistě pane ministře - Evropská unie
Náhled videa na YouTube Jiste, pane ministre — Cena
Náhled videa na YouTube Jistě, pane premiére - Všechnu moc lidu
Jistě, pane premiére - Všechnu moc lidu
Náhled videa na YouTube Jiste, pane ministre — Pravo na nevedomost
Jiste, pane ministre — Pravo na nevedomost
Náhled videa na YouTube Jiste, pane ministre — Boj proti terorismu
Jiste, pane ministre — Boj proti terorismu
- Log in to post comments
Komentáře
zatím nečet, ale videa pobavila :))
@@@@@
Je to staré jářku 35 let, a…
Je to staré jářku 35 let, a pořád je to aktuální. Což je ale vlastně dost smutné...
Býť si to možná většina…
Býť si to možná většina neuvědomuje, láme se chleba. Ve své podstatě se politika EU ubírá směrem multikulturně socialisticko fašistickým. Míním to vskutku dle obsahu těch pojmů, nikoli jako nálepku. Dovolím si z hlavy citovat slova velkého dučeho " nic proti státu, nic mimo stát, vše se státem." Dotace a omezování, jediná možnost jak může současná politická evropská garnitura postupovat.
No a v tento okamžik přichází myšlenka, zdali můžeme být ostrovem v onom evropském moři a jít jinou cestou. Snažím se najít možnost jak tím ostrovem být, leč realita navozuje, že nikoli.
Je to příliš pesimistické, ale asi ať zvolíme koho budeme chtít, okolností nás v onom multikulturně socialisticko fašistickám mlýnku semelou a nejsem optimista jak to bude vypadat na konci, jenž zákonitě musí přijít.
Dovolím si nastínit svůj tip.
Podmínky mého hodu jsem již dříve vyjevil.
Zatočení s přivandrovalci, sveze li se s tím i tlak na cigány aby pracovali, třeba i pod dozorem, bude to příjemný bonus.
Vystoupení z EU. Hospodářské smlouvy se mohou udít jakékoli, politika musí být v našich rukou.
Nepřijetí EUR. Pokud je podstatou kapitalismu kapitál a my jej nemáme, jsme ekonomicky vždy druhá podřízená kategorie. S vlastní měnou si dáváme přece jim drobnou šanci tou druhou kategorií nebýt.
Mé podmínky splňuje jen Okamura. Se skřípějícími zuby mu to hodím. Děj se vůle boží
Dtto
Naprostý souhlas, jsem na tom stejně jako Vy.
Dát hlas Okamurovi není o vodění prasátek na provázku kolem mešit, ale je to základní nutnost, povinnost, vlastně poslední pokus pro záchranu našeho národa a konzervativních křesťanských hodnot.
EU
Bohužel se obávám, že o ČR je již dávno rozhodnuto a nikdo se nás na názor neptal a ani nikdy nebude. EU se ubírá cestou RVHP, přičemž RVHP byla ještě měkká varianta oproti současným návrhům na vyšší míru integrace. Politicky se EU nezhroutí, na to má příliš mnoho politiků a úředníků a komisařů (a je jedno, jestli jde o komisaře lidového nebo eurokomisaře, oba jsou stejně ideologicky zapálení). Zhroutí se ekonomicky, protože to je úděl všech centrálně řízených ekonomik, jakou nyní představuje EU.
slovy klasika
pokud by volby mohli něco změnit, dávno by je zakázali, ale přesto zkuse volit některou protievropskou stranu. osobně Matějka spol
Odpovědi 2 politiků
Gerde, dávám sem odkazy na dva rozhovory se dvěma politiky, kteří odpovídají na některé Vaše otázky v článku.
Rozhovor s Andrejem Babišem 22.8.2017:
https://www.youtube.com/watch?v=CYbvybXomjI&feature=youtu.be
Rozhovor s Jiřím Čunkem 21.8.2017:
https://www.youtube.com/watch?v=nq9_yeS9ra0
Názory obou politiků v těchto rozhovorech se mi líbí, jen u Babiše si nejsem jistá, že takový názor bude mít ještě za týden, protože on trpí značnou názorovou inkontinencí.
Politik
Každý politik, pokud jej slyšíme, mluví velmi rozumně. Někteří tak dokonce i myslí. Pak nastoupí stranický sekretariát a určí tvrdou stranickou linii, které se všichni politici dané strany řídí. Mnohdy by stačilo, kdyby místo např. 50 poslanců byl ve sněmovně jen předseda jejich klubu disponující hlasy všech 50 poslanců.
Politici mění názory často podle toho, kolik jim změna přinese hlasů. Podívejte na Angelu Merkelovou. Pod dojmem multikulturního obohacení, kterým islámští ekonomičtí imigranti zahrnuli domácí německou populaci, začala přehodnocovat své postoje k imigraci.
Vždy jde jen o hlasy a na nás je, abychom se planými sliby nenechali nachytat.
Můj oblíbený autor a ukázky z oblíbeneho seriálu.
...co více si mohu přát. Brilantní rozbor a dokumentace toho, jak to funguje. Viz náš Prouza (dříve), pornoherce jmenovat nebudu, je mi z něj zle. A další a další...
Hodně rozvahy u voleb všem!
Děkuji
Děkuji
Co s tím
Okamura je fajn, ale i kdyby získal 20%, absolutně nevěřím tomu, že by mohl něco ze svých hlavních myšlenek realizovat. Jde o to, jestli existuje nějaká reálná cesta, jak zásadně změnit systém řízení státu k lepšímu. A světe div se - cesty existují. Stačí se porozhlédnout a najít příklady. Ghándí šel cestou pasivní rezistence a uspěl proti britské koloniální nadvládě. Co kdybychom i my zvolili tuto metodu a vzali politikům jejich legitimitu tím, že je přestaneme volit? Kdo z nich se odváží zasednout v parlamentu, když bude volební účast pod 20%?
Ghándí
Mahátma Ghándí měl štěstí, že jeho protivníky byli Britové. Kdyby jeho protivníky byli nacisté, uvítali by Ghándího nenásilné protesty jako záminku ke krvavým jatkám, protože podřadné rasy byly určeny k vyhlazení. Pokud přestaneme chodit k volbám úplně, politici nám účast nařídí. A kdo z nich se odváží zasednout v parlamentu, když volební účast bude pod 20%? Úplně všichni politici, kteří budou zvoleni, třeba jen jejich rodinou. Prohlásili by, že zbylým 80% populace je lhostejné, co se s ČR stane, a tak se budou řídit názorem jen těch 20%, kteří odpovědně přišli k volbám. Ani odevzdávat neplatný hlas není řešením. Pokud chceme politikům zatopit, stačí volit úplně nové strany, které ještě neměly šanci se znemožnit.
Fitflop UK Classic
Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other blogs? I have a blog based on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my visitors would value your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an email.
Fitflop UK Classic http://www.fitflopssaleclearanceuk.com/fitflop-uk-classic-c1.html
Get cash support until next payday
If you are looking for some payday loan issue tip see this website