Opatření nefungují...

Autor

Z Vidlákova textu:

Zkrátka a dobře, opatření vydržela týden docela obstojně, pak druhý týden už jen ležérně a teď už zbyl jen vztek, že to stejně nemělo žádný význam, že další pokles nákaz se v podstatě nekoná a pravdu má i velekněz svědků covidových Prymula, když říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování. 

----------

Zkrátka "Opatření nefungují, protože je nedodržujeme a nedoržujeme je, protože nefungují". - Argumentace v kruhu. 

Prymula "říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování" - jen zapomíná, že to je přesně jako v armádě, morálka přesně odpovídá tomu, co velení vyžaduje a co se trestá a jedním nebo druhým způsobem to měl být právě on, kdo měl mít udržování morálky pod palcem. (Hamáček a justice mu měly jít na ruku).

Když se v římské armádě projevil nedostatek morálky, až na hranici vzpoury, tak byla příslušná jednotka zdecimována. Nedělalo se to příliš často, protože když je lepší řešení, tak se vyplatí ty samý vojáky radši nechat zemřít v boji, ale když už se po tom sáhlo, tak to fungovalo bezvadně. Morálka se zlepšila jako kouzlem. Přeci jen je lepší mít jen 90% vojáků než žádné. - Pak se to ještě doplnilo opatřeními, že dostávali horší jídlo a spali mimo tábor (tj ve větším nebezpečí) a fungovalo to daleko lépe, než nějaké "úlevy". 

Úlevy jsou cesta do pekel. 

Po málem prohrané bitvě u Dyrrhachea, vyhrál César u Farsálu s poloviční armádou než byla ta Pompeiova ne proto, že by vojákům Cézar slevil, ale protože neměli na vybranou. Zatímco se u Pompeia plánovalo, co budou dělat po bitvě, tak u Cézara se připravovali na smrt a chtěli hlavně neprodat svou kůži lacino. 

Když se Němci probojovali ke Stalingradu, tak jim Rusové kladli tuhý odpor hlavně proto, že by je stejně dali zastřelit jejich vlastní velitelé nebo NKVD, takže zrovna tak mohli hrdinně padnout v boji a nakonec běželi do útoku někdy i beze zbraně, jen s návodem, že na bojišti se jich válí dost. Pro větší motivaci měli jistotu, že by manželka skončila v gulagu a děti taky, takže doopravdy bojovali přímo za svoje nejbližší a za ně byli ochotni položit životy. - Takhle se vyrábí bojová morálka. 

Stejné schéma se opakuje pořád dokola. - Když se čingischánovy armády rozlily po světě, tak to bylo proto, že základní jednotka měla deset mužů a za nesplnění rozkazu byli zabiti všichni. 

Mírnější verze toho samého je používaná v jednom z ukrajinských vězení. Ti nejhorší vězni jsou ve speciálním zadním bloku normálně za mřížemi, ale všichni ostatní jsou v normálních barácích bez mříží a mohou si chodit po areálu. Mříže má jen budova personálu, aby do ní náhodou nikdo nevlezl. Přesto tam vězni fanaticky dodržují všechny předpisy, nařízení a pokyny bachařů, protože jsou na cimrách po osmi a za jakýkoliv přestupek je vždy trestáno všech osm. Starší vězni si už sami od sebe pohlídají, aby si nováčci všechno rychle osvojili do nejmenšího detajlu a zkuste se rebelovat proti sedmi dalším chlapům, co s váma spí na cimře. - Je to o tom, že místo, abyste dělal problém skryt ve skupině, jste ze skupiny vytažen a stojíte proti ní. 

Takhle, byť v soft verzi, se udržovala disciplína i na britských školách. Když žáček dělal něco, co neměl, na obědě musel stát stranou na místě pro potrestané. Ostatní učitelé se ho tam chodili ptát, cože provedl, takže jim musel vyprávět jakou udělal blbost a zlomyslní spolužáci se pásli na jeho neštěstí a mimo dohled učitelů na něj dělali komické grimasy, aby to nevydržel a rozesmál se a za to dostal další den trestu. Takže si každý uvědomí, že nějaké rebelování v partě s kamarády jen odsud sem, nakonec budete proti systému sám a ve výsledku Britové získají už v dětství to "stiff upper lip" (náš ekvivalent je výraz "zatnutí zubů") v protivenstvích a ten jejich typický výraz.

V "Jak jsem vyhrál válku", se hlavní hrdina nějakými omyly dostane do vězeňského tábora jako nepřátelský zajatec a snaží se tam umluvit černošského strážného. Černoch vůbec nereaguje, takže nakonec hrdina usoudí, že nejspíš ani neumí anglicky. Když pak hlavního hrdinu identifikují muži z jeho jednotky a čeká se na propuštění, tak se najednou ukáže, že černoch je rodilý Londýňan mluvící cockney. Měl svý rozkazy a držel se jich. 

Tak velká je síla anglické výchovy a výcviku. - Nepřišlo to jen tak odnikud, oni se v devatenáctém totiž v kabinetě domluvili ministři, že problém s dlouhým učením vojáků kázni, vyřeší už na školách tím, že tam zavedou kázeň taky. Takže průměrní britští školáci se uměli postavit do řady, vyrovnat, podat hlášení, s chladným okem sledovat trestání kamaráda, se sevřenými rty přijímat tresty, školy měly uniformy a učitel se nemusel doprošovat respektu. Prostě ho měl, protože za ním stáli jeho nadřízení a celej stát. 

Když přišli do armády, rekruti už měli zažité základy ze školy. Ve výsledku byla z Británie světová mocnost a než by jalově švejkovali a smáli se vlastní hlouposti, tak vyjádřili svoji případnou osobnost tak, že si ve svém koutku dělali svoje a proto byla Británie také průmyslovou, vědeckou a kulturní velmocí. 

(To, že jim teď ze země dělá mrdník Soros a spol je jiná věc, a vlastně to také jen potvrzuje, protože to dělají s obrovskými náklady, skrytě, pokoutně, podprahově a oklikou. Jinak by to nešlo.) 

Tohle všechno by měl Prymula jakožto důstojník znát, mít zažitý, mít neustále na vědomí a uvádět to do praxe. Nemá cenu měnit Blatného za někoho jiného, který bude mít zase svázané ruce, jako by nemělo moc cenu měnit Pauluse u Stalingradu, když mu stejně nemůžete dát víc vojáků a vybavení. Rommel byl jinší frajer a prohrál v severní Africe i v Normandii, protože už to bylo za hranicí možného. - Vyměnit Blatného a urychlit Sputnik cenu nejspíš má, ale problém většiny lidí jsou respirátory, lockdown a omezení kontaktu a tam bude každý prosazovat víceméně to, co Blatný. 

Problém je hodně v justici, protože kdyby se hygienické přestupky trestaly tak přísně, jako nejednoznačné náznaky schvalování atentátů někde na druhé straně světa, tak jsme za chvíli světoví šampióni hygieny a karantény a ještě jsme na to patřične hrdí. Starej Klaus by měl ze starý známosti speciální privilegium pobytu na psychiatrii místo ve vězení. 

Nějaké výkřiky o totalitě, gestapu atd, jsou ve skutečnosti jen důkazem absolutní neexistence totality, protože za skutečné totality by vás ráno spacifikovali na ulici, kolem dvou odpoledne byste měl soud, spolu s pindou, co si policejní zákrok natáčela na mobil a novináři, kteří to odvysílali, bylo by to presentováno jako spiknutí, vaše manželka by byla v ochranné vazbě a v pět odpoledne by už dítě mělo vlastní postel v děcáku. Z vašeho domu by bylo nazítří skladiště roušek a sousedi by se báli o vás mluvit. Tak vypadá totalita. 

Místo toho Prymula mektá o tom, jak "není morálka". Pěkně to navazuje na článek s krysím gulášem, kterej byl implicitně taky o tom, jak v armádě nebyla morálka. - Pro porovnání pak vidíte v TV britské VOJENSKÉ kuchaře, co vaří několikachodové menu na recepci pro britskou smetánku a šéfkuchař-důstojník je tam péruje zrovna jako Gordon Ramsey. Když máte mezi hosty šlechtice, bývalé aktivní důstojníky s konexema na královskou rodinu, tak líp uděláte, když budete vařit dokonale. Tam morálka byla. 

Když vidíte, jak vypadá výcvik u SAS, Legie nebo Royal Marine Commando, tak se tam nenechá projít vůbec nic. Proto mají morálku. 

Vůbec nic, znamená vůbec nic. Prodělal jste celej výcvik, je poslední den a slavnostní vyřazení. Uděláte tu blbost, že jste zvedl telefon rodině i přes výslovný zákaz a nechal se při tom chytit? Smůla. Končíte. Sám velitel střediska vám, za jinak dobré výsledky a snahu, milostivě dovolí si to zopakovat celý od začátku při příštím turnusu. V Royal Marine Commando se zákazy nepřekračují. 

Když se vás při vstupním výcviku v SAS ptají jestli máte strach a vy řeknete, že ne, když ho přitom máte, tak to může bejt ta poslední kapka, kvůli který vás odmítnou. Nadřízeným se nelže, oni ve vás musí mít důvěru a vy v ně. Voják, kterej neudělá, to co má, je v akci, která může mít potencionálně globální politický dopad, rizikem, které si SAS a celá Británie nemůže dovolit. Proto je jejich přijímač jeden velký, dlouhý zátěžový test, ženoucí rekruty na samou hranu snesitelného, aby se ukázaly všechny fyzické i charakterové slabiny. Všechny. Výcvik provádějí lidé, který jím sami kdysi prošli, nic jim nebylo odpuštěno, byli v akcích, kde se umíralo a přesně vědí, proč se co po rekrutovi chce.

Jak vypadá na první pohled voják, kterýho chce SAS? - Nudnej, nevýraznej, dělající, to, co má. Ne velká huba a frajer. Ne nějací zastydlí bojovníci s autoritou. Ne nějací ojebávači systému. Ne vtipálci. Ti jsou všichni k prdu. Taky se do SAS z každý stovky zájemců dostane jen hrska a to se tam většinou hlásej lidi, co už fungovali v armádě či u policie. Brát to z ulice skoro nemá cenu.  

Krysy tam sežerou taky a taky červy, ale jako součást výcviku přežití a ne jako kuchařovu ojebávačku. 

Francouzká cizinecká legie zase to samý. Myslíte, že tam někomu něco projde? Při přijímači zapomenete na nástup jednu věc důležitosti tužky a musíte vyrovnat všechny svý věci na plac, včetně matrace z postele a pak je zase nanosit zpět. 

Tak se vám z drobnosti udělá UDÁLOST a cílem hry je, abyste si pamatovali prostě všechno, byli paranoičtí, abyste neudělali chybu a celá vaše mysl byla obrácena na to, abyste to dělali tak, jak máte a všechno ostatní bylo podružný. Věci se dělají, jak se po vás chce a vy bádáte o tom, jak to udělat, místo chytrolínování, jak je velitel blbej a jak si zdůvodnit neposlouchání. 

Udělají všechno možný proto, aby vás naučili dělat přesně to, co máte, přesně tak, jak to udělat máte, ale jestli zjistí, že to nedokážou, tak v Legii prostě nebudete. Jste důležitý jenom jako voják plnící rozkazy. Jinak nejste důležitý vůbec. 

Ano, je to těžké se přizpůsobovat. Jako je těžké se učit jazyky nebo matematiku, když vám to nejde. Jako je těžké odvykat na alkohol, nikotin a jiné drogy. Jako je těžké odmítat si navyklé příjemné. Jako je těžké se nutit do smlouvání, když vám to nejde. Jako je těžké se snažit přestat s každým vycházet po dobrém, jestli to je vaše nátura. Jako je těžké si přiznávat nepříjemné věci na terapii ať je to o sobě, rodičích, dětech či světě. Jako je těžké stát sám proti davu. Jako je těžké koukat každý den na umírající. Jako je těžké si přiznat, že jste chudí nebo že si za peníze sebeúctu nekoupíte. 

Konflikty jsou těžké. Vnější i vnitřní. 

Úlevama se nic nepřekoná. - To jen dostanete místo maturity cár papíru a místo diplomu plzeňský doktorát. Appeasementem a Podivnou válkou skončíte okupovaní nebo pod bombardováním Blitzu. 

Jen ať si vybouchnou ti, co chtějí, a nejspíš zažijeme všichni nevídané věci, které nezvládnou všichni ti, co nezvládnou ani blbý roušky.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3 (170 hlasů)

Komentáře

Napsal uživatel Čmoud (neověřeno) dne Ne, 21. 03. 2021, 11:15

Protože Blatný řekl NE.

Větší intervaly mezi dávkami NE.

Sputnik NE.

Blatný NE.

Blatný má denně na svědomí cca 200 mrtvých.

Kolik dnů tam ještě bude?

„Tisková zpráva ke vzniku MeSES a první doporučení………

2. Doporučujeme okamžitě prodloužit dobu aplikace druhých dávek vakcín na 42 dní (6 týdnů) u vakcín Pfizer-BioNTech a Moderna a 84-91 dní (12-13 týdnů) u AstraZeneca. 6-týdenní interval pro

vakcíny společností Pfizer-BioNTech a Moderna je v souladu s doporučením České vakcinologické společnosti, CDC a WHO, pro vakcínu společnosti AstraZeneca je maximální umožněný interval podle WHO

12 týdnů.

Jedna dávka vakcíny prokazatelně snižuje riziko závažného průběhu, hospitalizace a úmrtí.

Cílem prodloužení intervalu mezi dávkami je zabránit zbytečným úmrtím a ulevit přetíženému zdravotnímu systému.

Při dostatečné proočkovanosti rizikové části populace a zvýšené dostupnosti dávek se předpokládá, že se interval mezi dávkami v budoucnu zase zkrátí.

Stejný postup byl již úspěšně realizován v Izraeli a Velké Británii.“……

https://www.meses.cz/stanoviska/

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

.. nedá mi to. Když nejsem normální jsem buďto privilegovaný nebo pitomec. Na pitomce nevypadám, privilegovaný se také necítím. Do enlighten me, čmoude.

Průměrný počet slepic: 3.3 (6 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lidi nedodržují základní opatření, klidně si chodí i po supermarketu s nosem mimo roušku/respirátor, klidně si chodí po návštěvách i v karanténě a vy klidně prohlásíte, že se má zodpovědnost nechat na nich.

Já to považuji za pitomost.

Vaše kvality se určitě týkají jiných témat.

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

Naťápal jste toho příliš moc na to abych Vás bral vážně.
Nikdy nevynutíte to co člověk udělá sám od sebe.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kolik toho napíšu je úplně jedno. Některé věci do vás neproniknou jedno jestli napíšu jednu větu nebo deset stran.

Neberete vážně nic, co nepatří do vašich představ.

---
Jestli někdo něco udělá sám od sebe, už to není třeba vynucovat.

Jestli to nedělá sám od sebe, tak to na totální většině vynutíte. Chcete příklad? ČSLA ve které sloužily statisíce mladejch kluků, který by tam nebyli, kdyby nemuseli.

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

Ať má blábol 1 řádek, 1 odstavec nebo je roztažený na 20 stran, pořád je to blábol.
Včil, když jste mne tak krásně zhodnotil, byste se mohl stejnou optikou podívat také na sebe. Zcela standartně promítáte své nedostatky na ostatní a podle toho to také vypadá.

Srovnávat kázeň, morálku a disciplínu v armádě a v civilním obyvatelstvu, to chce fištróna. Chtít zavádět podobné praktiky absolutního dozoru, kázeňských trestů a dalších fíčur ze speciálních útvarů mezi běžné lidi, to chce řádnou dávku sociopatie.
Já tu Vaši pseudofašistickou utopii NECHCI. Naprosto ji odmítám. A pokud ji Vy a vám podobní zavedete, budu ji také všemi možnými způsoby podkopávat.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Píše jako idiot, myslí jako idiot ... asi to bude IDIOT.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Vskutku duchaplné. Račte přiložit pod kotel.

Průměrný počet slepic: 2.8 (5 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

A především nejsme ve válce a jsme civilové.

Průměrný počet slepic: 3.9 (36 hlasů)

Slovo válka se dá použít i přeneseně.

Za války by se i po civilech chtělo ještě daleko víc za daleko méně. Třeba byste se ani nenajedl.

Průměrný počet slepic: 2.6 (19 hlasů)

Taknějak doufám, že to nemá znamenat 'buďte rádi že se můžete najest, holoto'. Nedělám si ale přílišné iluze.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

V boji proti epidemiím nejsou civilové.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

V boji proti epidemiím nejsou civilové.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Eletní utvar to je, ale Cukr+Bič funguje, proč myslíš, že byli němci do +-80 let tak sehraní a poslušný národ, protože Bismark zavedl "cukr+bič", jasně bdueš mít jednotlivce co na to serou, ale to vyřeší kolektiv nebo policie, ale jako celek to funguje, výjimka kterou naznačuješ dokazuje funkčnost ne naopak ;)

Nebo jak mi vysvětlíš, když to dle tvého názmaku nefunguje, proč byla jiná morálka ve škola za první republiky vs dnes, proč za komančů vs dnes, proč za CaK vs dnes?
Protože bylo co píše čmoud, byli tresty, masivní biče a ti co drželi liniu, dostávali jak píše vidlák frčky a výhody...

Masivní bič a cvukr funguje tisíce let, naní to ani omylem, "SAS je výběrovej, kam každý chce" ;)

Průměrný počet slepic: 3.7 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

Ohledně střílení sovětských vojáků (nejen Rusů)jejich veliteli či NKVD - ono je jako vždy poněkud jinak. Doporučuji přečíst si pověstný Stalinův rozkaz č. 227, je na wikipedii v češtině. V kostce - zastřelení bylo až to poslední, klíčové bylo zabránit panice, zadržet prchající a vrátit je zpět do boje. Mrtvý voják už na nic není.

Průměrný počet slepic: 4.1 (30 hlasů)

'Nešetřit municí, šetřit lidi!', na frontě realizováno ' šetřit municí, nešetřit lidmi'.

Průměrný počet slepic: 3.1 (25 hlasů)

Doporučuju mín sledovat ČT dokumenty ;)

Průměrný počet slepic: 4.9 (13 hlasů)

Vskutku.
Také číst.
A více mlčet.

Průměrný počet slepic: 2.3 (14 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Abych pak věřil věcem co řekneš, kdy dojmy vydaváš za fakta a neměl informace, že píšeš pohádky co jsi slyšel na ČT :D
Sorry jako, já netrpím, že mě musíš milovat a souhalsit ;), prostě se smiž, že politickému školení z ČT nevěřím ;)

Průměrný počet slepic: 3.9 (12 hlasů)

Čt nesleduju, těžko tak mohu psát pohádky toho co jsem na ní slyšel.

Zatím bez slepic

Řekl očitý svědek.

Zatím bez slepic

Ano, bylo to až to poslední, ale bylo to tam.

Sem tam mrtvý voják pro výstrahu má pozitivní vliv. - To jsem si nevymyslel. Vojákům se jistým způsobem ulevilo, když neměli na výběr. Dokud jsem to nečetl, tak jsem na to nepomyslel, ale je to logické.

Průměrný počet slepic: 3 (28 hlasů)

mě fascinuje, že dost lidí nepřipouští copíšeš, že si myslí jací jsou gerojové, nechápou, že masivní bič nezlomí tak 1-5procnet populace, že si myslí, že oni jsou těch 5 procent :d
Ale to se dozví jenom a pouze, když ten bič ucítí na zádech...
A pak, když vidí, jací jsou lidé okolo nás, že pro mrzkej peníz dnes v době volnosti udělají "skoro cokoliv", že v době cukru a biče, že by se nenašel někdo, kdo by za korunu šel vysvětlovat těm 5 procentům, že se zaředí nebo budou mít ze života peklo...

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

aneb ať si válku užívá. Beze mě.

Průměrný počet slepic: 3.6 (49 hlasů)

Proč mají asi v Německu pokuty a vězení.

Ne pro to, že to zabírá, ale proto, že si to užívaj.

Průměrný počet slepic: 3.4 (45 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

pokud bychom vykazovali nemocné podle stejných parametrů jako Německo, byli bychom na tom cca stejně.

Průměrný počet slepic: 4.3 (29 hlasů)

In reply to by Jan z Helvajzu (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jane, on mluvil o dodržování ZÁKAZŮ, ty dokazuješ šířením, že je nedodržují :D
Šířením dokážeš, že se šíří, tedy, že ty opatření nefungují ;) Kór, když se projdeš po německu a po ČR a vidíš rozdíl ;) Ne, že by sto pro dodržoval i občan říše, ale jaksi násobky než u nás ;)

Takže příště dokazuj, statiustikou, že nedodrřují ne statistikou, že se šíří, je to fakt nesmysl ;)

Průměrný počet slepic: 3.3 (13 hlasů)

už od devadesátek a je to v nich pořád. Utáhnout opasky? Jasně, ti druzí. Platit daně? Jasně, ti druzí. Důchodová reforma? No jasně, všema deseti, zaplatí ti druzí. Zákaz pevností v CHKO? No jistě, ale jen pro ty druhý. Zákaz vstupu do první zóny NP? Pochopitelně, aspoň tam nikdo nebude překážet, až se tam pojedu projet na řádně řvoucí čtyřkolce. Dodržovat opatření? Jasně, ale beze mě.

Průměrný počet slepic: 3.6 (32 hlasů)

Kde byli to bojovníci proti rouškám a cestování tehdy?

Průměrný počet slepic: 2.5 (13 hlasů)

Nebo pořádali CzechTechy?
A dnes z nich jsou zastydlí puberťáci, co potřebují i v padesáti či šedesáti pořád proti něčemu protestovat...

Průměrný počet slepic: 3.5 (14 hlasů)

Tomu se říká bezohlednost

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

V té válce jsme všichni, takže se nám všem ostatním budete muset důsledně vyhýbat. A nebo bojovat s námi. Nepřítel je sice bohužel mikroskopický, ale alespoň známý.

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)
Trvalý odkaz

dotaz, jestli jsem schopen něco ohodnotit pozitivně na dnešních moderních autech dospělé velikosti.

Vezmem to zleva doprava a odspoda nahoru, aby v tom byl nějaký systém.

1/ absence spojkového pedálu - dobrá věc, zmáčknout ho i 3 000 x za jednu směnu je docela pakárna a zanechá to následky. Celkové řešení je ovšem k hovnu, protože stačí jen minimální problém s adhezí (centimetr sněhu na rovince nebo voda na asfaltu) a autíčko je v prdeli. Systém, který dokáže auto tzv. rozhoupat, aby vyjelo z hladkého dolíku, je příplatkový a kancelisti jej neobjednají a neobjednají. Kromě toho stále ani on nedokáže překonat lehkou nohu dobrého řidiče a klasický fofr klacek.
2/ brzdový pedál - kromě mechaniky má i elektronickou část, která občas tvoří závady. Potkaly mne zatím jen takové, které mne pouze sraly a významně neohrožovaly bezpečnost. Ale jsou i takové závady a jsou způsobeny výlučně technickou závadou.
3/ plynový pedál - taky si dělá, co chce, zejména ve spojitosti s automatickou převodovkou.
4/ řazení rychlostí - ještě před 2 lety kupovala firma auta s joystickem, kterým bylo možno sabotovat chytrosti řídící jednotky převodovky. Nová auta mají už jen čudly na přístrojovce, které se nedají najít popaměti a jejich povely jednotka stejně většinou ignoruje. Řidič je tedy nucen strpět móresy řídící jednotky, což je u starých kusů o nervy. Mladší řidiči to moc neřeší, ti starší na mne dost prskají kvůli mé markantně nižší spotřebě, na autech s joystickem.
5/ sdružený přístroj, neboli přístrojovkový panel, který se ovládá podobně, jako počítač, a který podává potřebné technické info. Je k hovnu, sem tam lže a je potřeba cvakat rukou, abych se procvakal do správného menu. Daleko rychlejší byly série mechanických budíků, které ukazovaly hodnoty nutné k bezpečnému provozu vozidla. Postačil jediný pohled, žádné proťukávání v menu za jízdy.
6/ tempomat - má nejen udržovat rychlost, nýbrž i brzdit vozidlo, občas se na to vysere a my pak za překročení limitu dostáváme od firmy trestné body, nemluvě o zvýšené možnosti kolize, když musí řidič napravovat ekologistické plány soudružky jednotky.
7/ sdružený ovladač (1 ks) všech předních světlometů - proboha k čemu? Kdysi stačily obyč čudlíky a auta jezdila taky.
8/ počet všech elektročudlů - je jich asi 70 a jsou k hovnu, vše je zbytečně složité, např. houkačku můžete obsluhovat nepochopitelnými 6 čudlíky.
9/ páčka motorové brzdy pod volantem - občas se stane, že nezabere...
10/ čudliky na dveřích, kterými se dá ovládat naklápění zrcátek a spustit okna - všechny funkce jsou dělány zbytečně složitě, moc čudlů, efekt záporný, je potřeba se dívat na ruku, kam sahá.
11/ čudl na osvětlení kabiny - 4 polohy, normální humáč
12/ bonzovací tachograf, který hlásí polišům co 5 minut polohu auta - akorát daleko více složitější, než soc prc křápy, jinak pro řidiče zdroj vážných problémů a vysokých pokut,
13/ radar na blízkost předmětu před jedoucím autem, možná dobrá věc, kdyby to neřvalo na každý osobák zaparkovaný u krajnice
14/ hlídač krajnic a vodicích čar na silnici - dobrá věc při únavné jízdě po dálnici, jinak to prudí, jak ta příslovečná svině,
15/ lednička - OK
16/ rádio OK, až na dotykový display k přepínání stanic - který idiot to vymyslel a který zjeb to povolil? Z hlediska bezpečnosti to je katastrofa...
17/ celé auto je katastrofálně pře-elektrizované.
A to do takové míry, že musí mít jeden akumulátor navíc. Ano, i mně svěřené auto má tři 12 V baterie o síle 220 Ah a pořád to je málo...
18/ systém, který ochrání většinu pojistek, funguje to asi tak, že černý pasažér, totiž řídící jednotka se napíchne na vadný spotřebič a odpojí celou jeho větev. Malá, leč podstatná vada na kráse, je pak praktická nemožnost najít zkrat ve vypnuté větvi...
19/ systém ABS - dokáže se v prudkých zatáčkách sám odpojit a následně dělat problémy razantním a dosti dlouhým ubráním plynu, což je při jízdě do kopce dosti podstatná závada...

A už mne nic nenapadá, pokud máte další dotazy, tak ráno...

Průměrný počet slepic: 4.4 (22 hlasů)

Nezní to moc jednoduše.

Skoro ke všemu aby se člověk učil chyby, který to může udělat.

Zautomatizuje se časem řízení jako u aut z osmdesátek nebo je potřeba být pořád trochu ve střehu, jakou to udělá kdy chybu?

Průměrný počet slepic: 3.4 (24 hlasů)

Výrobci se snaží dodat auta, která jsou sestrojena a vyrobena tak, aby je mohl užívat i naprostý idiot a technický antitalent. Tentýž trend je i osobácích - např. milion všelijakých elektroasistentů, o nichž je "platícím divákům" tvrzeno, že je zachrání v každé situaci a že bez nich nelze ve zdraví přežít ani otevření dveří řidiče k prvnímu nastoupení. Takoví lidé se pak diví, jak je možné, že nabourali na ledovce, když přece jeli po dálnici "jenom" povolených 130 km/h (viz čtvrteční "kulečník" na dálnici u Hranic).
Mám-li se pokusit o druhou definici, auta jsou předchystávána pro užití pitomci, které produkuje současné školství. A jsou vyráběna úplně stejnými pitomci, kteří ignorují základní technologické a zejména bezpečnostní poučky a principy. Ti přitom naprosto ignorují bezpečnostní požadavky a výzvy, které by bylo možno při současné úrovni techniky úspěšně zvládnout - např. technologie signalizující osobu v nebezpečné blízkosti auta při couvání (osobáky mají couvací asistenty).
A teď ten řidič...
Zaměstnanec se přizpůsobí mnohem lépe, pokud si uvědomí, že dostává plat za to, že se stará výhradně o volant a mačkání čudlíků v určeném pořadí, přičemž neřeší efektivitu, hospodárnost, případnou bezpečnost, atd. Prostě udělá, co mu přikazuje příručka, anebo co mu předvedl instruktor. Je si totiž vědom, že v jedné kapse firemní bundy má mobil a v druhé kapse má "zlatou kartu", která mu zabezpečuje dostupnost servisu.
Majitelem takového auta bych opravdu nechtěl být, protože takové zabezpečení stojí půlku lopaťácké výplaty měsíčně, což je vzhledem k cenám za dopravu docela dost a jste takto nuceni auto po určité době prodat či odevzdat. A to už vůbec nemluvím o skutečnosti, že se vám soudruzi inženýři mohou dálkově hrabat bez vašeho vědomí v softu. Je pak pouze otázkou času, kdy se stane něco podobného, co se děje s Boeingy 737 MAX. Není přece normální, aby se mi auto nastartovalo samo bez mého povelu, nebo alespoň mého předchozího uvědomění.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

Výrobci si oddechnou až politruci odsouhlasí výrobu aut bez řidiče. Pak odpadnou čudlíky kvůli bezpečnosti, stahování oken nebo problémy se svévolí řidiče do automatického převodování rychlostí. Muheeeeee

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Dnes neodolám a s dovolením přidám taky pár slov. V dnešním článku Čmoud často používá slovo morálka. Jenže v jakém smyslu? Mám dojem, že vzhledem k popisovaným příkladům z převážně vojenského prostředí jde spíše o cosi jako o vštěpovanou poslušnost. Jenže morálka je něco jiného – mluví se o ní jako o společenské, pracovní, křesťanské … Takováto označení se většinou týkají morálky nějaké společenské skupiny (státní, národní, náboženské, profesní, apod.). Jenže ona je i morálka osobní, pokud si ji jedinec je schopen a ochoten pro sebe vypěstovat či osvojit podle nějakého vzoru. Když se objeví rozpor mezi morálkou osobní a společenskou, objeví se také skrytý či otevřený problém. Pokud to vztáhnu ke covidové situaci – na jaře, jak se to jeví, nebyl nějaké velký rozpor mezi morálkou osobní a společenskou, většina lidí akceptovala názory vedení státu a přijala je do své vlastní morálky, tedy vzali jsme je jako něco správného, s čím je třeba souhlasit. Nyní, jak víme, je situace odlišná. Roste počet lidí, kteří už s vedením státu více či méně nesouhlasí, ať už jsou důvody jakékoliv. Myslím si, že pokud opět nenastane onen soulad mezi morálkou společenskou a osobní, pak budou problémy přetrvávat. A nějaká nuceně ordinovaná morální povinnost, jakou článek ilustruje, nebude nic platná. On už to jeden z diskutujících přirovnal k situaci v SAS, kde je ctí sloužit, a situací v bývalé ČSLA, jakou Targus krásně popisuje a my další známe z vlastní zkušenosti. A teď ať si každý, kdo chce, zkusí sám vybavit, co ho na jaře přesvědčilo, aby své chování a jednání měl v souladu (či rozporu) s tehdejší převládající covidovou společenskou morálkou…Stejně tak každý sám může pro sebe určit hranice své morálky, když chce najít cestu k řešení tohoto rozporu. Pouhé nadávání asi nic nevyřeší (ačkoliv ulehčí v přetlaku z toho, co se na nás někdy ze strany vlády, opozice a odborníků valí).

Průměrný počet slepic: 3.9 (23 hlasů)

Ve smyslu bojová morálka. Jenom v tomhle. Jak plníte své povinnosti. Jestli si dáváte pozor na každý detail. Přeneseně platí taky pro zdravotníky.

Přemítání o tom, co je vlastně dobré a co není, to je taky důležité, ale to patří do jiných debat. Ne do přípravy na krizové situace.

Soulad mezi morálkou osobní a společenskou nikdy nebyl. Ne jinak než dnes. Ti, co si teď myslí a dávají najevo, že na to maj právo kašlat, ti se tehdy báli o svůj život. Protože tenhle strach zmizel, měly by tam být místo toho represálie. (Pokuty a vězení)

Průměrný počet slepic: 3.1 (28 hlasů)

Čmoude, dneska jsem vás nechtěl trápit, leč vaše zavilost obhajovat neobhajitelné, vše hatí. Když jsem četl váš článek, v mysli mi stále naskakovalo něco podobného jak popisuje quak. Přenášite na mírovou dobu podmínky války. Vy chcete místo rozbitého okna a jeho opravy, to okno přímo zazdít. Na takové řešení sere pes.

Není možné bez uzardění lhát a po ostatních vyžadovat pravdomluvnost.
Není možné stále měnit podmínky a tyto po každém vyžadovat, když se ty změny ti dotyční ani nedoví.
Nebudu stále vymýšlet přirovnání, vy ale chcete takového toho socialistického celého člověka v liberální demokracii a surového kapitalismu.
Ono totiž příklady táhnou.

Tudíž krom toho, že má vláda k dispozici vládní nařízení, má i osobní přístup jako příklad k následování, tudíž aby, "nebyl nějaké velký rozpor mezi morálkou osobní a společenskou".

Toto se vládě vymklo z rukou a proto byla zcela po zásluze potrestána neochotou k čemukoli vládnímu. V době "míru" to jinak nejde a nikdy ani nepůjde.

Průměrný počet slepic: 3.7 (27 hlasů)

Včem lže? Kromě obecného "lže"?

Přirovnání je na kokrétní sociální skupině=armáda, zde opisem naznačuješ, že toto paltí v ČSLA a oslím můstkem "sosialistický člověk"?
To je demagigie jak prase.

Za prvé toto, platíé v každé armádě, co se týká trestů, dám ruku do ohně, že ty když přijde český policista, tak budeš bohorovný, jasně nebudeš hovádko, jako "nepříispůsobivý", ALe když přejedš hranice, a osloví těpolicista, tak přeženu, budeš prdelí louskat ořechy ;)
Když tě vyzve policista v USA "dej ruce na volat", ani náznakem nebudeš chtít neposlechnout, protože "víš, že kulku fakt nechceš"...

A USA, kde zavedli tyto toto chování policie vs lidi nevytvořil socialismus ale čistej kapitalismu, takže žádný "socialistické budování člověka"...

A to německo a ordnung, vytvořil Bismark "cukr a bič", tehdy nani nebyl marx, neikdo nevěděl a nemohl demagogicky dokazovat obecnou frází "socialistický člověk, tedy místo faktů, hraním na city...

Průměrný počet slepic: 3.9 (15 hlasů)

https://www.kosmas.cz/knihy/104628/obycejni-muzi/

Máme to v sobě, to není systémem, systémově je ale možné toto programování vyvolat na povrch a uvést v činnost.

Průměrný počet slepic: 3.6 (12 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Karanténa jako prostředek Holokaustu?

Protože debata je stále o to, že se karanténní opatření nedodržují a měly by - a vy zde dáváte odkaz na knížku od lidí, kterým se řeklo "Jdi a zabíjej" místo "Buď ohleduplný k ostatním a nenakaž nikoho".

Vy vždy vyletíte, když se vám připomenou každodenní mrtví a najednou strašíte nacistickým komandem vrahounů. Tak vadí vám zbytečně umírající nebo ne?

Průměrný počet slepic: 1 (3 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud jste tu knihu nečetl proč se k ní vyjadřujete? Protože kniha není o 'jdi a zabíjej', ale o tom proč zůstal ten němec v polsku a střílel těhotné ženské do týla když měl možnost se beztrestně vrátit zpátky do raichu a nikoho nezabíjet.
Link na knihu stejně jako svou úvahu jsem postoval v reakci na Asse, kteréhož komentář doporučuji přečíst znovu a pak ještě jednou, dokud Vám ta souvislost nedojde. Opravdu není pointa v 'karanténě jako prostředku holokaustu', netuším jak jste tohle dokázal vytvořit.
Ohledně ohleduplnosti - to je, opět, jen a pouze Vaše nemotorná manipulace.
Neskutečně mě dovede vytočit lež, přetvářka a překrucování reality, kteréhož Vy ovšem produkujete přehršel. Ano, lidé zbytečně umírají. Proč? Neschopnost, faleš, lež, přetvářka, chamtivost, pýcha, sobeckost, nedostatek informací a snaha manipulovat.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Probůh v čem jsem zase zklamal assi, co mi to vyčítáte.
Píši:
"Není možné bez uzardění lhát a po ostatních vyžadovat pravdomluvnost."
Toto je jediná zmínka o lhaní, pokud čtu po sobě dobře.

Vy naznačujete, že JE možné bez uzardění lhát a po ostatních vyžadovat pravdomluvnost. Zřetelně mi z toho plyne, že vás jakákoli morálka nezajímá a vyznáváte, účel světí prostředky.

Nebo, že by to bylo: já o koze a vy o voze??
Pokud assi nejste schopen pochopit psaný text, raději se zdržte projevu. Nevypadá to pro vás dobře.

Průměrný počet slepic: 3.6 (8 hlasů)

Vy chcete místo rozbitého okna a jeho opravy, to okno přímo zazdít. Na takové řešení sere pes.

-
Jestli něco chci, tak vymáhání opatření jako v Německu či Austrálii.

Nemusíme být papežštější než papež.

Průměrný počet slepic: 3.4 (17 hlasů)

Kterých opatření, čmoude?
Protože O TOM je debata.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Jsme o rok dál a víme co zřejmě na C19 zabírá (já si to tedy nemyslím že vědci, lékaři i vláda jsou si 100% jistí, pravděpodobně budem ještě všichni překvapeni).. měli by to být to roušky a respirátory. V obchodech, MHD, nemocnicích s tím problém lidi nemají , ale nosit je venku v parku, nebo v přírodě? Tady vzniká neposlušnost a odpor, když vedení vydává zvrácené rozkazy. Tady žádné sankce nepomohou, protože i ti co by nařízení měli vymáhat jim už nevěří...

Průměrný počet slepic: 4.3 (16 hlasů)

Sám bych uvažoval tak, že je potřeba aby byla opatření kromě efektivity ještě dost jasná, stručná, kontrolovatelná.

Viděli jste toho chlápka, jak vystrkoval z auta dvoumetr na policajty. Jak budete na náplavce plný lidí kontrolovat, jak jsou daleko od sebe, jak jsou daleko od sebe když se akorát na 5 vteřin míjí, jak daleko jsou od sebe dva, co si povídají bez roušek v parku atd.

Pokud se nechcete hodiny dohadovat s každým druhým, tak to musíte zakázat všem vždycky, s tím, že policajti stejně nebudou číhat uprostřed lesa, ale budou mít na co upozornit skupinku teenagerů.

Průměrný počet slepic: 2.8 (14 hlasů)

Jasně a stručně si většina lidí v mém okolí( možná by se to dalo brát jako reprezentativní vzorek populace) myslí že nosit roušky venku je blbost....část z těchto lidí to i veřejně sabotují a roušky venku nenosí...
Apropo...všiml jsem si že s přibývajícím večerem a narůstající tmou se počet takových to lidí zvětšuje....😂

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

Chtěl jsem tím vyjádřit že pokud se lidem jasně a stručně nevysvětlí a nepodloží výzkumy a důkazy že roušky venku mají smysl, tak se prostě toto dodržovat nebude a nejde jen o toto jedno opatření...dominový efekt

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)