Koronavirová opatření se postupně zmírňují a já byl tuto neděli po delší době zase v našem vidlákovském evangelickém kostele. A tam jsem se dozvěděl zprávu, nad kterou se nemohu nepozastavit. Dozvěděl jsem se, že naše církev má svůj celocírkevní odbor pro životní prostředí. Jedno oko nezůstalo suché... náš sbor se přidal k jakési výzvě tohoto odboru a deklaroval, že nám není lhostejný osud životního prostředí.
Vidíte... a pakže klimatická změna není náboženství. Exaktně dokázáno.
Takže máme jednu vědecky neuchopitelnou záležitost na kterou máme vysokoškolsky vzdělané teology. Zabýváme se něčím, co lze uchopit jen vírou a vědecké důkazy jaksi nezvládají záležitost s pánembohem rozlousknout a teď zřejmě v souladu s přirozeností církevních principů děláme totéž i v stejně neuchopitelném problému klimatické změny. Už jen čekám na obrázek Gréty se svatozáří.
Církevní klimatický odbor samozřejmě postupuje zcela dle náboženských principů. Je zapotřebí hodně svatého zápalu, je třeba misionářů, kteří pro tuto věc získají co nejvíce přívrženců a pak... pak Bůh dá a bude to dobré. Zajímavé je, že misionařit pro Hospodina Boha a jeho syna Ježíše Krista se nikomu v církvi nechce a tak jim to moc nejde, zatímco pro klimatickou změnu, tam nemají problém s náborem dostatečně zapálených mladých moderních dynamických jinochů i panen.
Oni to tak teda ohledně klimatu dělají všude. Hlavně hodně přívrženců, hlavně se vymezit vůči starému světu, hlavně kolem toho dělat co nejhlasitější humbuk, deklarovat své znepokojení, demonstrovat veřejně svůj postoj... a to samo o sobě má zřejmě stačit, protože nic dalšího už nezaznělo. Teda ještě ve sboru sbíráme víčka od jogurtů. Ta jsou z hliníku a za rok sbírání jsme takto získali skoro čtyři sta korun.
Někde v pozadí toho všeho pak lze tušit různé silové struktury, kterým to tak přesně vyhovuje, protože bude možné okrádat lidi přes emisní povolenky, bude možné jim ledacos zakázat a oni ještě budou tleskat, bude možné je uvést do větší nevole a vyinkasovat ohromné prachy.
Samozřejmě že okapy z našeho kostela přes několikaleté řeči o přírodě a klimatu stále vedou do kanalizace. Kdyby nevedly, tak by se voda sice vsakovala do země, ale především by se vsakovala do sklepa pod farou a hrozilo by narušení statiky. Sice by se dalo sklep izolovat, nebo tu vodu čerpat a používat, ale znamenalo by to překopat celou farskou zahradu a stálo by to víc peněz než sbor má. Bylo by nutné udělat řadu terénních úprav a mohlo by se stát, že by třeba při pohřbu mohlo pršet, rakev by nakládali do auta v dešti a auto by hamťalo v blátě. To by vypadalo blbě.
V kostelních prostorách jsou samozřejmě přes všechny klimatické řeči staré plynové vawky. Ono by se to dalo udělat jinak, ale za strašně hodně peněz. A přitom se to používá jen jednou týdně. Dělat pro tohle tepelné čerpadlo, to je ekonomický nesmysl. Z podobných ekonomických důvodů nedošlo na zateplení fary.
To neříkám, abych machroval, jaký jsem znalec, ale abych demonstroval, jak komplikovaná problematika to naše životní prostředí (tedy místo kde žijeme) je. Jak komplikovaně vznikl kompromis mezi vsakováním a kanalizací. Mezi levným zdrojem tepla, který má ale velkou spotřebu, nebo jak složitě vznikl současný stav, kdy přijede funebrácký vůz a lidi mohou stát kolem něj na dlažbě aniž by si umazali naleštěné boty.
Toto je samozřejmě jen maličký výřez mnohem komplikovanějšího systému v celé Evropě i v celém světě. Systém mnoha proměnných, mnoha kompromisů, který rostl po celá staletí a který je (i když se nám to někdy vůbec nelíbí) velmi robustní a stabilní.
Můžeme tu desetkrát nadávat na tištění peněz bankami, ale ono to už spousty let funguje a štve to tu nejmenší možnou množinu lidí. Můžeme tu nadávat na drancování půdy, která užuž bude vydrancována, ale oni ji drancují už třicet let a pořád je ještě co drancovat. Každý rok se na tom zase urodí víc než dostatečné množství. Je samozřejmě důvod být oprávněně naštvaný, ale ono to je pořád stejné, protože to jaksi (a nemohu uvěřit tomu, že to říkám) zřejmě jinak nejde.
V komplikované množině problémů přírody, zemědělství, průmyslu, finančnictví i mezilidských vztahů žijeme způsobem, který až neuvěřitelně drží, je stabilní a sice všechny štve, ale tak nějak proti sobě, takže se jednotlivá naštvání navzájem vyruší. Vlastně zde na Kydech neděláme nic moc jiného než všichni ti aktivisti. Také se hlavně můžeme vymezit, ale máloco dokážeme změnit. Svět je komplikovaný a naše činnosti jsou v mnoha případech ty jediné možné. Ano, můžeme se kosmeticky angažovat. Ale jen kosmeticky.
Vidlákovy nápady ohledně lepšího, ekologičtějšího a funkčnějšího zemědělství fungují jen v malém rozsahu. Tak malém, že v porovnání s celou republikou představuje možná tisícinu procenta a přes veškerou snahu není o nic produktivnější, levnější, snadnější než to běžné zemědělství a navíc je závislé na stejných strukturách.
Není to sice optimistický závěr, ale v podstatě všichni ti aktivisti nemají žádnou šanci a to ani tehdy, když do toho jdou s nadšením a sebevědomím, kterým nahrazují znalosti. Mohou se vymezit, udělat z toho téma, mohou možná i nějaké hradby svým křikem nechat spadnout. Ale žádné nedokáží postavit. A obzvlášť ne takové, které v tomto světě obstojí. Vlastně dělají totéž co my. Akorát my to děláme přes nostalgii. Oni přes mládí. Ale všichni dohromady horko těžko protlačujeme něco, co by se v tomto světě uchytilo a fungovalo. Málo platné, jsme svět globální. Málokdo vymyslí něco, co už před ním nevymyslel někdo jiný. A málokdo přijde s něčím, co tu ještě nebylo.
Ani úředníci v EU s tím moc nehnou. Mohou dělat předpisy zájmu ekologie, ale znáte nějaký, který by se vysloveně neotočil v opak svého smyslu? Od přidávání biosložek do nafty, přes emisní normy, zákazy plastových lahví i žárovek? Kdy naposled přišel předpis, který k něčemu byl a něco doopravdy vyřešil?
Opět se dostávám k tomu stejnému. Dnešní svět takový jaký je, protože vlastně ani jiný být nemůže. V hromadě zájmů, peněz, možností i problémů, v kupě bohatých, chudých, nesouměřitelně bohatých, oligarchů i obyčejných lidí, ve světě Trumpů, Kimů, Putinů, Minářů i Vidláka je současnost tou nejméně špatnou variantou. Jako by to vlastně ani jinak nešlo, dokud to nedojde do svého konce.
Sakra, začíná ze mě být anarchista.
- Log in to post comments
Komentáře
ČT 09
14:50
Už brečí Němcová do Zatím Jejich Televize
Milka
Bude třeba ve stavu legislativní nouze bleskově objednat televizní okupační spacáky s logem ČT.
Jen aby zas proboha nebyly čínské!
Možná by ale šly spacáky vyrobit sešitím použitých roušek.
Tak tohle tutově přivábí
nádeníky z agentury, spolehlivěji než lýkožrouta feromonová past. Píšou to už i na lidovkách, seznamovy novinky zatím pilují formulace a stanovují počet "kontroverzních". A Šafr to tušil už včera ...
Podle všeho se Babišovci pokusili dohodnout, jenže byli "zásadovými demokraty" odmítnuti, takže "zásadoví demokrati" pocítili demokracii a už piští. Gazdík začal. Ó hrůza, konec nezávislosti, která spočívá v tom, že kontroloři z top09 kontrolují redaktory z top09, zda má top09 v čt09 dost nezávislého prostoru.
Reakce
Hurá, Šafr je z toho na prášky
Stalo se to, co jsme čekali. Babišova mocenská koalice v Poslanecké sněmovně prosadila své kandidáty do Rady České televize a zvrátila v ní poměr sil ve svůj prospěch. Hnutí ANO společně s komunisty a okamurovci a pravděpodobně za částečné kooperace sociálních demokratů vyslali do kontrolního orgánu klíčového veřejnoprávního média své oddané příznivce. Zásadním aspektem je, že všichni tři noví radní se profilují jako odpůrci Evropské unie a hodnot liberální demokracie.
Volba nových radních je další špatnou zprávou pro českou demokracii. Vládní síly, jež vyjadřují více či méně silný odpor vůči Evropské unii a vůči polistopadovému kurzu České republiky, projevily neobyčejnou aroganci a rozhodly se nepřipustit, aby v Radě ČT zasedly osoby blízké opozičním stranám. Noví členové rady jsou přitom v extrémní míře nositeli antiliberálních postojů.
Pavel Matocha je novinář, komentátor, který píše pro dvě Babišova média. Pro Lidové noviny a Českou pozici. Na sociálních sítích kritizoval novináře, kteří odhalili únos Babišova syna na Krym, k němuž došlo proto, aby nemohl poškodit otce při výsleších na policii. Matocha má také za to, že upozorňování na nebezpečí, které představuje premiér Babiš, je hysterické, nepřiměřené a zbytečné. „Naši společnost neohrožují Babiš, Zeman, Putin a Trump, ale právě ten hysterický mód chování,“ napsal Matocha pro Lidové noviny. Matocha je také silným odpůrcem Evropské unie. To je jasný signál o tom, jak bude v radě tento pán fungovat: ve prospěch Andreje Babiše.
Luboš Xaver Veselý je dalším odpůrcem Evropské unie a liberální demokracie, a také kritikem veřejnoprávní České televize. Moderátor, který působí v internetové televizi XTV, se zaměřuje na rozhovory s představiteli vlády a proruské páté kolony. Je miláčkem prezidenta Miloše Zemana. Především se ale proslavil zcela servilním rozhovorem s premiérem Babišem. Mají ho ovšem rádi také komunisté.
Hana Lipovská je ulrakonzervativní katolička, kritička veřejnoprávních médií a rovněž odpůrkyně Evropské unie. Mezi kandidáty do Rady ČT ji prosadil kardinál Dominik Duka, který se tak rozchází s hodnotami církve vedené papežem Františkem. Lipovská je hvězdou proruské dezinformační scény a prezentuje se jako ekonomka, která již deset let věští bankrot společné evropské měny.
Dále čtěte
Pavel Hofman
Deník FORUM 24 prosí o vaši pomoc při obraně liberální demokracie
Poslední události ukazují, že je Česká republika nadále v moci nedemokratických a autoritářských sil, které pohrdají právním řádem i ústavou. ...
číst článek »
Jakmile noví členové Rady České televize zasednou do svých křesel, stane se tento orgán povolným nástrojem vlády a téměř i spřízněnou silou proruské páté kolony. Rada má právo jmenovat a odvolávat generálního ředitele televize, a tím může vytvářet významný tlak na obsah vysílán
Šafr by z fleku mohl psát…
Šafr by z fleku mohl psát normalizační kádrové posudky.
Ani v protektorátě by se u…
Ani v protektorátě by se u novin neztratil.
Tak si šafra rozebereme
"všichni tři noví radní se profilují jako odpůrci Evropské unie a hodnot liberální demokracie" - plusový bod
"Vládní síly ... a rozhodly se nepřipustit, aby v Radě ČT zasedly osoby blízké opozičním stranám." další plusový bod. Když měly stávající opoziční strany ve sněmovně většinu, dělaly to úplně stejně. Má-li se moloch ČT09 posunout aspoň o milimetr, je nezbytné využít daných možností beze zbytku. Už tak je polovina možnosti promarněna prvními třemi, Kysilka změnu nepřinese a březnová trojice se u tradičních štěken vyvolala spokojené mlčení. Tohle byla asi tak třetina zoufale potřebné změny.
„Naši společnost neohrožují Babiš, Zeman, Putin a Trump, ale právě ten hysterický mód chování,“ napsal Matocha. - Podepisuji, plusový bod.
"Luboš Xaver Veselý ... je miláčkem prezidenta Miloše Zemana" - To je sice novinka, ale budiž, plusový bod.
"... a také kritikem veřejnoprávní České televize." - výborně, další dva plusové body.
"Hana Lipovská je ulrakonzervativní katolička" - katolička plusový bod a pokud podle Šafra "ultrakonzervativní", tak další dva navíc (to totiž znamená, že to bere vážně, ne jako "křesťani" z KDU)
"Lipovská je hvězdou proruské dezinformační scény" - a další plusový bod
"Rada České televize ... se stane ... spřízněnou silou proruské páté kolony." - Už aby to bylo! V reálu by to mohlo přinést trochu pravdy do zpráv.
Těch kladů je zdá se víc, než by se na první pohled zdálo! Nezbývá než doufat, že prolhaný šafr z prolhaného fora financovaného podvodníkem by měl protentokrát, aspoň jednou jedinkrát, pravdu!
"Deník FORUM 24 prosí o vaši pomoc při obraně liberální demokracie" - Nasrat. Jednak na kulturu a písání budete mít, až si na ni vyděláte - v devadesátkách jste tomu tleskali ze všech sil. Dvak je nejvyšším projevem demokracie svobodně vyjádřená vůle voličů a ta potřebuje ochranu ze všeho nejvíc. Zejména pak před takovými jako vy.
Šafr už včera předplakával. …
Šafr už včera předplakával.
A jestli je pravda,
" Jak po sečtení výsledků informoval předseda komise Martin Kolovratník, o volby do Rady ČT byl mimořádný zájem, odevzdáno bylo celkem 193 lístků, což je vysoce nadstandardní počet. Potřeba tedy bylo 97 hlasů. Hana Lipovská získala hlasů 114, Pavel Matocha 108 a Luboš Veselý 111. Ostatní kandidáti získali mezi 60 a 80 hlasy."
tak Gazdík plače právem.
"Petr Gazdík: Poslanci některých stran porušili dohody o vyváženém personálním složením rad a upřednostnili vlastní zájmy spočívající v kontrole a ovlivňování České televize. Prosadili tam své vlastní koně, kteří se nestydí dávat najevo vlastní vůli zasahovat do programu a obsahu veřejnoprávních médií. Byť jsme jako opozice vystupovali jednotně s cílem bránit nezávislost České televize, hlasovací mašina komunisticko-populisticko-fašistické koalice je zkrátka v přesile."
Komunisticko-populisticko-fašistické koalice má moji plnou podporu.
Dá se očekávat, že Milion chlívek dostane pokyn uspořádat demonstraci za zachování monopolu TOP na ovlivňování činnosti veřejnoprávní televize a s tím spojených penězovodů.
jo
https://cz.sputniknews.com/politika/2020052711995874-snemovna-zvolila-n…
Tož uvidíme, jací jsou ekoomové z MU. Ale snad to skuhrání je oprávněné a děvčica se nezvlčí či nepodlehne tlakům, které určitě budou ... uvidíme.
Kalousek vypověděl koaliční…
Kalousek vypověděl koaliční smlouvu s ČSSD.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Xaver-zvolen-a-Kalousek-t…
To si stojí za to přečíst.
Scallope, co vy na výsledek volby?
Stačí jednoslovně, třeba "gratuluji nebo něco takového.
Covid Humanista
Už to tu asi bylo, ale nešť... Ten koroňák je vlastně to nejhumánnější co se nám podle pana Macka mohlo stát. Tolika utrpení se díky němu předešlo!
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doktor-Macek-Koronavirus-…
Já vám nevím, ale někdy si připadám, že existuji v naprostém absurdistánu. Kdepak má asi pan doktor Macek tu hranici humanity. Napadá mě třeba - kdyby mu teď třeba někdo zavraždil manželku (a chraň bůh, aby se tak stalo!) také bude kroutit hlavou, že přeci není hysterka, smrt k životu patří a za pár let mohla jeho paní třeba ležet někde na hadičkách? Charlie Manson hned vedle Ježíše a Matky Terezy?
Nebojte, Standoe !…
Nebojte, Standoe !
Nepřipadáte si .
JSTE v Absurdistánu !
Může nás hřát vědomí, že takových nás jsou nikoliv pouhé tisíce či milióny - ale MILIARDY!
Náplast na strašnou volbu do…
Náplast na strašnou volbu do Rady ČT pro PAL
https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/osvetimany-zabijacka-kancler-vratislav…
Mlynář dostal pokutu za neregistrované prase.
Reakce
No je to malá náplast na tak strašně velkou ránu. Opravdu strašně malá náplast. Ha, ha.
:-) :-) :-)
:-) :-) :-)
No a ke strašné ráně přibylo
že nejslušnější ze všech čistých premiérů, vydržovatel metresy ze státního a spoluautor amnestie pro šupáky, je ode dneška soudně uznaným lhářem. Nikoliv obviněným, ani trestně stíhaným, nýbrž usvědčeným a odsouzeným.
Poučení pro "zkušené politiky", jak pravil sloup demokracie a opora pravdy Kalousek: Když na dva výrazné(!) kandidáty ze 118 od samého začátku spustíte nenávistnou kampaň a vaše reálná "tvrdá" síla ve sněmovně je 25%, měkká dejme tomu 40% a jakoukoliv dohodu odmítnete, co se asi tak stane? Zkušenost s volbou ombudsmana nestačila?
Martin
on měl těch metres víc?
Vydržovatel koho čeho
Druhý pád zůstal jak byl nebo už je taky jako pozůstatek "školství marie Terezie" na pokrokovějších inkluzivních školách zrušen?
dnešní Ivan David
MUDr. Ivan David
55 min ·
3 podmínky bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy
Premiéři budou v červnu na Evropské radě projednávat způsob financování Fondu obnovy EU. Jeho zřízení schválili už v květnu, ale tehdy se nedohodli, jak by měl fungovat. S nápadem na jeho zřízení přišel v dubnu italský premiér Giussepe Conte. Podle jeho původního návrhu, který podpořili premiéři všech jižních zemí, Francie a zemí Beneluxu, měl mít fond něco mezi 1 až 2 biliony eur. Měl rozdávat dotace podnikům, kterým pandemie COVID-19 způsobila problémy a tím přispět k oživení ekonomiky.
Paragrafové znění návrhu na zřízení fondu, včetně způsobu, jak do něj dostat peníze, měla Evropská komise předložit do Rady již před 2 týdny. Nepředložila. Poprvé v historii EU Komise nesplnila úkol, který jí prostřednictvím svým premiérů uložily členské státy. Naše média o tom raději mlčí, protože většinou neví, co o tom napsat. Co se vlastně děje?
V Radě si již několik měsíců diskutuje otázka veřejných půjček. Debata začala již v březnu. Na začátku růstu škod, které pandemie způsobila v ekonomikách – a s tím spojeným výpadkem daňových příjmů - skupina 9 premiérů a prezidentů zemí eurozóny navrhla vydat společný dluhopis zemí používajících euro. Měl se jmenovat „eurobond“. Výnos z prodeje eurobondu si měli rozdělit rozpočty států, které by jej společně vydaly – tedy země používající euro. S rozpočtem EU by to nemělo nic společného. Šlo o několikátý pokus o jeho vydání. Některé země používající euro jako své platidlo usilují o jeho vydání již od roku 2008. I tentokrát jeho emisi zablokovala německá vláda. Německé firmy těží z výhod společné měny euro. Německá vláda se však v zájmu německých střadatelů nechce dělit o výhody společného nižšího úroku.
Místo zamítnutého eurobondu Komise přišla s návrhem na vydání dluhopisů celé EU. Původně navrhovala vydat dluhopisy „jen“ za 100 miliard. Jejich prodejem měl být naplněn nový fond EU, který měl dávat dotace na podporu zaměstnanosti. Jeho zřízení už také bylo schváleno premiéry a prezidenty v květnu, ale nedořešen zůstává způsob financování.
Po týdnu hrobového ticha, které v Bruselu nastalo po nesplnění úkolu, jež Komisi uložila Evropská rada, se sešli francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová. Po řadě týdnů hádek, jestli Fond obnovy má dávat postiženým zemím dotace nebo půjčky, přišli s návrhem „kompromisu“. Fond by podle nich měl dostat pravomoc půjčit si jménem celé EU od bank, investičních a penzijních fondů 500 miliard eur. Neměl by však poskytovat státům postiženým COVID-19 ani půjčky ani dotace na řešení problémů, které vyvolala pandemie. Místo toho by měl rozdělovat granty na tzv. „modernizaci ekonomik“.
Ze setkání Macrona s Merkelovou nebyl zveřejněn žádný oficiální dokument. Pouze tiková zpráva, v níž je uvedeno, že peníze z Fondu obnovy mají jít na výstavbu 5G mobilních sítí, dobíjecích stanic pro elektromobily a podobné projekty. Přirovnal bych to k situaci, kdy někomu vykradou byt a místo peněz na pořízení nového vybavení nutného k životu, jsou mu nabídnuty žvýkačky a videokamera.
Pokud by Macron a Merkelová nechtěli, abychom to platili i my, myslel bych si, ať si z toho fondu platí třeba stavění sněhuláků na suché a rozpálené Sicílii. Jenže dluh, který vznikne půjčkou Fondu obnovy budou muset po roce 2027 zaplatit všechny členské státy. Splátky dluhu budou umořovány z jejich – a tedy i našeho - příspěvku do rozpočtu EU. A jsou jen 2 možnosti jak to udělat. Buď budou sníženy jiné výdaje . Třeba na zemědělství a na strukturální fondy. Nebo budeme muset z národních rozpočtů posílat do Bruselu více peněz. V obou případech nám reálně hrozí, že do rozpočtu EU více zaplatíme než z něj dostaneme.
Nejsem žádným tvrdým stoupence politiky škrtů veřejných výdajů. Velká část problémů, do nichž se dostaly Itálie, Řecko, Španělsko a také Francie, má kromě pandemie COVID i řadu dalších příčin. Jednou z nich je kombinace společného trhu EU a používání eura. Euro znevýhodňuje podniky z jižních států, protože je na jejich ekonomické podmínky nadhodnocené. Což prodražuje jejich zboží. Zvýhodňuje naopak německé podniky, jejichž výrobky jsou uměle kurzově zlevňovány. Euro je prostě špatný politický projekt, který poškozuje německé občany, jimž znehodnocuje úspory a podniky z ostatních zemí, jimž prodražuje výrobu.
Mnoho problémů působí zejména menším podnikům společná celní a obchodní politika EU. Vnitřní trh unie je čím dál více otevírán dovozům z Asie. Firmám v Unii jsou Bruselem ukládány stále nové a přísnější zákonné požadavky, jejichž splnění stojí čím dál více peněz. Přitom je na trh unie vpouštěno čím dál více zboží, které bylo vyrobeno v zemích, kde takové předpisy nemají. Po desetiletí se to děje u průmyslové výroby, v posledních letech i u zemědělských komodit. Kombinace těchto politik je smrtelná. Stále více firem stěhuje větší a větší část výroby do Asie. Zaměstnanci v EU tím přichází o práci. A rozpočty členských zemí o daňové příjmy.
Už před COVID-19 dlouhodobé působení těchto nešvarů přivedlo hospodaření řady unijních zemí do velkých problémů. Ty jsou ještě umocněny nesmyslnými ustanoveními Smlouvy o EU a o fungování EU, která papírově omezují veřejné zadlužení. Podle Smlouvy by státy, které nyní čelí ekonomickým problémům měly ihned přistoupit k rozpočtovým škrtům a rozprodeji veřejného majetku. Což by ale jejich ekonomické problémy ještě zhoršilo. Smlouvy jsou tak ale napsané. Bankovní a další dravci formálně sídlící v Německu a Holandsku se už těší na rozkrádání Itálie, Španělska, Francie a dalších zemí podle stejného modelu, jaký byl použit v „pomoci“ EU z dluhové krize Řecku. Proto německá a holandská vláda blokuje vydání eurobondu, které by pomohlo řešit problém Itálie, Řecka a Španělska. Aniž by na jejich sanaci musely platit ještě chudší země jako ČR.
Pokud by evropští politici chtěli skutečně řešit ekonomické problémy zemí EU museli by začít proškrtáním práva EU. Zrušením řady samoúčelných směrnic a nařízení, které prodražují výrobu ve firmách v EU. Současně by donutili Komisi přestat uzavírat nové a nové obchodní dohody, které umožňují další a další dovozy ze zemí mimo Unii. Pokud by členové vlád zemí EU nebyli - stejně jako bruselští komisaři - jen loutkami nadnárodních korporací rozhodli by v Radě zatížit dovozy ze zemí mimo EU vysokými cly. S cílem omezení dovozů a podpory domácí výroby. Stejně jako to udělal US prezident Donald Trump.
V takovém případě by mělo smysl, aby si EU půjčila. Třeba i více než 500 miliard eur. Peníze by ovšem neměly být dány nadnárodním korporacím na stavby 5G sítí a podobných nepotřebností, ale malým firmám na rozjezd výroby k nahrazení dovozů. Za podmínek, které připravilo duo Me-cron nemá zadlužení EU žádný smysl.
Takové změny by však popřely smysl EU. K jejich provedení by bylo nutné Smlouvu o EU a o fungování EU zásadně přepracovat. Smlouva je záměrně psána tak, aby EU sloužila nadnárodním korporacím. K postupné likvidaci malých firem a k trvalému zhoršování pracovních podmínek zaměstnanců v Unii. K takové změně by bylo třeba souhlasu všech premiérů členských zemí. Navíc by změna musela být ratifikována všemi parlamenty členských zemí. Něco takového je při současném politickém uspořádání prakticky neproveditelné.
Reálně se tedy na Evropské radě nebude jednat o opatřeních ke skutečné pomoci evropským firmám a ekonomikám, ale o „kočkopsu“ připraveném Merkelovou a Macronem. I k jeho provedení je nutný jednomyslný souhlas všech zemí EU. K umožnění vydání dluhopisů EU by čistě podle práva mělo dojít ke změně Lisabonské smlouvy. Každý premiér – i ten český – ji může zablokovat. Na jeho místě bych si stanovil 3 podmínky bez jejichž splnění bych souhlas odmítl.
1) Zrušení ustanovení, které zakazuje členským státům zdaňovat dividendy posílané mateřským firmám do jiného členského státu.
Loni z ČR odešlo na dividendách více než 350 miliard. U dividend jejichž příjemce je českým daňovým poplatníkem se uplatňuje srážková daň ve výši 15%. Pokud by takto byly zdaňovány i dividendy posílané z českých filiálek centrálám nadnárodních firem se sídlem v jiné zemi EU, tak by český státní rozpočet měl nejméně o 52 miliard korun navíc. To by nám umožnilo souhlasit s tím, že budeme do Bruselu více platit. Nebo, že z Bruselu dostaneme méně peněz.
2) Okamžité zastavení Zeleného údělu.
Pandemie COVID-19 napáchala v ekonomice evropských zemí velké škody. Na jejich zahlazení by mělo smysl si půjčit jedině v případě, pokud utrácením půjčených peněz nenapácháme ještě větší škody. Dotace na stavbu dobíjecích stanic na elektromobily je jednou ze součástí Zeleného údělu. Dalšími jsou odstavení uhelných a plynových elektráren a jejich nahrazení fotovoltaikou a větrnými turbínami. Realizace Zeleného údělu by enormě zdražila ceny energií v EU. Tím i produkci vyráběnou podniky v Unii. Způsobilo by to krach velké většiny firem v EU. Následovaný státními bankroty členských zemí. Zelený úděl je schopen zničit evropskou ekonomiku i bez COVID-19.
3) Vyrovnání zemědělských dotací na Západě a na Východě
Zemědělci ve starých členských zemích dostávají na dotacích 4x více peněz než naši zemědělci. To jim umožňuje prodávat jejich výrobky na náš trh za dumpingové ceny. Trpí tím naši zemědělci, kteří museli kvůli EU snížit svoji výrobu na nějakých 40% možností. Naši lidé jsou přitom nuceni jíst dovozové „odpadní“ potraviny. Jako stát na tom jen proděláváme.
Na místě premiéra bych požadoval, aby před schválením novely Lisabonské smlouvy, umožňující zadlužení EU, byla schválena novela nařízení EU, podle nichž jsou vypláceny dotace zemědělcům. Tak aby naši zemědělci měli stejné dotace, jako Němci, Francouzi a Belgičané.
Bez splnění těchto podmínek bych proti vydání dluhopisů EU tvrdošíjně uplatňoval veto.
Ohromně se mi tam líbí ta…
Ohromně se mi tam líbí ta pomoc postiženým zemím formou půjček na investice do dobíjecích stanic pro elektromobily... Až jsem se z toho celý rozjuchal, i slza ukápla.
Taky hrozně jásám...
Taky hrozně jásám...
Já bych juchala, pokud by ty…
Já bych juchala, pokud by ty dobíjecí stanice postupně dobíjely (zde míněno tloukly) všechny europoslance, kteří pro to hlasovali.
ad EU pomoc 500 mld. eur
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Milos-Horky-Evrop…
(...) To je objem peněz, který si málokdo – včetně mne – umí představit. Ale jsou takoví jedinci, kteří si tu sumu představit umí, a nejen to – oni také vědí, jak by se s takovým objemem peněz mělo nejlépe „nakládat“. (...)
(...) „Jediným důvodem, proč Itálie a Španělsko potřebují záchranu, je to, že si nemohou vytisknout svou vlastní měnu, jako to však může udělat Británie, Švýcarsko nebo Japonsko,“ píší britští komentátoři. Mezi zeměmi V4 má takovou možnost i Česko, Polsko a Maďarsko, nikoliv však Slovensko. (...)
(...) Celkově bude třetina „záruk“ pocházet ze zemí mimo Eurozónu! (...) ... dříve či později si země, které neplatí Eurem, tedy země mimo Eurozónu, všimnou, že platí za problémy někoho jiného... (...)
(...) Spor, který se vede uvnitř EU, je také o tom, jakým způsobem se budou získané peníze z „finančních trhů“ rozdělovat.
Tzv. „finanční trhy“ - to jsou naši „institucionální investoři“... Jádro sporu je v tom, zda se tak bude dít formou grantů (EU je bude rozhazovat z vrtulníku...) či půjček. Půjčky jsou prostředky, jež budou vstupovat do národních rozpočtů a budou se také tak splácet. Tyto půjčky budou poskytovány za nestandardně nízkých úrokových nákladů.
Našemu premiérovi vadí, že by peníze měly jít přednostně nejvíc postiženým zemím, Česko podle něj nemůže být trestáno za to, že situaci relativně dobře zvládlo. Tedy zdá se, že premiér Babiš zase odmítá to, co premiér Macron a kancléřka Merkelová nazývají – „solidaritou“.
Tento přístup má mnoho společného se stanoviskem, jaké lze čekat od zemí, jako je Polsko. Je to doslova tak – chudí budou platit za bohaté. (...)
(...) Ale je tu ještě jeden - skutečně systémový problém. Našemu premiérovi se nelíbí princip, že si peníze půjčí Evropská unie jako celek.
Tomuto problému prosím věnujte „mnoho“ vaší pozornosti – mnoho vaší „mozkové“ kapacity – právě proto, že jde o systémový problém, který může mít tragické důsledky.(...)
(...) Paní Lagarde ve svém prohlášení uvedla, že: „Tento návrh dláždí cestu Evropské komisi, aby si dlouhodobě půjčovala finanční prostředky, a především umožňuje, aby byla zemím nejvíce postiženým krizí poskytnuta podstatná část prostředků jako přímá podpora. To je důkazem ducha solidarity a odpovědnosti."
Zůstaňme u první části jejího prohlášení – která je – dovolte mi to říci bez obalu – toxická. Paní Lagardová říká otevřeně, že se tím otevře cesta pro Evropskou komisi vypůjčovat si na finančních trzích – více méně – bez limitu. (...) Jde totiž o to, že Evropská komise, ten nevolený orgán, nabude práva půjčovat si peníze – bez dostatečné kontroly svých členů, jak uvádí Madamme Lagarde.
Budete zadluženi – aniž o tom budete vědět. Ve státním rozpočtu jednotlivých členských států nebude o takové půjčce ani zmínka. (...) A navíc - nyní dostává nikým nevolená Evropská komise do ruky nástroj, který jí – zcela demokratickou cestou – umožňuje zadlužit Evropu – bez jakékoliv kontroly. Ani Evropský parlament, nemluvě o další „trafikách“ - jako je Evropská rada nebo Evropský soudní dvůr, ani Dvůr auditorů apod., nebude Evropskou komisi – kontrolovat. (...)
(...)Varování českého premiéra je víc než na místě. Je to „Road to serfdom“ Je to „Cesta do otroctví“. (...)
solidarita
Jen houšť a větší kapky. Dej úředníkovi prostor a zničí nejen sám sebe, ale i svou civilizaci. Potkalo to starý Egypt, potkalo to Řím. Nu a zdá se, že budeme osvědčených příkladů následovat.Vlastně nemusíme dělat nic a ambiciózní a přiměřeně inteligentní úředníci způsobí nejen konec EU, ale i přirozený rozvrat. Výsledkem bude květák za 100,-, chleba za 200,- při platech, které nebudou stačit ani základní příjem kalorií, ale budou tomu říkat základní příjem. A všemu tomu vévodí solidarita. Musíme se přece všichni mít stejně. Přeloženo do češtiny, my lépe, vy hůře, protože my jsme jádro a vy..
Kromě těch kydů, co dál? Až…
Kromě těch kydů, co dál?
Až přinde doba, přestanete psát floskule, fráze a idiotizmy a pudete na dřeň.
1) Potřebuju žrát
2) potřebuju bydlet
3) potřebuju teplo a teplou vodu
4) potřebuju se zbavit vrchnosti a exekutorů
5) Potřebuju mít kolem sebe normální lidi s kulturou našich předků
6) potřebuju se zbavit cizáckejch pracek v mý kapse
7) potřebuju aby děckám v sračkometech kokoti a imbecilové nelhali
atd atd.
Doplňijte už sami, pokud eště máte něco v hlavě. Heh
Ne
Kydy jsou pro sjednocování postojů, jak na to. A každý nápad je vítaný. protože pracujeme s informacemi, které jsou základem této velmi podivné civilizace Jsme vyhodnocování jako obzvlášť nebezpečná sekta. A to nevědí, že mnozí z nás pracují intenzivně s mládeží. No z toho by je určitě trefil šlak, ale zde vidím to, co vlastně musíme dělat. Smysl života je jediný, předat geny, vše ostatní je zavádějící. A zde je to velmi podobné, musíme vychovat mládež, třeba k obrazu svému, ale také nikoliv.Musíme působit a nebát se.
Postoje se niGdy nesjednotí…
Postoje se niGdy nesjednotí. Žádný další nápady nepotřebujeme. Musíme jen sečíst ty potřeby jinak to nebudeme niGdy vědět a budeme běhat dokola jako pojebaný křeček v kleci.
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8)
9)
10)
Dnes večer, ve 20:50, má být…
Dnes večer, ve 20:50, má být nově zvolený radní ČT Luboš Xaver Veselý v Aréně Jaromíra Soukupa.
Xaver je na Soukupa moc rovný
a nerad pomlouvá, už stihl naštvat Soukupa hned v prvních minutách, když mu řekl, že si všiml, "jak se napravil" (Soukup). To řekl ještě mírně, ale pořádně ho tím namíchnul, Soukup ztuhl do sádrového panáka. Teď už si Xaver ani neškrtne. A já jdu spát. Dobrou noc.
rk - někdy minule jste…
rk - někdy minule jste vypíchl z analýzy pana závěr, že nemáme proti setrvání v Unii alternativu. Nemohu s tím souhlasit. Alternativu si musíme budovat, jinak jsme zcela vydíratelní, viz víše to, co dává k dobru David a co sem vložil/a lujjza. Tady se rychlým tempem blížíme k tomu, co je u nás v kotlince absolutně nepřijatelné (podloženo statisticky) a co bude vyžadovat ne jen pasivní odpor a vykšeftování, jak to předvádí Ježibabiš.
EK se rozhodla zničit EU ekonomiku zcela. U toho by jsme neměli asistovat. Ne, že by jsme z toho vyšli o moc lépe, ale nebudeme mít nálepku blbů táhnoucích se stádem volů.
oprava - někdy minule jste…
oprava - někdy minule jste vypíchl z analýzy pana Žáka.
Neurazte se, prosím.
Se vším souhlas, jen prosím... Vy, aristokrat ducha... "bychom", moc prosím, "bychom"
Pozdě byjsma honiti!
.
maso
Ema má maso, ale my ne:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-evrope-zacina-chybet-maso-jeho-cen…
Ještě, že my vidláci máme tak rádi zeleninu.Třeba časem bude i maso, jak minule banány.
protesty v Polsku
https://youtu.be/RaEOeyANSVM?t=130