V návaznosti na svůj slib v debatě pod článkem Malý střípek pro budoucnost bych zdejší kydače rád seznámil se svým zážitkem v novém zaměstnání. Jeho předložením zdejšímu společenství bych chtěl tak nějak ukázat, jak je většina z nás manipulována a směřována kamsi, kam vůbec nechce, ať už jde o debilizaci národa prostřednictvím kur**ní školní výuky, pseudopovinným a zároveň úplně marným šetřením na svůj důchod a období potenciální nemoci, či jen prostým šikanováním kohokoli, kdo se odváží otevírat společenská témata a užívat slova, která zapověděla pravdolásková parta z Práglu a přilehlého okolí.
***
Uplynula zkušební lhůta, v níž jsme hledali (já a ostatní zaměstnanci) vzájemnou cestu k bližšímu porozumění. Jelikož o práci rukama, při níž se jeden dokáže zamazat jako čuně během několika minut, není až takový zájem, překousl můj zaměstnavatel mé podivnůstky a rozhodl se mne začlenit mezi zoufalce – pardon – zaměstnance přijaté do stavu na dobu určitou. A jelikož doba určitá byla stanovena coby delší šesti měsíců, měl jsem po vypršení zkušební lhůty odcválat na jakési školení.
Začalo to tak, že se ke mně opatrně přiblížil směnový mistr a informoval mne, že se mám určeného dne dostavit do školicího střediska.
„A co tam?“ zeptal jsem se dotěrně, přestože jsme oba věděli, že ten druhý ví…
„Čtyřhodinové školení,“ zněla stručná odpověď.
„O čem?“ nedal jsem se.
„To je snad jedno, ne?“ kontroval nadřízený.
„Tak to teda není. Když mám někam jít, chci vědět kam a proč, abych se na to mohl připravit,“ začal jsem být protivný, „protože kdo je připraven, není překvapen.“
Šéf se nejdřív krátce podíval do bonzbloku, pak dlouze na mne (páč už čul těžký problém) a odvětil: „Finanční gramotnost. Školení finanční gramotnosti.“
„Jste se zbláznili? Tady někomu hráblo, či co?“
„Podívej se, naši šéfové to chtějí, musí to být, tak tam běž, ano?“ Mistr se opravdu snažil být hodný a milý, i když se mu pomalu přestávalo dařit pumpovat kyslík do plic.
„Ani za kus masa,“ zareagoval jsem oblíbeným místním pořekadlem
Mistr tak razantní odpor vůbec neočekával. A protože je povahy smírné, pouze tiše zalapal po dechu, sklapl bonzblok, tužku zastrčil do kapsičky na plášti a odfičel brečet k paní obršéfové.
Zakrátko dorazil až na pracoviště zástupce šerifa pro věci zbytečné.
„Jsem slyšel, že nechcete jít na školení.“
Nebezpečná věta.
„Půjdu na jakékoli školení, které se bude vztahovat k činnosti popsané v mé pracovní smlouvě,“ snažím se neprodat svou kůži lacino.
„To je dobré školení,“ předhodil místošerif návnadu, kterou nelze nesežrat.
„Možná jo, ale ne pro mě. Jsem starý, utahaný, stejně to tam prospím! A násobilku umím, neuzavřu žádné pojištění, neuvážu si na krk žádné spoření. Žádné! Je to jasné?“
„Ale tam nebudou nic vykládat o pojistkách a spoření, to je dobrá věc k rozšíření obzorů…“
„Podívejte, šéfe, jestli chcete rozšiřovat obzory, rád vám udělám zdarma přednášku o kterékoli evropské zemi, na kterou ukážete prstem na mapě. Není problém. A taky vám klidně udělám přednášku o finanční gramotnosti!“
„Ééé?“
„Použiju na to jenom tři slova.“
„Ale ééé…“
„Šetřit, šetřit, šetřit!“
„No možná, ale…“
„Naučit se znova a lépe malou násobilku a odečítání dvouciferných čísel od stovky. Osekat výdaje až na kost. Zrušit platební kartu a platit pouze hotovostí. Nakupovat v suproších hodinu před zavřením, když jsou slevy. Nechlastat pivo a víno a přejít na vodu z kohoutku. Nekouřit. Pořizovat si pouze jedny kompletní hadry ročně, a to ještě ojetiny ze sekáče. Chodit do práce pěšky, maximálně jezdit na kole z bazaru. Nebrat žádné půjčky, ani splátkové prodeje. A když tohle to vydržíte čtyřicet let, našetříte bez hypošky na hezký domek do důchodu i z té mizérie, kterou nám tady jednou měsíčně posíláte. Myslíte, že mi na tom školení můžou nakukat něco lepšího?“
Zcela zavzdušněný zástupič zůstal trčet na fleku, jakoby zadřel motor, zatímco já jsem mu slušně popřál hezký zbytek dne, jak je to teď v módě, a hupsnul jsem do montážní jámy pod obrovskou kouli z ocelárenské strusky, totiž vlastně rozebraný náklaďák.
Po svačině došlo na třetí dějství. Dostal jsem pozvánku k obršéfce.
Ajajaj…
„Tak vy se nám nechcete vzdělávat,“ začala obršéfka po uvítacím ceremoniálu.
„Kdo vám to nakukal?“ okamžitě jsem zahájil protiútok. „ V přijímacím protokolu jsem jasně uvedl, že mám zájem si obnovit svářečák, řidičák na zdvižku a samozřejmě i jeřábnický kurz. A můj zájem trvá nadále, i když s tím vším tady dělám už čtvrtý měsíc na černo a vůbec nikomu to nevadí,“ dorazil jsem ji dřív, než se stihla nadechnout.
Slova se ujala přísedící paní podrždrátová, která měla za úkol dělat zlého policajta.
„A je vám jasné, že když to školení odmítnete, můžeme vás okamžitě propustit za hrubé porušení pracovní kázně?“ otázala se důležitě a vypadala při tom jak drop velký.
„Kde jste na takovou blbost přišla?“ vyrazil jsem na zteč. „Dala jste si tu práci a přečetla jste si mou pracovní smlouvu? Já teda jo, ale o hmotce jsem tam nic nečetl.“
„O čem?“ zmateně mekla paní podrždrátová.
„No o hmotné odpovědnosti! Nic jsem nepodepsal, přístup k firemním prachům nemám a svoji výplatu můžu klíďo naházet celou po pětikorunách třeba z mostu do řeky a vám po tom nic není.“
„Tak to jste na omylu,“ probudila se šéfka.
„Zet pé par sto třicet,“ vyhrknul jsem předem nastudovanou číslovku.
„Cože?“ otázaly se dámy sborově.
„Pardon, trapně jsem se spletl při pohledu na vás,“ mrskl jsem do éteru proslavenou větu Šimka a Grossmanna. Dámy ovšem nezabraly, páč jim není ani čtyřicet.
„Samozřejmě že paragraf dvě stě třicet a zet pé znamená zákoník práce. Prohlubování kvalifikace. Takže pokud mi svěříte podnikovou kasu a samozřejmě mi adekvátně upravíte tarifní plat, milerád naklušu na to školení. Do té doby ale hodlám spravovat auta a nikoli ze sebe dělat šaška,“ dorazil jsem šéfovou i helfryni.
„Můžeme vás na hodinu propustit,“ znovu začala repetit podržovací soudružka, jen co popadla dech.
„To samozřejmě můžete, ale pak se dozajista sejdeme u pracovně právního soudu a vás jako firmu to bude bolet. Hodně bolet. Což by ovšem byla škoda, když tu máte takový príma kolektiv,“ přičísl jsem vlnky na rozbouřeném školicím rybníčku. Ať se dámy třeba poserou, pomyslel jsem si…
Poděkoval jsem zděšeným dámám za jejich ztracený čas, i když mi nebylo vůbec jasné, proč si ty paní myslí, že pracují, načež jsem ladnými poskoky odhopkoval z jejich kanclu na své pracoviště, do betonové díry pod dumper olepený deseticentimetrovou vrstvou strusky o pevnosti solidního pískovce. Po cestě jsem jen registroval pokyvující hlavy a polohlasné poznámky typu – to je ten, co vyfakoval šéfku.
Akce „Vytváření kompetencí“ (za překlad zřejmě anglického slova „competence“ bych kopal zadky od Silvestra do vánoc) vyšuměla. Prozatím. S vyhrůžkou, že se bude opět opakovat. A pak neuniknu. Prý doopravdy.
Pokud chcete, podvolím se a půjdu tam mrknout.
Stačí napsat a jdu do toho.
A souškám školitelkám budiž milostivo samo nebe…
Když to je placené ve velkém průměru…
- Log in to post comments
Komentáře
Jo, jde o lámání až zlomení…
Jo, jde o lámání až zlomení lidí za cizí prachy. Kdopak je tak štědrý a platí toto lámání? Chléb a hry opět a zase a my jdeme na porážku, dobrovolně, jako dobytek....
Opat spatne
na tom skoleni nepocuva skolitela nik. :D :D :D
Publikum je tam len a cisto kvoli prezencnej listine.
Ziadne lamanie, ziadne zlomenie, ziadna porazka a... ani dobytka :D :D :D
Len peniaze, money, dengy :D :D :D
Jsem zlomena, že za pouhý…
Jsem zlomena, že za pouhý podpis dochází k odklánění peněz, které mohly být využity smysluplně, třeba pro děti.
Co já bych dala za skutečně odborné školení ve své profesi. Jako OSVČ si je platím ze svého.
Předpokládám, že ani toto, Targusem popsané školení o finanční ...bla, bla, bla - by odborné nebylo.
A jít se tam vyspat - sorry, to je - nemám správné slovo - přistoupit na hru, udělat se sebe chameleona?
Bejvávalo.
Na to máme v našem věku již příliš málo životní energie, než na něco takového přistoupit.
I za cenu toho, být nějakým způsobem připraven o lopatu (být vyšachován i z této práce).
A´t si to zkusí dělat sama obršéfka, nebo oni školitelé. Tečka
obrsefka to na rozdiel od
Targusa chape a chodi na skolenia rada a dobrovolne, lebo... si tam oddychne od grafov, oddychne si tam od Targusov a vie, ze sa jej casom takto vynalozene usilie vrati.
Targus do toho hadze vidle, nechce spolupracovat na toku penazi (neviem ako CR, ale SK ma velky problem s cerpanim fondov :D, zjavne mame malo skolitelov :D :D :D) tak sa mu vrati maximalne jedna medzi oci :D
Cim sa akoze ma zivit skolitel??????? To ma akoze ozaj pracovat???? Kristaboha, vsak aj on chce ist 3x do Karibiku za rok. Vsak myslite aj na jeho poteby a nie len na svoje ... ludkovia :D :D :D
Vidle jsou na Augiášův chlív…
Vidle jsou na Augiášův chlív slabé,
alespoň rozčeří hladinku.
Vždyť my na ně myslíme,
fyzickou prací by si školitelé
upevnili své chabí zdraví :-)))))))
Takže doporučujete na…
Takže doporučujete na školení chodit a tyhle kurvy podporovat, prachy (moje i Vaše) nechat vesele rozhazovat ...
Kdyby jim na to školení srali i ostatní jako Targus, byly by ty prezenční listiny prázdný a potažmo by byl časem byly prázdný i výplatní sáčky, do kterých se měly vkládat ty snadno vydělané chechtáky ...
Můžeš namítnout, že šmejdi-školitelé by si vymysleli jinej ojeb ... ale proč jim to proboha ještě ulehčovat?
Já mám CŽVAO,
což je celoživotní vzdělávání autorizovaných osob, které musím mít, abych nechytnul zákaz výkonu povolání. Sbírají se body - když je jich za nějaké období (myslím, že za 2 roky) 12, tak je vše v pořádku. Sepíše se výkaz všech těch absolvovaných "akcí" - nebo se napíše místopřísežné prohlášení, že jsem posbíral 12 bodů. A to je můj případ, místopřísežné prohlášení všechno řeší. Před rokem jsem měl kontrolu a dobře dopadla, za 2 roky jsem důchodec a už po mě nepůjdou. Nakonec jim uteču do popela.
Si nenamyslaj
do popola.... v Pelhrimove taky neberou kdekoho :D :D :D
Śpatně Vás školili -…
Śpatně Vás školili - neutečete, nový Fénix povstane a bude se opět a zase školit :-)
A jakej rozdíl mezi tím co…
A jakej rozdíl mezi tím co vadí targusovy vs vase sbírání bodů? Někde mě chybí co napsala Matka, že si vybíráte akce které mají přínos ;) Vidím to ve svém oboru, jednoou za x let přezkoušení, každej dostane předem výsledky a nikdo není takovej dušín, aby se učil, když nemusí...
Útěk do popela
A máte už na útěk do popela školení? Určitě bude nějaké zapotřebí. :-)
Zeptám se tě jinak je pro…
Zeptám se tě jinak je pro tebe nepochopitelné, že člověk stráví den na školení u kafe a chlebíčku místo aby stál u soustruhu?
Před rokem jsem byl na školení co jsme sio jako skupina vybrali a měli jsme právo určit i obsah školení, bylo to super, takže chápu i pocit "když školení tak co má přínos", ale ty jako OSVČ to bereš automaticky, protože ty jsi ta co určuje ztrátu, ale když v té situaci je zaměstnanec, ten neurčuje přínos pro firmu, to vedení a když určí školení takové, které nic nepřinese, tak jaksi jde to z jejich peněz, proč bych měl mít vyčitky, že sem to proispal...
Ale no tož tak - co když je…
Ale no tož tak - co když je onen chlebíček plnej salmonely, kafe škodí na srdce,...
A ne každý je ochoten v práci, teda na školení spát a peníze vydané za takové školení ? No jistě, proč je dávat na mzdy lidem, když jdou tak krásně rozfrckat za školení - z pohledu zaměstnavatele holt přísnost na lidi musí být. Ale lidé holt někdy nejsou malé děti. Maj svý "lopaty."
Že na to doplatí? No, jsou zvyklí.
Targus zraje jak víno !
Třeba se dočkáme sebraných spisů.
Targusovi
Ach Targusi, škoda, že jste se před svojí malou vzpourou neporadil! Protože kverulanta, který by jim rozvracel kolektiv, si mezi sebou trpět nemohou dovolit. Leč není třeba zoufat, pracovní smlouva na dobu určitou má i výhodu, že zaměstnance lze vyhodit jen za hrubé porušení pracovní kázně.
Není třeba bojovat proti školitelům. Většinou mají svůj předem nalajnovaný program a očekávají nějakého kverulanta, kterého se zbaví, když prohlásí, že vidí, že kverulant má spoustu dotazů, na které zrovna nemají čas odpovědět, a zodpoví je všechny samostatně po přednášce, abychom nezdržovali ostatní. Jinými slovy řeknou: "Drž hubu, kverulante a dočkej konce přednášky." Pokud hned po přednášce neutečou zadem, v lepším případě zodpoví pár dotazů a teprve poté se omluví, že už musí odjet a případné další dotazy e-mailem. A když má školitel opravdu zájem, někdy i odpoví.
Jinak celé to školení je samozřejmě nesmyslné, ale jde o čachry s dotacemi z EU a obecně s daněmi, takže jeden kverulant finanční plán podniku rozvracet nebude. Po Targusovi se chce jediné, na školení přijít, zapsat se, že tam byl, vyplnit hodnotící papír, nemít moc dotazů a zmizet. Udělá se pár fotek, že jako školení opravdu proběhlo, a zavřou se nad ním vody.
Chyba byla i v diskuzi s obršéfovou na konci ve chvíli, kdy podrždrátka vyhrožovala propuštěním. Správně měl Targus odpovědět, že si připadá finančně gramotný, a protože není blbec, uráží jej, že jej chtějí posílat na školení, u kterého se předpokládá nedostatečná inteligence a vzdělání účastníků. A stačilo položit jednoduchý dotaz, co konkrétně to školení má přinést Targusovi a co se má po absolvování školení zlepšit?
Jinak Targusi, na školení je nutné dostavit se na začátek a zapsat na prezenční listinu. Zkušený školitel hned na počátku školení rozdá i hodnotící papír. Ten nezkušený jej rozdává až na konci školení. Pak stačí jen vzít mobil, chvíli do něj mluvit, omluvit se ostatním, že Targus musí vyřídit nutný hovor, odejít na chodbu a už se nevrátit. Podmínkou je mít co nejméně věcí a všechny u sebe.
Targus kverulovat klidně může, ale pokud chce být zaměstnán i po ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou, musí se buď stát pro podnik naprosto nepostradatelným, nebo 2-3 měsíce před koncem nevytvářet žádné konflikty.
Kurz pořádá buď místní charita, která vykáže to správné sepětí s firmou v regionu (a firma navzájem charitě, jak pečuje o své pracovníky), nebo přijeli školitelé na krátký kurz do místní mateřské nebo základní školy a na druhou polovinu úvazku si sjednali školení s vedením Targusovy firmy.
Školení má smysl se zúčastnit a pojmout jej jako absurdní divadelní představení plné obskurních postaviček.
Celé školení lze ve zkratce postihnout následovně:
Příčiny zadlužení, stejně jako bohatství, najdeme v myšlení lidí a schopnostech své myšlení ovládat.
Klasická cesta člověka, který se dostal do dluhové pasti, vypadá takto:
Mám potřebu a chci jí uspokojit
Pokud na to nemám nyní dostatek peněz, vypůjčím si
Potřeba je na chvíli uspokojena a splácím dluh
Mám další potřebu, ale stále nedostatek peněz na její uspokojení, vypůjčím si znovu (třeba za zvýšený úrok, hlavně aby potřeba byla uspokojena)
Potřeba je na chvilku uspokojena a splácím dluh atd., začínám se bát, že ztratím práci a nebudu schopen splácet závazky nebo nejsem v zaměstnání finančně spokojen a odcházím s nadějí, že jinde dostanu za práci zaplaceno více.
Celý život jsem frustrován z nedostatku peněz na uspokojení svých potřeb
Naopak cesta člověka, který si zvolil bohatství:
Mám velmi skromné potřeby
Zbývají mi každý měsíc volné peníze
Úspory investuji do aktiv, přinášejících výnos
Výnosy investuji zpět do nákupu dalších aktiv
Po nějaké době jsou výnosy natolik velké, že mohu zvyšovat své potřeby
Užívám si luxusu, aniž bych si na něj musel půjčit nebo dokonce více pracovat.
Hlavní rozdíl mezi bohatým a předluženým je ve zvládání emocí. Chudý člověk potřebuje vždy nutně a hned něco koupit, až nemá ani korunu, v horším případě se zadluží. Bohatý a finančně gramotný člověk potřeby odkládá, volné peníze investuje a až z výnosu uspokojí své potřeby.
Zdroj: https://www.penize.cz/spotrebitel/182622-kurzy-financni-gramotnosti-obv…
Je to jako prvomájový průvod, důležité je se zúčastnit a projít pod tribunou. Za tribunou se už lze rozprchnout na všechny strany. A hlídat si toho, kdo nese písmeno Í v hesle: VŠE CO MÁME PRO MÍR DÁME.
V Ostravě se běhalo
už pod tribunou.
tak to vypada
ze targusovi sa nejake to skolenia ozaj zide :D :D :D
"svého" Targuse si zvládáme…
"svého" Targuse si zvládáme proškolit i zde, jak to tak sleduji.
Tož Targusi, zlomte vaz. :-)
Není pravda, já mám kecy na…
Není pravda, já mám kecy na Targuse jako on na šéfovou, protože nenapíše "mám pocit že si mě kupujou/zavazujou a vadí mi to", místo toho x kecvů okolo, že prý radej pracuje než odpočívá=pohjádka, to by byl jedinej tvor na planetě co bynechtěl odpočívat...
Motivace
Záleží na motivaci. Nedostatek kvitu může být silná motivace. Nebo je Targus natolik závislý na práci, až je pro něj drogou a zrovinka má absťák.
Tak ano, jsou workoholici,…
Tak ano, jsou workoholici, ale jaksi takovy nestoji v opravarenske jame a neskrabou podvozek, ty se vyskytuji na jinych pozicich...
a nebo... muj financni…
a nebo... muj financni poradce Rabinovic mi radil sazet nyni na pad Deutsche Bank. Co si o jejim stavu myslite vy?
němečtí politici
se zapřísahali, že DB nepodrží. To znamená že ji podrží.
Deutsche Bank
Stav Deutsche Bank (DBK) je samozřejmě katastrofální, ale DBK nepadne, protože je příliš velká na pád a bude zachráněna. Stejná situace tu už jednou byla ve 2008, kdy se Deutsche Bank zúčastnila toho řeckého dobrodružství. Německá vláda ji zachránila. I dnes by pád DBK dokázal položit celou německou ekonomiku, takže k pádu nedojde, spíše jen k poklesu ceny akcií nebo v nejhorším převzetí banky státem.
Pokud by padla DBK, padlo by i vše ostatní v EU a Evropa by se propadla do krize.
Stav nejen DB je katastrofální....
Ale jednou by už mělo dojít zejména a prvně na ty, kdo ten katastrofální stav kde čeho mají na triku!
****
Gerd píše:
"Chudý člověk potřebuje vždy nutně a hned něco koupit, až nemá ani korunu, v horším případě se zadluží. Bohatý a finančně gramotný člověk potřeby odkládá, volné peníze investuje a až z výnosu uspokojí své potřeby."
*****
Teoreticky to je pravda, ale ono to může být i jinak, některý (a není jich málo) "chudý" člověk se zadluží, protože mu i mzda nestačí na bydlení a jídlo, základní životní potřeby a už to pak jede.........
Tedy to NĚCO koupit...je vždy otázka, co to něco je, že....
A jsou pak i "bohatí" (devadesátkoví transformátoři u nás příkladmo), co se klidně také zadlužili, ale už dopředu věděli, že svoje dluhy NIKDY nebudou splácet a že by někteří z nich svoje POTŘEBY odkládali až budou mít výnosy, ha ha ha........Brali na dluh také hned a všechno! I státy umí "hospodařit" na dluh a ne až "z výnosů" a některé investice hanba psát....
A to s tou DBank jasně ukazuje, že jsou i bohatí, co dokonale zvládají tzv privatizaci zisků a socializaci ztrát.
Tedy, že problémy nejen bank zaplatí zase daňoví poplatníci........i chudí, (nejsou jen daně přímé, ale DPH a spotřební daně, daně z energií....).
A protože zatím funguje pohádka, že to chudí lidé si za svoji situaci můžou sami a je to jen a jen jejich selhání a chyba, tak mohou ti bohatí bohatnout a vládnout a rozdávat i moudra, či za dotace z peněz i chudých daňových poplatníků celé Evropy pořádat pro občany školení o tom, jak být "gramotným" i finančně................
K článku Targuse dodám jen tolik, stačilo by jen málo, takové školení v pracovní době nabídnout zaměstnancům jako DOBROVOLNÉ a nechat na zaměstnanci, zda takové DOBRO pro sebe ocení.
Targus by nemusel být buřič na dobu určitou a firma by to mohla prodat jako demokratický bonus péče o zaměstnance.
Chápu naprosto, proč Targus nesnáší to musíš a basta, ale chápu i firmu, že buřič není zaměstnanec ideál.
Bohužel pravda bude v poznámkách Zvedavce, o prachy jde v první řadě....a 100 % účast zaměstnanců může mít i třeba podobu extra prémie....či naopak nesplnění jedné podmínky pro získání dotaci třeba i pro zaměstnavatele.
PS. zajímavé psychologicky pro mne je, že na pokyn zaměstnavatele tam Targus jít odmítá, ale pokud mu zde na dvorku řekne(me) JDI, šel by.....a možná zapomíná, že třeba přímý školitel je také v pozici "lopaty" a tomu by pak šel zatopit .....
LIDI - ryba přece smrdí..... (a hlava) je úplně jinde!
DB
MAJKA.
Jde to i napsat takhle,kdo se bojí o své vklady,tak tu banky podrží a to máte pravdu,zaplatí to stejně chuďas.
Majce
Majko,
že by jednou mělo dojít na ty, kdo stav zavinili, je správná leč naivní představa. Zatím k tomu došlo naposledy 14. července 1789 a 25. února 1948, a stejně jen s omezenou platností. Viz třeba prolomení restituční hranice Benešových dekretů dnes. Dluhy jsou nasekány a jsou už dnes nesplatitelné. Vše jednou zaplatí ti drobní střadatelé, kteří si šetří na pár nezbytných věcí. Nebo na důchod.
Co se týká firemního školení, tam jsem jen citoval materiály, které tam vyučují. Pokud si dobře vzpomínám, nějací politici navštívili Ostravsko a rozhodli, že je zapotřebí bojovat proti chudobě a zadlužování, a tak nějak vznikl kurz finanční gramotnosti.
Nezapomeňme, že ti bohatí se namnoze cítí výjimečnými elitami schopnými, chytrými a s jedině správnými názory. Dotvrzují si to právě tím bohatstvím. Ty ostatní, včetně mě, považují za zbytný póvl, který jim jen překáží. V zámku a podzámčí moderní doby.
Systém financí je matematicky nastaven k přesunu bohatství od chudých směrem k bohatým a ke koncentraci moci. Napomáhají tomu úrok, inflace a daně (berně).
Co se stane, až bohatství bude mít jen malá skupinka vyvolených? Nakonec někoho napadne jít a to bohatství si vzít, jakmile bude život už k nežití, že budou ochotni riskovat smrt - viz 1789.
Že by ji prodali? Teda…
Že by ji prodali? Teda vpustili tam cizí kapitál, tak jak kdysi my?
Rumunum
Rumunum
Ideál :-))))))
Ideál :-))))))
Prodej DBK
Prodej DBK nepřichází v úvahu. Spíše jí stát poskytne úvěr z natištěných peněz nebo kapitálově vstoupí do DBK také z natištěných peněz. Čili vše opět zaplatí daňový poplatník, protože DBK je příliš velká na pád. Srovnejme si to se situací po WWII v Německu a Japonsku. Všechny firmy válku přežily docela dobře. Třeba Japonsko a jejich zaibacu Mitsui, Mitsubishi, Sumitomo, Yasuda a pár dalších, viz namátkou Kawasaki, Nissan, Nomura (https://cs.wikipedia.org/wiki/Zaibacu#Velká_čtyřka), ze kterých zbankrotoval jen jeden, Suzuki shoten. V Německu dodnes vládnou všechny koncerny, co vyráběly pro Hitlera zbraně nebo mu pomáhaly ve válce. Ani DBK nezkrachovala, je zde již od roku 1870.
VŠE CO MÁME PRO MÍR DÁME…
VŠE CO MÁME PRO MÍR DÁME.
Vše co máme, na bič nad sebou dobrovolně, radostně dáme.
Že ne? No, bič to vyřeší napasováním hrubého porušení pracovní kázně a výpovědí. Přinejmenším odnětím části platu nebo prémií na dobu neurčitou.
No, nebyl bych tak skeptický…
No, nebyl bych tak skeptický ke školením. Při nástupu do zaměstnání je třeba provést veledůležité školení bezpečnosti práce. To se nedá odfláknout. Na tom je založena celá hierarchie pracovního režimu, hlavně v rizikových postupech práce a to bezesporu práce na nějakém pekelném stroji je.
Tatgusi, svojí rezistencí jste ohrozil svého zaměstnavatele, neb o jiné školení jít nemohlo.
Školení BOZP
Celý odkaz by si měl přečíst také Targus, může se mu hodit jako inspirace, jak to chodí jinde. Pro ostatní krátký úryvek o školení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci:
Nejvtipnější kousek předvedl rezignovaný chlapík ve středních letech, jenž, vědom si marnosti svého počínání, pronesl dvě zásadní věty. „Ke školení bezpečnosti: Nestrkejte ruce, kam nemáte, a pokud se vám něco nebude zdát, zavolejte mistra. K ekologii podniku: Ekologii podniku popíšu dvěma slovy: Třídíme odpad.“ A jak přišel, tak i odešel.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/noviny/zde-nejsi-clovek.A081031_100005_ln_noviny…
Stojí zato si přečíst celý text článku.
Docetl jsem to jen do…
Docetl jsem to jen do poloviny a jsem pevne rozhodnut dat se radsi na drahu zlocinu.
Re: věštec Zkuste se naučit
poznávat nejen písmenka, nýbrž i poznávat smysl slov a vět.
Školení BOZP zcela samozřejmě podnik neplatí a uchazeč o práci jej musí absolvovat před zdravotní prohlídkou, tedy před uzavřením pracovního poměru.
Jelikož jsem do nějaké práce musel nastoupit, aby mi doma nevrčela za zadkem Stará Jahoda, musel jsem toto absolvovat zadarmiko, i když je to podle ZP nesprávně.
Toť v kostce vše o školení, se kterým nemám problém, vyjma jeho neproplacení.
Zase asi nepoznám písmenka,…
Zase asi nepoznám písmenka, tudíž uvedu do činnosti generátor náprav na správnou míru.
Zdravotní prohlídka je před vstupem do zaměstnání u závodního lékaře, aby bylo posouzeno, zdali se uchazeč o zaměstnání na uvedenou práci zdravotně hodí. Pokud uzavře prac. smlouvu je mu vstupní prohlídka proplacena. Školen může být výhradně a jenom zaměstnanec, tudíž až v okamžiku, kdy se zaměstnancem stane, což je podpisem smlouvy a nástupem do zaměstnání.
Jen pro zajímavost. Z mé strany zmínka o školení BOZP byla je taková srandička, nadsázka. Je mi líto, že se nedovedeme povznést nad věcí.
Pro druhou zajímavost, je mi vcelku ukradené, že vás zaměstnanec chce vzdělávat a vy mu v tom, vcelku hloupě, bráníte s tím, že všechno víte nejlépe. Teprve po absolvování školení bych soudil, zdali to k něčemu bylo, či jsem si na náklady zaměstnavatele trochu orazil.
Re: věštec Vy máte opravdu problém pochopit,
co káže ZP a co probíhá vpraxi.
Tedy znova.
Pokud chcete pracovat v TŽ a spol., musíte v rozporu se ZP absolvovat školení BOZP před podpisem smlouvy.
Školení zaobírající se finanční gramotností opravdu nemá s BOZP vůbec nic společného s výjimkou místa konání (školicí středisko).
Povinná školení
Buďte rád, že tam ještě nemáte povinná školení na podporu diverzity.
Absolvoval jsem, protože bych jinak zřejmě nemohl vykonávat svou práci ajťáka ve finanční instituci.
Rozvedte to, aspon to, co se…
Rozvedte to, aspon to, co se jeste muze rikat.
To by mě také zajímalo. Jako…
To by mě také zajímalo. Jako jak integrovat do sítě postavené na technologii windows zařízení Apple, aby nebyla genderově ani jinak diskriminována? Za větší výskyt tučňáků a čertů na pracovních stanicích?
Nebo je to k dokonalosti dovedené "Chceš-li, ajťáku, mít práci, musí síť vykazovat dostatečně velkou heterogennost, aby soustavně vznikaly problémová místa, jež je třeba řešit. Homogenní vyvážená a fungující síť tvou další práci už potřebovat nebude, nanejvýš si tvou práci vyoutsorcují na telefon"? To mi připadá jako popis imigrační politiky EU ;)
:-) :-) :-)
:-) :-) :-)
Šmardá panno!
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/stanek-skoncil-vedenim-minis…
*****
Já společně se Staňkem věřím, ba vím, že v útrobách ČSSD se navzdory usilovné mravenčí práci sobotkovského vedení, hubícího kohokoli, kdo v byl ČSSD podezřelý z toho, že hodlá i nadále setrvávat na tom, že ČSSD má být sociálně demokratická,
dosud ukrývají přesvědčení sociální demokraté.
Přeju jim, aby je ani věčně živá Chovancova tajná služba nevypátrala!
Jednou si třeba i tito…
Jednou si třeba i tito členové uvědomí, že svým členstvím a případnými hlasy již napomáhají pouze škodičům k udržení dobrých míst a umožňují jim škodit.
Žeby ???
Emancipace Jana Hamáčka
31. 07. 2019 - EB
Dva měsíce po začátku „české kulturní války“ jsou vidět první konkrétní výsledky. Nejenže Antonín Staněk dnes o půlnoci opustí ministerský post, ale bojující frakce také konečně začaly hovořit o meritu věci. Jen málokdo zaregistroval, když Jan Hamáček líčil 13. července Právu, jak Milan Chovanec, Miroslav Andrt, Milan Štěch a další „klepači“ se ho snaží shodit ze žebříku, když sbírá plody za dobu sociálnědemokratické vládní spolupráce. Ale kdekdo nastražil uši, když Andrej Babiš řekl to samé o dva týdny později a dodal k tomu pár podrobností o Sobotkovo-Chovancově křídle ve straně. Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý včera v Českém rozhlase prohlásil, že Babiš lže a že žádné kliky uvnitř ČSSD nejsou. Ve skutečnosti „kulturní válku“ začala klika, kterou my nazýváme ČSSD a.s. Chtěla Hamáčka zahnat do zcela podřízené pozice, ale mělo to opačný účinek. Jeho větší emancipace od klepačů žebříku je první dobrou zprávou pro ČSSD za poslední roky.
Jenom by mě zajímalo od kdy…
Jenom by mě zajímalo od kdy Hama+Poche nejsou sobotkovci :D
No, popravdě řečeno - mě…
No, popravdě řečeno - mě taky!
Ale třeba je Hama dvojitý agent, který se v rámci vznešené snahy o resuscitaci Sobotkou zombizované ČSSD pokouší o její opožděnou resuscitaci.
Třeba léta Sobotkovi lhal a přestíral, že je (řečeno s Vidlákem) stejný "slizký had" jako on.
Rozdíl mezi současnou evropskou politikou a organizovaným zločinem spočívá v tom, že evropská politika je mnohdy lépe organizovaná než (jí nadřazený) organizovaný zločin.
Rozdíl mezi českou politikou a českým organizovaným zločinem se mi nepodařilo zjistit, s výjimkou kalouskovské TOP 09, která v tomto dosahuje globálních kvalit.
Targusi, jsi hrdina
kapitalistické práce.
Targusi, choďte na školení
Jako živnostník, když se něco chtít dovědět, ještě zaplatím. Jako člen Komory, mě nutí tato organizace abych na některá školení jel. A to si musím platit jak tu Komoru, tak to školení, i cestu do krajského města a práci si musím udělat stejně. Většinou se sice nic moc nedovím, ale něco někdy ano. Financování je ale zajímavé vždy, i pro manuálního pracovníka co odstraňuje strusku. Po školení bývá diskuse, tak se připojte, ptejte se, požadujte, divte se. V tomto případě netrucujte, nic tím nedosáhnete (to si myslím).
R. I. P.
Držkou ryju, v zemi ořu
vidím slzy hříbat, ořů...
dokopala matka klisna
příroda k ní byla přísná;
jen dvacettři let
Wolker už byl kmet.
Odešla nám Registana
už vidím jak karavana
koňů jde na pohřeb státní.
Jo, to bude majestátní.