Jak si možná pamatuješ, můj milý deníčku, kdysi jsem slíbil, že napíšu, jak to mám s Andrejem. Jako vždy, bude to osobní. I když si spolu povídáme, můj milý dezinformační deníčku, ty nejsi osoba; jsi jen cár papíru, nota bene cár papíru virtuálního. Zatímco já skutečná a nefalšovaná osoba jsem, se vším, co k tomu patří.
Budiž řečeno, že jsem osoba velmi sebestředná. Daleko sebestřednější, než dejme tomu pan Hrušínský, z božího dopuštění principál divadla, o němž jsem slyšel před několika dny poprvé, a jak doufám, snad i naposledy. Něco mi našeptává, že poslední kus, který tam hráli, byl Idiot od Hrušínského (nepleť si to s Fjodorem Michailovičem Dostojevským, je to jen shoda jmen), a věřme, že to byla derniéra.
Sebestřednost má špatnou pověst neprávem. Kde jinde by měl člověk hledat svůj střed, ne-li v sobě? Tuzemská politická scéna je plná lidí, kterým zdravá sebestřednost zcela chybí: hledají svůj střed ve Washingtonu (Vondra), v Berlíně (Herman), v Bruselu (Pekarová-Adamová); předtím ho měli v Moskvě (rodina Šabatova), a teď na ni plivou. Je to snad vina Moskvy, když si někdo umane, že jeho střed leží na Krásnoj plóščadi?
Nikdo mi nevymluví, můj milý deníčku, že člověk má mít svůj střed v sobě. Jsem-li sebestředný, nemusím odvozovat sebehodnocení od toho, co si o mně myslí někdo jiný. Můžu to vzít v úvahu, když se mi zachce, ale nemusím se tím řídit.
---ﬡ---
Jo, ten Andrej. Andrej si to u mě rozlil skoro hned na začátku, a pak ještě několikrát.
Když Andrej v politice začínal, potřeboval se ze všeho nejdřív zalíbit. Na svém webu měl kontaktní formulář a vyzýval čtenáře – prý, ptejte se mě, na všechno vám odpovím. A opravdu! Pod formulářem měl otázky a odpovědi; a byly to otázky nesmírně komplexní a rafinované, něco jako „Když ANO vyhraje volby, bude líp?“ a podobně. A odpovědi byly adekvátně a náležitě nesmírně sofistikované, něco jako „ANO, když vyhrajeme volby, bude líp. Jsme totiž šikovný národ, jen nás řídí nemehla,“ a podobně.
Jinde na tomtéž webu se psalo, že ANO je proevropské. Napsal jsem tedy Andrejovi otázku, co se tou proevropskostí v provedení ANO konkrétně myslí, a co si pod tím řadový občan malopodnikatel má představit.
Odpovědí bylo mlčení, a zatím na webu naskakovaly jiné rafinované otázky a sofistikované odpovědi, daleko mladší, než byl dotaz můj. Hm, řekl jsem si, asi se jim v té plejádě otázek můj dotaz ztratil, i zeptal jsem se znovu.
Co myslíš, můj milý deníčku, že se stalo? To bys neuhodl. Stalo se úplné hov..., ehm. Chtěl jsem říct, že nestalo se nic. Andrej se na můj dotaz buď rovnou vysral a ani si ho nepřečetl, a nebo se mu nehodilo do krámu na něco tak choulostivého odpovídat. Tehdy jsem ještě, pokud jde o příčinu, váhal; v každém případě jsem ale zpozorněl.
Když začal Andrej vyhlašovat, že bude stát řídit jako firmu, samozřejmě jsem mu naletěl, a nebyl jsem sám. Je veliká chyba, můj milý deníčku, soudíme-li jiné podle sebe. Andrej nás, malé podnikatele, mazaně obmanul. Naštěstí jsem na to přišel dřív, než nastaly volby.
My, drobní a trochu větší podnikatelé, jsme totiž měli za to, že Andrej hodlá řídit stát účelně a hospodárně, podobně jako každý z nás řídí svou firmu. Uvěřili jsme, že Andrej přenese podnikatelskou účelnost a hospodárnost do řízení státu.
Kdybychom své firmy neřídili účelně a hospodárně, kdybychom neobrátili v dlani každou korunu, než ji za něco vydáme, kdybychom své smlouvy o dílo nečetli velepozorně a nekonzultovali s právníky, kdybychom stokrát znovu za bezesných nocí nepromýšleli ten či onen riskantní krok (protože kdo v této zemi podniká, je jednou nohou v průseru a druhou v kriminále), naše firmy by dávno vyšly na buben a naše rodiny by nocovaly pod mostem. Na něco takového musel slyšet skoro každý, kdo to s podnikáním i touhle zemí myslel vážně.
Jenže já jsem svou ostražitost neodložil a Andreje jsem z povzdálí pečlivě sledoval. A hele: Andrej se jednou uřekl a dal se slyšet (volně cituji), že „malé podniky jsou na hovno a my potřebujeme především velké korporace“.
Tím u mě Andrej – jsem majitelem malého, ale opravdu malého podniku – ztratil skoro všechny body. Pak už to jelo hodně rychle, namátkou:
-
Čapí hnízdo. Padesát mega není ve státním měřítku žádná závratná suma (že, pane Vondro? Jsou i řádově větší záseky. Takové ProMoPro by mohlo vyprávět; škoda, že nevyprávělo). Ale byla to taková malá domů, a toho kličkování kolem! Byl to můj nejlepší nápad – Agrofert s tím nemá nic společného – nic o tom nevím – patřilo to nějakým lidem, ale já je neznám – no dobře, je to moje rodina, ale chránil jsem rodinu, to každý pochopí. Tady mně Andrej ukázal, že jsme si všichni rovni, ale někteří jsme si rovnější. Jednak to bylo obcházení zákona, jako když vyšije, a pak: kdybych takhle mlžil ohledně dotací já nebo kterýkoli jiný řadový podnikatel, nikdo by se s námi nepáral, do smrti bychom ze sankcí nevylezli. Andrejovi to prošlo jako nic.
-
EET a korunové dluhopisy. Když Andy a jeho otylá surikata zaváděli EET, slibovali, kolik se vybere miliard a kolik za to bude mateřských školek. Vybralo se kulové (protože Lafferova křivka), což se tušilo tak nějak předem, ale když Andrej odrážel kritiku EET, pravil: „Kdo odmítá EET? Kdo odmítá EET? Jenom ten, kdo nechce platit daně!“
Ruku na srdce: ty znáš, můj milý deníčku, někoho, kdo chce platit daně? Já ne, a to chodím po světě přes šedesát let. Nevím, jestli tomu budeš věřit, ale dokonce ani velmi disciplinovaní Číňané nechtějí platit daně. Takže – co nám ten Andrej věší za bulíky na nos?
Anderjova ochota platit daně je ostatně příkladná, a příkladem jsou právě ty korunové dluhopisy. A pozor: není to o tom, že by nakoupit korunové dluhopisy za miliardu bylo nezákonné. Je to naprosto v souladu s literou zákona. Ale demonstruje to Babišovu ochotu platit daně. Zákonodárce chtěl ušetřit daňové výdaje drobným střadatelům, ne miliardářům.
Mimo jiné i v tom se projevuje Andrejovo křiváctví: on si může ošéfovat výklad zákonů sobě na míru tak, aby když on vydělá balík, daně platit nemusel. Ty si výklad zákonů sobě na míru ošéfovat nemůžeš, a když vyděláš balíček, holt daně odvedeš, a běda jak ne!
A pak ti ještě nějaká svině vmete do ksichtu, že když nechceš EET, tak nechceš platit daně.
Tohle jsou důvody – zdaleka ovšem ne všechny – proč říkám, že Andrej v mých očích nikdy milost nenalezne. Ještě to zvážím; ale jestli někdy udělám puč a prohlásím se Žlutým císařem, Andrej by mohl být mezi prvními popravenými.
Andrej není hloupý, naopak. Je vychcaný jak díra do sněhu a jedná jako pravý byznysman, jímž nikdy nepřestal být. Sleduje výhradně svůj vlastní prospěch – a v tom vidím jeho nebezpečnost pro tento stát. Dokud jsou státní a Andrejovy zájmy rovnoběžné, vše je OK: Andrej si hlídá, aby stát prosperoval alespoň natolik, aby on ho mohl dojit. Aby mohl Andrej stát dojit, musí držet významnou pozici, třeba premiérské křeslo. Aby si Andrej udržel premiérské křeslo, udělá cokoli: nasliní prst a postaví se na tu stranu, odkud vítr vane. Když vítr zavane proti Evropské unii (unie je momentálně slabá), Andrej se postaví v čelo zástupů, Angele ukáže fakáč a půjde bourat europarlament, aby se zalíbil lidu. Když vítr od Bruselu zaduje mocně (unie bude silná), Andrej ukáže fakáč nám a bude první, kdo bude utahovat eurošrouby, aby se zalíbil eurokomisařům. Když zavane blizzard od Cařihradu, Andrej bude stavět mešity, Agrofert začne pěstovat halal řepku a tkát modlitební koberce a Erdogan bude nejlepším Babišovým přítelem.
Bude-li to pro něj výhodné, Andrej bude hájit národní a státní zájem jako o život. Stejně tak, bude-li to pro něj výhodné, Andrej kdykoli národní a státní zájem vymění za svůj prospěch a zbytek národa hodí přes palubu, aniž by na vteřinu zaváhal. Místo člověka, obdařeného takovým druhem morálky, snad je v byznysu, ale nikdy v čele státu. Andrej v čele státu, to je střet zájmů, jaký tady zatím nebyl.
Ještě dodám, že „střet zájmů“ v Andrejově případě je velmi laskavý eufemismus. Já bych to nazval „strategickým ohrožením státu“. A to, jak víme, Žlutý císař nepromíjí.
---ﬡ---
Otočme se, můj milý deníčku, pro tuto chvíli k Andrejovi zády a vyhlédněme z okna. Můžeme si to bez rizika dovolit, protože Andreje pořád jedním okem vidíme v odrazu skla jako v zrcadle – a sledujme druhým okem dění venku.
Venku se srocuje dav, vzývá pravdu a lásku a skanduje protibabišovská hesla. Podpoříme je? Než rozhodneme, zkusme se do těch hesel trochu zaposlouchat. – Já to zkrátím: možná se mýlím, ale zdá se mi, že esencí té záplavy hesel je: „Cokoli zlomí Babišovi vaz, je dobré.“
A to je problém. Úplně cokoli, co zlomí Babišovi vaz, dobré být nemusí. Víš, můj milý deníčku, kdesi jsem četl velice moudrou myšlenku: je naivní při volbě mezi dvěma zly zvolit to neznámé v naději, že bude menší.
Pravdoláska Babiše nenávidí; a nenávidí ho tak hystericky, že ztrácí soudnost. Je připravena proti Andrejovi použít cokoli bez ohledu na to, jaké vedlejší škody způsobí. Vidíme to třeba zrovna teď:
Babišovým zájmem je, aby národ při epidemii nevymřel a aby stát zůstal jakž-takž funkční. O jeho skutečných motivech netřeba spekulovat, ale v této chvíli Babišovy zájmy svým směřováním souhlasí se zájmem národním a státním. Je tedy účelné nechat Babiše, aby konal; házet mu v této chvíli klacky pod nohy je vpravdě protinárodní a protistátní. Jako velitel možná není nejlepší, ale nemáme jiného – či snad ano? Kdo by to mohl být? Minář? Halík? Němcová? Hřib? Fiala, Novotný nebo Trautenberk? To jsou žvanilové, to jsou žalobníčci, kteří si na své vlastní chodí stěžovat cizím; jsou to slaboši, velitel mezi nimi není žádný. Lepší velení špatné než žádné, to si pamatuj, můj milý deníčku.
---ﬡ---
Babiš jako politik je zlo; ale jeho mediálně profláknutí antagonisté nejsou zlem o nic menším, naopak – v současné době mají potenciál nadělat ve svatém protibabišovském tažení více nevratných škod než Andrej sám. Těžká volba, viď, můj milý deníčku?
Když jsem byl o něco mladší, koketoval jsem trochu s jachtingem. Plachetnice na moři, plavba mezi ostrovy, to byl můj sen. Ten sen jsem pak časem pustil po vodě a nahradil snem jiným, ale od plachetnic jsem si přece jenom něco nechal: totiž poznání, že z bodu A do bodu B jen málokdy vede cesta přímo. Musíš křižovat, někdy i proti větru, a vyhýbat se mělčinám a zrádným útesům. Někdy se od cíle i vzdaluješ, aby ses mohl k němu vrátil z nového, bezpečnějšího směru.
U voleb si na to vždycky vzpomenu – tak je to, můj milý deníčku.
---ﬡ---
Když jsem byl na vojně – poslyš, aspoň tuhle historku bys mě mohl nechat doříct, jo? – představoval jsem jednočlenný oddíl zvláštního určení. Byl jsem osobní stráží velitele naší roty.
Náš velitel se rád napil, ale to je zase takové nepřesné tvrzení; on ve skutečnosti chlastal jak duha a úkolem osobní stráže bylo dostat ho po nočním tahu celého a nepoškozeného na ubikaci, nejlépe pak uložit na kavalec do stabilizované polohy. Nebylo to právě snadné, já teď vážím dvaasedmdesát a tehdy jsem měl ještě o pět kilo míň, zatímco můj nadporučík měl bezmála kilogramů devadesát.
Byl se mnou ohromě spokojen a měl mě rád. Když jsem ho, ožralého jak zákon káže, vytahoval nad ránem ze škarpy, takto ke mně promlouval, a byl ztělesněná vděčnost:
„Alef, ty si taký dobrý chalan! Ale si taký kokot! Keby si ty vedel lepšie veleť tým chlapom, to by bolo všetko také iné...!“
Měl pravdu: všetko by bolo iné. Rotě bych velel já, a on by mohl ležet v lihu celý den. Cha! To tak! A kromě toho – ty mě přece znáš, můj milý deníčku, a víš, s jakým sebezapřením já říkám jiným, co mají dělat. Proto taky mám firmu, jakou mám, a ne tak velkou, jak má Andrej. Natož abych byl Žlutým císařem.
No řekni sám – nemá ten Andrej štěstí? Popravit ho nechá někdo jiný!
---ﬡ---
Dovětek:
Ty si možná myslíš, můj milý dezinformační deníčku, že jsem ve svém spravedlivém rozhořčení zapomněl na multikulturně-miliónový chlívek. – Ne, nezapomněl. Tyhle hochy nechá popravit Andrej Babiš, a když ne, sami naběhnou si na vidle, které po práci někdo neuklidil a nedopatřením (to zdůrazňuji!) nechal ležet v trávě.
Tak proč si za Andreje špinit ruce, ehm, že.
---ﬡ---
- Log in to post comments
Komentáře
Hlídací pes
Epidemie ztráty paměti, onkolog MUDr. Andrej Babiš a intelektuální titáni hnutí ANO
Napsal/a Robert Malecký 7. června 2020
Odkaz:
https://hlidacipes.org/epidemie-ztraty-pameti-onkolog-mudr-andrej-babis…
Je to kartáč.
A takovouhle žumpu
platí Norské fondy:
https://www.mediar.cz/web-hlidaci-pes-obnovil-redakci-v-usti-nad-labem/
diskuse
Vymetete dneska kdeco
Na Lidice nevzpomenete.....
ale neberte to ve zlym
Na Lidice nestačí slova...
Na Lidice nestačí slova...
Ježibabiši, hodně hříchů ti…
Ježibabiši, hodně hříchů ti odpouštím hlavně proto, že na tebe útočí Bakalomédia, Sorošomédia a různé jiné mediální údy svoloče.
Proto taky vznikají konspirační teorie,
že si tyhle výlupky Andrej sám tajně platí.
A tak trochu mimo sebe…
A tak trochu mimo sebe napíši - socialismus v r. 1989 zkrachoval, protože systém, tedy stát nebyl schopen uspokojit potřeby (nenažranost) všech, jak si usmysleli.
A přesto dodnes mnozí natahují ruce
- státe, zajisti nám práci )přes zdravotní pojišťovny je zajištěno)
- státe dej nám ochranné pomůcky,
- město zajisti a dej nám stavební místa
nedáš? Budeme stávkovat, pošpiníme a ponížíme Vás, překroutíme, co překroutit jde, ....
jednoduše Já chci a chci a chci, dupnu si svou nožkou maličkou,...
Eh, mdlo. Je mi mdlo.
-
Zkuste
otevřít lahvičku s čpavkem a lehce přivonět. To na mdloby pomáhá.
Jednou jsem se málem…
Jednou jsem se málem přiotrávila,... á, to bylo ředidlo, jakýsi eter, či co, tož nevěřím ani čpavku :-)
Ad autor Alef Nula
I já můžu napsat, jak to mám s Babišem, dost pocitově – prvně jsem ho zaznamenala, když ve svém jednom z prvních veřejném vystoupení prohlásil, že Lidi jsou nasratí…. Bylo to někdy v době, kdy zakládal ANO a sklízel s ním první úspěchy. Nejen, že mi nebyl sympatický, ale absolutně jsem nevěřila, že člověk s jeho bohatstvím by mohl chtít jít do politiky jen proto, že už toho všeho má taky plné zuby (jemu nic nebránilo bohatnout víc a víc i za Kalouska) a že by měl nějaké altruistické myšlení. Vydrželo mi to dokonce pár let. Jenže dnes jen slepý nevidí jeho výsledky. Mohla bych vám všechno, co mu vyčítáte vyvrátit, ale za jedno nemám tolik času, za druhé nevěřím, že si sám nejste vědom toho, že např. těmi výroky byl myšlen jiný význam, než jim přisuzujete a že jste to jen opsal z médií. Ostatně vám to tu někteří vysvětlili.
Třeba korunové dluhopisy – v době, kdy je A.B. využil (jako tisíce jiných), nebyl v politice, byl to Kalouskův nástroj pro kamarádíčky, ten totiž netušil, že stejně je využije i ten, kterého pak bude nenávidět, protože mu překazí jeho tunelování republiky. Stejně Čapí hnízdo – opravdu jste tak jednoduchý, že věříte, když na někoho vytáhnou něco 10 let staré, když si k tomu musí vyrobit jakéhosi Šumana, když do toho zatáhnou i syna premiéra, pořádají štvanice na celou jeho rodinu, udávají do Bruselu, apod., že to není účelové? Moc dobrou pověst Wikina nemá, ale přece jen se trochu drží faktů. Otevřete si Babišův profil, zjistíte, že všechny kauzy skončily tak, jako třeba ta s tou STB. Jen se to napíše pěkně do ztracena, aby to z textu nevyčuhovalo, ale při pozorném čtení to i tam najdete.
Já jsem ženská, nesnáším nespravedlnost, lhaní, podrazáctví. To, co Babišovi protivníci používají, obsahuje všechny nejhorší praktiky a i z toho důvodu by se měl člověk zamyslet - proč by to používali, kdyby na něj měli něco skutečného? Kolik těch kauz vyrobili? Zatím jim žádná bohudík nevyšla a doufám, že nevyjde. A klidně říkám bohudík, protože Babiš je opravdu nejlepší posametový premiér a nechtěla bych vidět, kde bychom bez něj byli. Vážím si ho i po lidské stránce.
Víte, nedávno jsem tu trochu zpochybnila používání historických paralel (i 100 a víceletých) pro vytváření názorů na současnost. Neměla jsem čas to tehdy upřesnit, ale měla jsem na mysli, že to, co používáme z historie (často účelově) je ovlivněno těmi roky, protože za tu dobu bylo už hodně vítězů, kteří si historii upravovali k prospěchu svému a dnešní výklady jsou tedy pofidérní. Proto je lepší soudit jen podle zdravého rozumu a doložitelných faktů. A k tomu - nelze vytvářet objektivní historii pro budoucnost, když ani na současnost nejsme schopni (ochotni) se podívat nezaujatě a nalítáváme na každý plk.
Váš Deníček Alefe je fakt skvělý nápad, oceňuji ho. Jen dnes jste mu dost ukřivdil, Deníček není „dezinformační“, ten přívlastek patří bohužel Vám. Mrzí mě to, protože jsem vždycky v duchu pyšná sama na sebe, trefím-li se v odhadu lidí, u Vás jsem se však dost sekla. Vím, že to v klídku přežijete a tak Vám přeji krásné dny, nezatížené přehnaným přemýšlením o správnosti svých závěrů :-)
Alice, čiňte,
jak je vám libo a přeberte si to, jak chcete. - Nemám, co jiného bych vám sdělil.
alefo
"můj milý deníčku," dosud jsem myslel, že takto začínají své deníčkové zápisy pouze předpubertální dívky. Nebo to má něco společného s uměním?
Ne nezačínají tak jen deníčky dívek.
Někdy se to používá jako manýra, s trochou ironie a nadhledu.
Jsou i jiní chlapi, kteří to dělaj. Na webu.
A co když jsem
předpubertální dívka, která jen předstírá, že je mužem lehce přes šedesát?
V tom případě předstíráte…
V tom případě předstíráte velmi nedokonale, článek vás usvědčí na první dobrou.
Článek od Pavla, vydavatele Literárek:
"Asi se nedalo čekat nic jiného: Miloš Vystrčil, předseda Senátu, pojede na oficiální návštěvu Tchaj-wanu. Bylo docela zábavné, jak zdůrazňoval, že nám nemůže jít jen o „grošíky“, ale hlavně o principy. Budeme ve světě velkou výjimkou, protože naprostá většina států celého světa uznává politiku jedné Číny.
Včetně Spojených států amerických, které v sedmdesátých letech minulého století souhlasily s tím, že Čínská lidová republiky nahradí Tchaj-wan v Organizaci spojených národů i v Radě bezpečnosti. A jeho místo zaujala Čínská lidová republika. Architektem této operace byl Henry Kissinger. I když mu tehdy šlo spíše o možného spojence proti tehdejšímu geopolitickému a ideologickému soupeři, kterým byl Sovětský svaz, než o principy.
A Američané od té doby také tento ostrov neustále používají ke škádlení „Velké Číny“. Když jsem se před několika lety ptal jednoho čínského politologa na Tchaj-wan, odpověděl mi jednoduše: Tchaj-wan, to je Čína. A jestli se připojí zítra, za rok, nebo za sto let, je nám jedno. Do té doby bude samozřejmě nadále rozkvétat obchod i turistika Číny s ostrovem, jak Tchaj-wanu říkají Číňané.
Nemohl by někdo, pěkně prosím, panu Vystrčilovi vysvětlit, jak to všechno historicky vzniklo a jak to je? Takhle působí jako myš, která řve. Není sice v české politické krajině sám, ale to není omluva."
Vystrčil nečte, ten jen kecá
Na opravdu pěkný Paroubkův článek k Tchaj-wanu tu dává link myslím Admirál trochu výše. Tímto mu děkuji.
Nemělo by zapadnout
V posledním svém vystoupení sděluje Robejšek pozoruhodné věci. Co se dlouhodobě tvrdí na alternativě, najednou se začíná tvrdit oficiálně: EU nikdy nebude unií národů,západní společnosti ztratily dynamiku a energii, globalizace skončila,liberalismus při krizi nic neřeší, hrabivost současných elit nezná mezí apod.sentence.Stojí za přečtení.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Robejsek-Era-hrabivo…
Robejšek stojí VŽDYCKY za…
Robejšek stojí VŽDYCKY za přečtení.
Čau lidi
Co tomu říkáte?
Myslíte, že je to pravda?
Propad české ekonomiky bude pátý největší na světě
Dnes 18:57bož, Novinky
Při naší orientaci na…
Při naší orientaci na automobilový průmysl je to docela dobře možné.
Pád začal už před koronavírem. Odvolávky dodavatelům součást šli o 20-30%.
Příčina? EU přechod na elektromobilitu
Vytrčil poletí sám.
Kdo poletí s vytrčilem?
Kožený či kníža s čírem?
Podnikavci mají strach
že jim firmu sejme krach;
ztratit velký čínský trh
pro několik českých mrch
to je velké riziko,
to neberou na triko.
Radši letět s presidentem
než s vesnickým konzumentem.
Mohli jsme mít biliony
Martin Hála | Komentáře
před 3 hodinami
Bilion! Opakuji, bilion!
Počítáme groše s prezidentem Zemanem a jeho "vyhaslým" poradcem Jie Ťien-mingem.
-
Jen pro info.
https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/646176/zadluzeny-…
Říkaj tam, kolik bere. Tak podobný a větší částky berou i ostatní herci.
To už je motivace.
No,
"No řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už tři roky po sobě bere šest set tisíc každý rok..."
Málem už ho vystrčil.
Tuhle gejšu, tu beru!
Jsem tady za kuberu
jmenuji se vystrčil
z poklopce jsem vystrčil...
jéžišmarjá co to melu
mám se držet mantinelu
protokol mu říkají;
tak až večer. Potají.
Vystrčil by měl s sebou vzít Jakuba Jandu a Stoltenberga.
Nezapomínejte, že jsme se stali světovou velmocí!
Místo vládním letadlem přece může Vystrčil teď plout na Tchaj-wan letadlovou lodí.
Když kromě Králikátora pojede ještě Řeporyjec Novotný, diplomatický úspěch nás nemůže minout!
"Vyhošťujeme, aby republika nemusela přiznat naprosto ostudnou minelu – pamatuje si ještě někdo, že celou kauzu vzal za vlastní dokonce i generální tajemník,NATO Jens Stoltenberg, který se nekompromisně postavil za „ohrožené“ české komunální politiky a Ruskem „opět ohrožovanou “ Českou republiku : „Jakýkoli pokus o použití síly či zastrašení zvolených zastupitelů je pokusem o podkopání demokracie jako takové. A proto na něco takového musíme silně reagovat a jasně říct, že to je neakceptovatelné,“ řekl ČT
Jestliže do záležitosti ingerovali papaláši jeho kalibru, pak jistě uznáte, že není možné vše skončit potichoučku a mlčením přiznat své i jejich zesměšnění. Tohle se Stoltenbergům nedělá, to neodpouštějí. Ani kdybychom na zbrojení příští rok nedali 2% HDP, nýbrž rovnou procent 20…"
Já si na rozdíl od Vlka myslím, že návštěva Tchajwanu bude další malý krůček pro Vystrčila a Řeporyjce, ale velký krok pro demokratické a mírumilovné Lidstvo pod vedením Prahy a jejího neohroženého senátu.
.
Velmi dobře!
Ta připomínka Stoltenberga je víc než na místě, už jsem úplně zapomněl.
Okamura si neodpustil malý šťouch
V senátu máte 200.000 Kč měsíčně. Kolik je to na grošíky nevím !