Aneb „média“ poskytují informace, „právník“ Rozehnal analyzuje a piráti realizují „novou“ opoziční politiku
Etičtí novináři nejen u Slonkové – Neovlivní.cz
https://neovlivni.cz/le-monde-
„Francouzský list Le Monde se odvolává na zprávu právníků z 19.listopadu. Dokument si nechala vypracovat Evropská komise, která střet zájmů českého premiéra aktuálně řeší.“
„Britský deník The Guardian s odkazem na zprávu právníků píše, že z ní plyne pro české daňové poplatníky výzva, aby vrátili alespoň část z 82 milionů euro, které Agrofert letos z unijních peněz získal. A bude se hrát o další miliardy, protože Agrofert je tuzemským rekordmanem v čerpání dotací.“
Dtto etičtí novináři Le Monde
Dtto etičtí novináři The Guardian
„Takyprávník“ Aleš Rozehnal
Pirátská neotřele svěží nová transparentní opoziční politika
Nikde žádný odkaz na znění směrnice EU z letošního léta, ani na onu zprávu expertní právní služby EU, která neexistovala, jen právní názor někoho z oné expertní právní služby EU – nejspíše nějaký zelený Němec-právník. Cosi jako Rozumek u nás stran problematiky migrantů. Všichni výše ale vědí a pirátská odborná komis a právník Rozehnal zanalyzovali - co?
A na závěr suchá přízemní REALITA
Válková ANO – to jediné doporučuji shlédnout a celé
Oč jde?NAŘÍZENÍ
NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU, Euratom) 2018/1046 ze dne 18. července 2018, kterým se stanoví finanční pravidla pro souhrnný rozpočet Unie, mění nařízení (EU) č. 1296/2013, (EU) č. 1301/2013, (EU) č. 1303/2013, (EU) č. 1304/2013, (EU) č. 1309/2013, (EU) č. 1316/2013, (EU) č. 223/2014 a (EU) č. 283/2014 a rozhodnutí č. 541/2014/EU a zrušuje nařízení (EU, Euratom) č. 966/2012
FINANČNÍ NAŘÍZENÍ
Článek 61 Střet zájmů
1. Účastníci finančních operací ve smyslu kapitoly 4 této hlavy a jiné osoby, včetně vnitrostátních orgánů na všech úrovních, podílející se na plnění rozpočtu v přímém, nepřímém a sdíleném řízení, včetně p řípravy na tuto činnost, na auditu nebo na kontrole, se zdrží jakéhokoli jednání, jež by mohlo uvést jejich zájmy do střetu se zájmy Unie. Přijmou rovněž vhodná opatření, která u funkcí v rámci jejich odpovědnosti zamezí vzniku střetu zájmů a která řeší situace, jež lze objektivně vnímat jako střet zájmů.
2. Případné riziko střetu zájmů týkající se zaměstnance vnitrostátního orgánu přednese tento zaměstnanec svému přímému nadřízenému. Případné riziko střetu zájmů týkající se zaměstnance, na něhož se vztahuje služební řád, přednese tento zaměstnanec příslušné pověřené schvalující osobě. Příslušný přímý nadřízený nebo pověřená schvalující osoba písemně potvrdí, zda střet zájmů existuje. Je-li zjištěn střet zájmů, zajistí orgán oprávněný ke jmenování nebo příslušný vnitrostátní orgán, aby dotčený zaměstnanec ukončil veškerou činnost v dané věci. Příslušná pověřená schvalující osoba nebo příslušný vnitrostátní orgán zajistí, aby byly učiněny veškeré další vhodné kroky v souladu s platným právem.
3. Pro účely odstavce 1 ke střetu zájmů dochází, je-li z rodinných důvodů, z důvodů citových vazeb, z důvodů politické nebo národní spřízněnosti, z důvodů hospodářského zájmu nebo z důvodů jiného přímého či nepřímého osobního zájmu ohrožen nestranný a objektivní výkon funkcí účastníka finančních operací nebo jiné osoby podle odstavce 1.
- Log in to post comments
Komentáře
Bavím se samozřejmě o…
Bavím se samozřejmě o státním dluhu, ty osobní jsou skutečné až moc. Ale zkuste se zamyslet, když USA má triliony dluhu, kdo mu pujčil, jak je možne že ma někdo více peněz než "největši světová ekonomika". atd, až nebudu líný, tak to zkusím sepsat.
Pochopil jsem, toliko…
Pochopil jsem, toliko mlácení prázdné slámy.
Proč myslíte?
Proč myslíte?
"Naše dluhy jsou do určité míry fikce".
Samozřejmě, že státní dluhy jsou fikce. Cožpak jde půjčovat něco, když nic nemám? Lze. Dotisknu. Měna není ničím podložená, ani tou usilovnou prací, jak dříve. Ale za vytištěné peníze se přece jen něco postaví a projí, takže to byl od 70. let 20. století dobrý nápad. Ještě bude pár let fungovat. Jen hlupák šetří.
Za socialismu nebyl trh, tak…
Za socialismu nebyl trh, tak se nemohl křivit, princip socialismu byl v plánování. Takže tyto komise se liší zcela zásadně.
Re: josefka Samozřejmě, že za socíku
trh byl. Kdyby nebyl, neměli bychom tolik potřebné devizy "ze špinavého a prohnilého západu".
Co se týče - dejme tomu - vnitřního ekonomického prostředí, to bylo lámáno dotacemi a SPK.
Co dělají ojrokomisárci a spol v Bruselích?
Vymýšlejí 3,14 -viny, které lámou vnitrounijní trh. Anebo taky nedělají vůbec nic, pokud je to pro některého ještě rovnějšího výhodné Nic více a nic méně.
Jinak by asi ztuha žral východ EU jejich zemědělské přebytky a zbytky a dělal by za směšné mzdy v ojro-otrokárnách na tři šichty. Anebo by neexistovaly v rámci EU daňové ráje...
Jestli trhem myslíte obchod …
Jestli trhem myslíte obchod - prodejnu, zahraniční obchod, to jest instituce tak ano. Ale trh, jakožto společensko-výrobní systém neexistoval.
Píčoviny se nevymýšlejí, to je tak vypadá, naopak všechny tyto záležitosti jsou velice promyšlené a sofistikované, ale protože jsou založené na rozporech, tak jako každé letadlo jednou doletí.
Re: Josefka ČSSSR donutila západní státy
silou, aby kupovali naše zboží?
Tak jako Bursílk s Kačenkou?
No to mě pose...
Já fakt myslel, že to zboží chtěli a rádi platili valutami, protože nebylo drahé a bylo relativně kvalitní (jak co).
To jsou věci...
Sleduji, že máte dneska zase…
Sleduji, že máte dneska zase formu. Schválně, uměl by jste to, co jste napsal, přeložit do češtiny?
Každopádně máte zcela jistě ve všem pravdu, doživotně, tak už to chodí.
Reakce
Ale no tak Targusi. Josefka má pravdu, tak si to přiznejte. sami jsme se smáli reklamám hlavně pro jejich neopodstatněnost. Nebo jsme si snad mohli vybírat na základě trhu? To, že svět od nás si to mohl dovolit a vyzobávat to dobré co od nás pocházelo bylo díky zahraničnímu obchodu. Tam jsme se chovali tržně.Kdyby někdo nabídl více , šlo by naše zboží tam, ale zase jen v rámci nějakých kvót, nebo i dlouhodobých smluv. Takže málo k nám a vše co se dalo prodat ven. Ale to byl zahraniční obchod . Jinak, kdyby nám Rus a RVHP tuto výhodu neudělilo, tak jsme ani ven nic neprodali, neb se jednalo vždy o zboží velice ceněné ve všech zemích a to nejen v rámci soc. zemí.Jo a samozřejmě, že šlo o valuty. Prostě některé věci se jinak nedali nakupovat, nebo jen pomocí směnného obchodu.
Re: Hnidopich a Jožan Káčko Pánové, račte se
naučit poznávat písmenka. Neustále melu o tom, že jsme exportovali na západní trhy a vy zas furt melete o panu Vajíčku a Vitaně, co vaří za vás.
Chcete snad tvrdit, že ČSSR nic a nikdy nevyvážela na západ od Aše? Tedy do alespoň trochu tržních ekonomik? Anebo chcete tvrdit, že Dojčeři, Angláni, Frantíci a Amíci měli nákupy našeho zboží jako zadaný stranický úkol od soudruha Brežněva? Jste schopni od sebe rozpoznat významy slov "zahraniční" a "domácí"?
Já fakt čumím, co to tu z vás dnes leze.
Reakce
Už nepijte.
Re: Jožan Tyto komise mají samozřejmě
společnou vlastnost. Sice jen jednu, ale ta stojí za to.
Obě škodí, jak jen můžou.
Vše ostatní (trh - netrh) je zcela zbytečné rozebírat
Re: zemedelec a Gerd Víte, kde já vidím
vynořující se přízrak krize?
1/ Všichni političtí smetáci se nám (lopatám) snaží URGENTNĚ nacpat do palic, že musíme OKAMŽITĚ zakoupit nové auto. Čím dražší a baterkovatější a sledovatelnější, tím lépe. Jestli to je česká politická mafie, nebo Tante makrela, či naposledy Strejda makarón. prostě najednou taková péče o odlehčení našich polosplasklých šrajtoflí.
2/ Poklesl prodej železa, a to zejména do východních států, které makají na ty západní. Mám na mysli válcované polotovary z hutí. Plechy, profily. Prostě prodává se míň. Ne o moc, ale padá to.
3/ Poklesl prodej stavebních hmot v ČR.
Co na to statistiky?
Na ty já seru. Mám oči a vidím, kolik aut postává před branami výrobců. A taky mám hodinky, abych si uměl odečíst, kolik z pracovního času v místech nakládek pročekám.
4/ Ojropa je zavalena nově i staře vyrobenými auty. Kecy o nutnosti a zdlouhavosti nové certifikace kvůli ojrokomisařům utrženým z řetězu nechť konzumuje ten, koho to baví. Kde jaká volná plocha je zavalena auty. Letiště, kusé koleje vlakových seřadišť, parkoviště automobilek, prostě kam se člověk hne, tam stojí nová a těžce zánovní (vyřazená z operativního leasingu) auta. Já tvrdím, že prodej aut těžce stagnuje, což je prvním projevem krize.
Nejste
Na vlastní oči jsem to neviděl (už necestuji), ale nejste první očitý svědek, který mi to říká.
Letadlo
Pane Gerd.
Proto si myslím,že i Francie,bude zatím letět dál.
Kybernetický útok se čeká z USA,četl jsem Šichtařovou,ta to odhaduje v příštím roce.
To sucho je také nebezpečná zbraň.
Mne více vrtá v hlavě,nasazení toliko zbrojního materiálu kolem Ruska.
Když víme,než rozpoutali válku proti Iráku,tak USA trvalo přes půl roku,než si navozili dost voj.materiálu.
Reakce
Taky jsem četl Šichtařovou, vzhledem k tomu, že na krizi upozorňuje už nejméně čtyři roky , tak by bylo divné, kdyby již opravdu nedorazila. Nakonec všichni víme, že krize se v kapitalismu cyklicky opakuje.
Toho zbrojního arsenálu zatím není zas až tak moc. Stále by to z Pobaltských zemí stačili evakuovat během krátké doby,(tedy především ten kanonenfuter) až se Rus nasere. Takže uvidíme kolik toho tam ještě budou chtět natahat a tím vyprovokovat nějakou hodně ošklivou reakci. Ale mám pocit, že budou mít jiné starosti a to by bylo dobře.
"Ale mám pocit, že budou mít…
"Ale mám pocit, že budou mít jiné starosti a to by bylo dobře."
Jen je tu nebezpečí, že vědí, že je čekají jiné starosti a že někoho napadne to řešit jako to bývá zvykem, válkou. Blbů mají mezi sebou dost.
Není to tak dávno, co se ke…
Není to tak dávno, co se ke mně dostaly testy ke zjišťování schopností k funkcím v US army. Podle výsledků bych mohl být v hodnosti vysoké, vysoké generálské. A protože jsem taky starej, škaredej a především blbej, došlo mi, proč od II.sv ti švarní junáci všude všechno prosrali.
Normálně generál musí byt…
Normálně generál musí byt chytrý člověk, nejlépe to musí osvědčit úspěšnou službou v bojových podmínkách. V dobách úpadku stačí být přesvědčený příslušník té správné strany. Tím se snižuje šance, že se na velitelskou funkci dostane doopravdy schopný člověk a zákonitě se dostaví porážky.
Mmj. - Jdou řeči, že na Ukrajinci chystají na Doněcké a chtějí dobýt oblasti přiléhající k Azovskému moři.
Možná
Třeba je třeba (ta čeština je ale veselá) přebít neveselé informace (Francie, Brexit a tak) nějakými jinými neveselými informacemi, třeba válečnými. A nedopusť pánbů, aby se tím chtěly zakrýt příčiny ekonomické krize, kterou mnozí předpovídají, protože za všechno může Rus (prý i za ty žluté vesty, nejspíš je vyrábějí tajně na Urale). Jak výše někdo naznačuje/píše - řešení válkou. Zatím ne tou úplnou, taková lokální by třeba zatím stačila. Možná....
Poradce
Hlavně když k té přípravě války mají dobré poradce:
https://www.armadninoviny.cz/glen-grant-putin-musi-napadnout-ukrajinu.h…
Historie a současnost západní prosperity
Nasazení zbrojního materiálu kolem Ruska má jednoduchíé příčiny:
1) Západní kapitalismus je postaven na vykořisťování kolonií - tedy ožebračování mnoha států. Tak fungoval po mnoho staletí, až dokud jednu mafiánskou skupinu (USA) nenapadlo pod záminkou konce 2. světové války obrat západoevropské státy (Velká Británie, Francie, ...) o jejich kolonie. Toto obrání o kolonie byl naprogramovaný úpadek těchto států. Někdy v 60. až 70. letech 20. století už západoevropské státy byly na tom dost bídně, a do značné míry jejich bohatství a prosperita začínala být Potěmkinovou vesnicí. Od té doby se začaly západoevropské státy poohlížet po nových konomiích, pokud nechtěly zhebnout.
2) Proto v (50., 60., 70.)tých letech začal Západ mít velké starosti "o svobodu socialistických zemí" (čti: zemí, které by se daly ekonomicky zkolonizovat). Pro začal podporovat různé disidenty jako Chartu 77, Havla, vysílala Svobodná Evropa, atd.
3) Původně si západní Evropa myslela, že se jí povede uchvátit Československo kolem roku 1970. U nás konkrétně podporovali Pražské jaro, což nebylo nic jiného než barevná revoluce. Západ tehdy věděl, že nemá co ztratit. Buď Sovětský svaz rázně zasáhne - a pak mají k dispozici fotografický a filmový materiál o útlaku v socialistických zemích. Nebo se revoluce povede, a pak mají novou kolonie - Československo, kterou ožebračí. A následně další státy, kteří budou následovat příkladu Československa.
4) Kolonie se jim podařily až na přelomu 80./90. let. Byl nejvyšší čas. Pátá kolona vytvořená pro Pražské jaro už začínala stárnout. U nás byla sametová revoluce, která se vyznačuje tím, že jí údajně provedli studenti, kteří se ochotně nabyté svobody a všech pozic ochotně vzdali a vládu předali 50letým gerontům původně určeným pro Pražské jaro. Kromě kolonií Evopry se jim podařil husarský kousek - nechat rozpadnout Sovětský svaz a totálně ho vykrást. Rusko ztratilo více peněz a majetku po kradení USA poradců v roce 1991 a později, než za obě světové války. Co se nepodařilo USA agentu Trockému, kterého tehdy vyřídil Stalin, to se podařilo v 90. letech USA bankéřům a USA poradcům. Byly žně, Západ mělo ekonomické kolonie.
5) Kolonizaci a vysátí zemí bývalého socialistického bloku měla posychrovat EU, a přijetí těchto zemí do EU. To se vcelku podařilo - EU tyto země dokonale vysává ekonomicky, pracovně i jinak. A ještě jim troubí, jak je to vysávání demokratické! A jak by bylo komoušské se nenechat vysávat! Jakýkoli zásah pro soběstačnost národa či proti vysávání korporacemi - by bylo levičácké a to je fuj! Pro jistotu se také oslabiny vlády - jednak před Brusel, jednak zavedení mocné sítě neziskovek. Marakéšská deklarace je opět jen další bitva pro omezení moci vlád a posílení moci neziskovek, aby se za nitky mohly tahat mafiáni a ne vlády.
6) Nyní už opět Západ hladoví, a jeho prosperita se zase začíná podobat Potěmkinově vesnici. Zároveň jsou západní mafiáni drážděni vůni slaniny a pečínky, kterou by šlo uchvátit a zkolonizovat - Ruska! Ach, jak by bylo krásné Rusko položit na kolena a uchvátit ty bilióny dolarů v něm ožebračením Rusů! Uchvátit všechny ty zdroje surovin a území! Ale Rusko je nechce dát, ty svině! Když Západ udělal pokud získat suroviny přes Chodorkovského, tak ho Putin zavřel do vězení a tím to vyřešil! Západ tedy udělal alespoň propagandu, jak je Chodorkovskij oběť ruského režimu. A vůbec!
7) Západ se tedy pokusil spolu s Izraelem alespoň kolonizovat a ovládnout Blízký Východ a Sýrii. Ale Rusko, ta svině, tomu zabránilo, a učinilo si v této oblasti vliv!
8) Kolonizujeme tedy země alespoň vysáváním astronomických peněz do zbrojních nákupů. Je to o to srandovnější, že Západ se postaral, aby Evropa neměla žádnou rozumnou armádu - tedy evropské státy. Česká armáda by neubránila ani jeden most svými neschopnostmi, ale zato si troufá na Afghánistán a na Rusko! Navyšování zbrojního průmyslu je odsávání velkých peněz - a je třeba předstírat, že to je nutné.
9) Zároveň obsazením míst u hranic Ruska děláme z těch blbečků, co si to na své území nechají dát (základny) oběti. Až půjde do tuhého, bude muset Rusko střílet na území států s vojenskými základnami NATO. Západní Evropa a USA doufají, že Rusko jednou konflikt začne, ale že škody půjdou na stranu těch blbců ve střední a východní Evropě, a zisky půjdou do USA, Německa, Francie, Holandska, Belgie, Velké Británie... Podobně se to pokoušela západní Evropa zařídit i s Adolfem Hitlerem (ála Mnichovská zrada 1938), ale Stalin celý plán zhatil. Taková svině stalinská!
Celé to je o tom, že západní Evropa a USA (přesněji mafiánské skupiny alokované v těchto zemích, nikoli státy) potřebují kolonizovat a vysávat jednak existující kolonie, druhak kolonizovat nové země (Rusko je ideální pečínka). Protože jejich bohatství je založeno na kolonizaci, jinak se propadnou do chudoby jak v Somálsku. Zoufale se proto snaží napřít všechny síly do vysávání kolonií (jako je ČR, Polsko, Bulharsko, Maďarsko, ...) a do hledání kolonií nových.
Jeden fakt je nepopíratelný
Rusko nemá nejmenší zájem na konfliktu se západním světem, především s Evropou.
Úhlavního našeho nepřítele z něj udělaly Spojené státy. Je doslova nepochopitelné, že takovou propagandu západní Evropa přijímá. Dost vlažně, ale přijímá.
Evropanům by mělo být jasné, že válečný konflikt s Ruskem by byl konečným řešením pro naši civilizaci.
Dostali jste se dost daleko od tématu
Babiš nemůže být trestán za něco co nespáchal.
Nemohl udělat dotační podvod, protože vůbec o dotaci nežádal.
´
Jediný trestný čin, který by mohl přicházet v úvahu, je navádění, či podněcování k trestnému činu. I to se u nás trestá, § 364. Sazba až 2 roky. V případě, o kterém mluvíme to nepůjde dokázat.
Ve hře je ale závažnější skutečnost.
Kdo schválil výplatu dotace ? Není tady daleko závažnější porušení zákona ?
Není přece možné vyplatit milióny korun, pokud bylo vlastnictví firmy nejasné. V takovém případě se dotace vůbec neměla dávat.
Neměla, ale mafiánské…
Neměla, ale mafiánské skupiny toto vždy zablokovaly. Např. Česká republika umožňuje dávat dotace firmám s anonymními akciemi. Dokonce mám dojem, že když to vláda chtěla omezit, tak se zjistilo, že by porušovala zákony Bruselu.
Dotace
Donalde.
Perfektní byl předešlý příspěvek,díky.
To právě ono,za těma anonymními akcionáři se schovávají cizí vlastníci,třeba zrovna z Německa.
U dotací na výstavbu dálnic,vlastně si Němci dotují Skansku,pan Ťok to má za úkol.
Tématem článku bylo.
Kdo koho dezinformuje, no za sebe bych řekla, že ti horní všichni dezinformují nás dolní zase všechny!
Ale ke "střetu zájmů" od 2017.
Nejdříve vystřelila tedy naše moc zákonodárná, včetně ČSSD (na téma „střet zájmů“ ) v 1/2017.
https://zpravy.idnes.cz/primy-prenos-lex-babis-stret-zajmu-dts-/domaci…
A na to našel AB v 2017 řešení-svěřenský fond, a nepakoval se z politiky.
Tak v 2018 prostě na stejné téma „střet zájmů“ nastal další pokus, již rovnou z pera struktur EU. A kvaltuje se, protože nastal čas výměny klaunů i v EU.
Motivem té směrnice s novám definováním v „ojrolegoslativě“ od 18. července 2018 byl-zlí jazykové tvrdí - právě AB. Zřejmě proto, že na první či desátý výstřel na téma střet zájmů pátých kolon jiných „klanově korporátních skupin“ u nás, se z politiky dosud NEPAKOVAL.
A péče těch, co mají máslo na hlavě, o "mravnost" a čistotu a trestním stíháním neposkvrněné "premiérování" v ČR je jen proto, že premiérem je kdo je, a není, kdo by chtěli aby byl. A do voleb se jim čekat nechce.
Co je pro mne zajímavé, jak velká část i myslících obyvatel ČR, prezidenta včetně nevědí, či dělají na veřejnosti jakoby nevěděli, že naše Česká vnitrostátní, „suverénozemní“ legislativa, je PLNĚ PODŘÍZENA, SNAD (i o to se již právníci přou) jen s výjimkou Ústavy legislativě EU a tečka!!!
Pochopili jste již konečně a v souvislostech, co to znamená?!
Máte-li mezi přáteli právníky nebo soudce, tak se jich zeptejte.
Jak jinak si lze vysvětli nedávnou větu prezidenta, že „jako suverénní země si budeme rozhodovat dle naší české legislativy“?
No jistě to můžeme to zkusit, ale to je tak asi bohužel vše.
Já to nevymyslela, nenavrhla, ani do EU jsem právě pro obavu ze ztráty suverenity „soft metodami“ svým NE nechtěla, ani to absolutně neschvaluji, ale to je tak vše, co k tomu mohu napsat.
Také mi bylo a je stále roky proti srsti, že má například před našimi daňovými zákony, tedy naší českou legislativou, přednost kde jaká i pouhá směrnice z EU.
Ale sama „suverénní ČR“ to tak do své Ústavy a přistoupením k EU (a kde jaké mezinárodní smlouvě a dohodě) schválila, a to hlasy moci zákonodárné, tedy „soudruhů eurohujerů“ napříč politickým spektrem, včetně prezidentů.
Tedy zakončím to v kruhu, dezinformují nás ráno, v poledně, v noci i večer, a ani svátky nesvětí VŠICHNI vedoucí kolotoče a jejich i mediální slouhové včetně!
Legislativa EU
Tak to není. Právo EU je nadřazeno jen v dohodnutých oblastech. Zrovna u daní jen nepatrně. Proto mají ve Velké Británii DPH z knih 0% a u nás zavedl Kalousek 15%. Přímo aplikovatelných předpisů EU je pomálu, většinou se musí tzv. implementovat do národního práva. A tehdy nastupuje kreativita našich vlastních úředníku, kteří si navymýšlí spoustu věcí nad rámec EU!
Re: Pepa Sláma To je taky pěkná 3,14-xxxx, protože
třikrát běda, máte-li se pohybovat po EU a dodržovat nějakou směrnici, kterou si zkur*il každý stát sobě na míru.
Pojízdné neštěstí.
Konkrétní příklad - zákon 561/2006, práce řidičů v mezinárodní dopravě. Za to, co je v jednom státě EU obvyklé nebo tolerované, je možno vyfásnout o 100 km dále likvidační pokutu v řádu desítek až stovek tisíc Kč.
Proto mám brusláky tak hodně moc rád.
Ještě jednou!
Pane Slámo píšete "tak to není"!
Neříkám, že zákon náš Česká neplatí, jen to v něm, co odporuje právu EU, přebije právo EU a tečka!
Nezpochybňovala jsem kreativní tvorbu Českých zákonodárců ve stylu, že zákon náš Český vyšperkují zákonodárci vycházející i třeba ze směrnice EU, poturčenec horší Turka.
Že si, co neřeší EU, smíme dělat v zákonech dosud přiměřeně "po našem" -ZATÍM- také nikde nezpochybňuji.
Píšu někde, že 100 % naší legislativy jsou zákony vytvořené nám rovnou celé již v EU, včetně daňových, a že naše zákony neplatí?
Musí či nemusí ČR na ty směrnice reagovat a implementovat je do našeho právního řádu, chce nechce o občanech nemluvě?
Buď tedy neumím napsat text srozumitelně, či nevnímáte kontext s článkem.
Pro nepozorné tedy ještě jednou, kde něco řeší i jen pouhá směrnice EU , a je to třeba i jen částečně něčím odlišně v našem dosud platném a účinném právní předpisu, má přednost nakonec a to klidně až při průchodu soudy, když ne našimi tak v EU to které příslušné ustanovení předpisu EU.
Tedy EU lze "obejít" jedině snad možná Ústavním zákonem, a to kdo ví jestli, pokud už něco pro celou EU řeší i směrnicemi!
Můj komentář byl k článku, a byl tedy k nové směrnici o střetu zájmů EU.
"Lex Babiš" řešení naše, bude-li někde v rozporu s touto novou směrnicí, přebije český zákon směrnici od její platnosti i do budoucna, či ne!?
Věřit mi nemusíte, ptejte právníků a soudců v okolí a ne jen jednoho, JAK TO JE. V každičkém českém zákoně, co v ČEMKOLIV v něm nějak koliduje s právem EU ...... Jistě zákon platí, ale co to kolizní ustanovení...!?
Koho baví číst právní texty , tak toto dost staré by mohlo k vysvětlení a pochopení toho, co se snažím sdělit i stačit:
https://www.mzv.cz/file/508637/RM_13_02_08_4_shrnuti_velke_.pdf
Pepo nechci mluvit za druhé, ale mně (a možná i většině občanů ČR), je si myslím u řiti, zda je to jedna, dvě, či sto směrnic nebo jejich částí . A zda se dotýkajících pouze jednoho, či více našich zákonů, a zda jen jedním ustanovením, či více, ale jde o ten princip!
EU first !!!!!!