Mohou začít slavit

Autor
Štítky

Krátký vrbětický úvodník: 

Ve včerejší diskusi zazněly všechny nejnovější vrbětické informace. Jak dostali brigádníci volno den před výbuchem, ale byl tam jen majitel Imexu (teda možná i s někým), jak se Bartošovi nepodařilo na dnešek vyvolat jednání o nedůvěře vládě, že Kroupovým práskačem na Hamáčka byl Netolický a že za vším je možná jen krásná domácí zabijačka v ČSSD, bo Pochetříček se cítí uražen -  čímž tato strana pokračuje ve své krásné tradici, že kdykoliv jde do tuhého a někdo se jí snaží namydlit schody, tak ona jakýkoliv útok dotáhne ještě dál a sama si uškodí stokrát víc, než by to dokázal kdokoliv zvenčí. 

Dále se objevily zajímavé informace u Vlka, kde došlo na rozbor fotografie hořícího vrbětického skladu.... K Vrběticím není třeba nic dodávat, další informace vyplouvají a jsou čím dál hnusnější. Já bych dneska jen řekl, že Bernatíci jsou už teď mrtví mužové. Mají jen dvě možnosti. Buď se přiznat, že odpalovali Vrbětice spolu s GRU (a pak mít v base nehodu), nebo zatvrzele trvat, že šlo o nešťastnou náhodu (a pak mít v base nehodu). Jsou hoši ještě vůbec v republice? Nebo už jsou za hranicemi? 

Abychom nakonec nezjistili, že Čuk a Gek přišli Bernatíkům říct, že vědí o tom zakázaném fosforu (nebo jiných zakázaných hračkách) a oznámili jim, že tohle nepůjde ani do Sýrie ani na Ukrajinu, že to pustí na veřejnost - a ať si to Bernatíci urychleně uklidí - ať  si to zařídí jak chtějí...

Čímž jsme vysvětlili všechno...  Víme proč přijeli džejmsové bondové, víme proč Bernatíci fingovali nešťastnou náhodu - zapalovali sklad, aby bouchnul...  a proč o měsíc později vybuchl druhý sklad, který byl předtím pyrotechnicky prohlédnut.  Nakonec se ukáže, že GRU věděla líp než BISka, co se u nás skladuje a kam to jde. 

A teď už dnešní článek: 

S velkým zpožděním letos začala zvolna zvolňoučka kvést řepka. Vsadím se, že mi všichni potvrdíte, že jí je letos opět méně než v jiných letech. O tom ale už víme, příčiny jsem už mnohokrát jmenoval. Od doby, kdy přestal být Preol závislý na domácí produkci řepky a dokáže si ji levně dovézt po Labi, šly ceny této komodity rapidně dolů. Zemědělci řepku postupně omezovali, jak jim ubývaly smluvní závazky na pěstování a leckdy byla cena řepky pod výrobními náklady. Postupně jsme se dopracovali do dnešního stavu, kdy řepku dělá jen ten, kdo má smlouvu. Spekulace s řepkou se v posledních letech prakticky nikdy nevyplatily. 

To všechno už víme. Postupný úbytek osetých ploch jsem předpovídal a došlo k tomu. Řepka samozřejmě v osevním postupu zůstává, ale letos se podle mého odhadu dostala na předrevoluční čísla. Je jí oseto asi 10% všech ploch. Když jedete autem, ono to tak nevypadá, protože žlutý lán vás praští do očí, ale když budete mít možnost koukat do žírné krajiny z nějaké rozhledny, uvidíte, že žlutého tam zase tak moc není. 

Ale... 

Viděli jste letos, jak ta řepka vypadá? Malá, řídká, leckde z ní ještě vykukuje i zajíc a průměrná srnka ji má po kolena. Květenství jsou vyhnaná, ale stejně zřetelně vidíte řádkování při setí. Místo zcela neprostupné džungle, která přikryje zem a dole zůstává vlhko, tak letos jsou řepková pole sušší než pšeničná a v životě jsem neviděl, že by vítr zvedal oblaka prachu v řepkovém poli. Letos je to naprosto běžný obrázek. 

Přitom loňský rok byl jeden z nejmokřejších za dlouhá léta. Zima byla relativně mírná. Obešli jsme se bez dlouhých holomrazů. Od října do března půda ani na minutu neoschla. I dnes je v půdě stále ještě dostatek vláhy  a i když ve Vidlákově (díky mým modlitbám) takřka nepršelo, minimálně čtrnáct dní to ještě nebude mít žádné následky. 

Pšenice je letos naproti tomu úplně úžasná. Dobře přezimovala, dobře odnožila a teď už tvoří tak hustý podrost, že chrání před erozí mnohem lépe než ta řepka. 

A to všechno milé děti se stalo proto, že EU zakázala většinu postřiků na řepku a mořidel na její osivo. Řepka vzešla dobře, ale spolu s ní se hned obejvili i rýhonosci a dřepčíci. Stejně tak i plísně ve vlhké krajině udělaly svoje. Řepce se u nás přestalo dařit a postřiky, které zakázány nejsou, ty jsou tak drahé, že se prostě nevyplatí to stříkat. 

Jistě se najde nějaký kverulent, který namítne, že uvedené postřiky jsou zakázány už čtyři roky, takže Vidlák nás zase lakuje, aby se zastával Babiše. Není to tak... Většina zemědělců si nadělala zásoby. Postřiky jim vydržely dva roky a až do loňska jim vydržely zásoby mořidel... 

Na hektar pole se vysévá 1,5 - 2 kg osiva. Zrníčka pro třicetihektarové pole se vejdou do jednoho velkého pytle. Takový pytel není problém doma vysypat do míchačky na beton, přilít mořidlo a nechat půl hodiny míchat. Není to sice košér způsob, ale dělá se to tak. S řepkou to jde. Pšenice se naopak dává 200 kg na hektar (i víc), takže v domácích podmínkách to jen tak nenamoříte. Také vám k tomu nestačí plechovčička mořidla, ale potřebujete toho hodně moc litrů. 

Letošním ježděním po okrese jsem zjistil, že většině zemědělců už zakázaná mořidla také došla. Tu a tam někdo asi ještě zásobičku měl, protože tam má řepku jak fík, ale drtivá většina řepky je tak bídná, že se nevyplatí jí vůbec sekat. Leckdo také už zaorává a rychle ještě seje kukuřici. 

Konstatuji tedy, že tažení proti řepce bylo dovedeno k vítěznému konci. Příští rok už řepky bude fakt poskrovnu. Dostane se hluboko pod předrevoluční úroveň a bude trvat ještě několik let (deset), než všichni ti cizospasníci na řepce vyhynou. Pak se řepka tu a tam zase objeví. Bude se k ní přistupovat opatrně, protože postřiky a mořidla budou pořád zakázaná a tak bude pořád na hraně, jestli se vyplatí či ne. A jakmile někde bude větší plocha, tak to na několik let diskvalifikuje všechny okolní pozemky, protože se tam hned nastěhují řepkové breberky. 

Babišovi to samozřejmě vadit nebude. Po Labi mu připluje řepky kolik bude chtít a za lacino. Preol pojede, bude dosahovat zisku a jediným výsledkem toho všeho bude, že na polích v podstatě ubude další plodina v osevním postupu a zemědělci budou střídat v podstatě jen dvě plodiny - pšenici a kukuřici. Pole na tom budou hůř, ale zato si zemědělci hůř vydělají a budou víc krachovat a víc prodávat svá pole korporacím. 

Když jsem se nastěhoval na Moravu, byla řepka nejvýdělečnější komodita. Průměrný zemědělec výnosem z í pokryl všechny svoje náklady za hnojiva, naftu a chemii. Navíc řepka chránila půdu před erozí. Po devíti letech je řepka největší propadák. Pěstovat jí je ekonomická sebevražda a tak se pěstovat takřka nebude. Ceny se tím samozřejmě nezvýší, protože na světě je mnoho zemí, které osivo normálně moří a které rády naloží plnou loď a pošlou ji do Hamburku. 

Všichni protiřepkoví aktivisté mohou slavit... ale teď se ukáže, co vlastně doopravdy způsobili.  

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (98 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Až blboni budou volit svoje potřeby tak tydle plky nebudou nikoho zajímat.
Mě vůbec nezajímá co říká tupan z hradu, pod hradem ani z parlamentní kantýmy. Mě zajímá jen to, že se nestaraj o zemi, kerou budou jednou vracet a dostanou za to facek požehnaně.

No a eště to pravěké pěstování monokultur, keré má vytvářet dojem, že to blboňům zachraňuje kaďáky. Tak to řeknu takhle. Dnešní vidláci pěstující monokultury provozují genocidu země, kerá, až teho nechaj, bude neplodná sto let. Ale vykládej to banksterům, že? Muheeeeeeeeeeee

Průměrný počet slepic: 3.7 (31 hlas)
Trvalý odkaz

O řepce nevím nic víc, než že kvete žlutě (asi), a tak beru Vidláka jako bernou minci. Nemám důvod mu nevěřit. O autech vím trochu něco víc, než jejich barvu a bude to obdobné jako s řepkou. Svět se na naše elektrovozítka vykašle, půjde si dál svojí cestou a automobilový průmysl u nás postupně zahyne (nesjpíš v celé EU). Podobně to bude i s dalším průmyslem, protože ten bude mít extrémně drahou elektřinu (pokud vůbec nějaká bude, aby průmysl mohl něco vyrábět).
Hlavně že se nad evropským hrobem bude dál ve větru třepetat ta krásná modrá vlajka se zlatými hvězdami, za zvuků dojemné hymny.

P.S.: Trochu nadsázka, ale ne zase až tak moc hyperbolická.

Průměrný počet slepic: 4.5 (43 hlasů)

to mnohem horsi, nez jste napsal.

Průměrný počet slepic: 4.7 (25 hlasů)

No samozřejmě, že to horší bude. Bude totiž ještě skvělá masáž prostřednictvím médií, jak úspěšně plníme pětiletku a plánované cíle ještě překročíme! Mezitím budeme budovat mír a EU a nadšení eurosvazáci z řad Pirátů a elfů nám budou vykládat, jak skvělé světlé zítřky zažijeme. A kdo s nimi nebude souhlasit, bude odsuzován jako kulak v 50. letech, protože za veškeré zpoždění pokroku v EU mohou samozřejmě pouze odpůrci Bruselu nebo rovnou celé EU. Možná dojde i na politické procesy. Vlastně to vše už známe z 50. let 20. století. a pak bruselosocialistická říše najednou hospodářsky zkolabuje.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vždy, když čtu "Svět se na naše elektrovozítka vykašle, půjde si dál svojí cestou", tak se zamýšlím, co by to "svojí cestou" mohlo být. Nikdy, a připouštím, že je to moje chyby, nenacházím kam by ta cesta mohla vést.

Tož teda Godote napovězte.

Průměrný počet slepic: 4.3 (18 hlasů)

Svět se na evropská elektrovozítka vykašle a bude dál jezdit na benzín nebo naftu. Především v zemích, kde je elektřiny už nyní nedostatek.
Elektrovozítka v EU jsou jen vedlejší produkt vývoje pro čínský trh, kde elektrovozítka chtějí do měst kvůli smogu. EU jen kopíruje čínský trh, maximálně má pár drobných kosmetických odchylek.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je to již hodně dávno, kdy jsem četl prognózu, že koncem tisíciletí boudou na trhu jen tři automobilky. Ve své podstatě se to splnilo. Ty automobilky jež tvoří onen svět sdělují, že již přestanou v nějakém časovém horizontu auta se spalovacím motorem vyrábět. Pokud se asi neomezíme jen na rozvojový svět, tak ten svět obhospodařovaný oněmi světovými automobilkami nám jako vždy dává jen dvě možnosti, na koně, do elektromobilů.
Zatím to s námi lidmi bylo vždy tak, že když bylo něco pohodlnější, tak se to i prosadilo. Ač jsem se skoro dvacet let věnoval automobilovému sportu, a zvuk spalováku je mi libý i dnes, soudím, že je mu konec. Pokrok v akumulaci bude, což umožní i v našich zeměpisných šířkách akumulovat na zimu a zdaří li se to, je s fosilem útrum.
Mám vážné obavy, že očekávat zářnou budoucnost spalováku je vskutku jak čekání na Godota. Zářná budoucnost je za námi. Uroníme slzu, zavzpomínáme na doby kdy to ve výfuku ještě občas zapráskalo, ale to je tak vše.

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)

Příliš nasloucháte elektrověrozvěstům. Především zatím nebyla vyvinuta žádná rozumná metoda akumulace elektřiny ve větším množství vyjma přečerpávacích vodních elektráren, přičemž i ta přečerpávačka vystačí jen na pár hodina, a nic nového není ve výhledu. Podobně nelze očekávat revoluční zdroje elektřiny, ani ten penitin se pořád nedaří nalézt ;-). U stávajících elektromobilů vidím jedinou výhodu oproti autům se spalovacím motorem, a to že mají výfuk v elektrárně; lze je tudíž provozovat bez lokálního smradu, koneckonců ještěrky jezdí hodně desítek let bez dotací a nařízení EU. Naopak plasticky vidím nejrůznější situace, proč elektromobily ne. Především omezený dojezd, zejména v zimě (při myšlence, že se kdesi vyrobí elektřina, přenese k uživateli, ten ji nacpe do akumulátoru a pak ji odtud vycucne na teplo, se mi jako technikovi ježí chlupy). Ale hlavně by se vytvořila neskutečně křehká konstrukce, která už je vidět teď - v satelitních "vesničkách" všichni topí plynem a to bez elektřiny nejde. Stačí větší havárie, třeba pořádná vichřice, a je vymalováno, budete mrznout a auto nenabijte. Kdo má barák, má obvykle jeden nebo dva kanistry benzínu doma v rezervě, coby kdyby. A kdyby bylo nejhůř, půjčí soused nebo někdo doveze, tohle u elektřiny nejde. A dále - je tady obrovské pole pro centrální ovládání lidí, u auta se spalovacím motorem jste autonomní, ale u eletromobilů není problém zavést regulace odběrů, takže nabijete, až vám to bude dovoleno, nebo taky vůbec ne. Zatím to tak úplně nejde, protože se to nepožadovalo, ale to je pouze technická záležitost. Nové elektroměry umožňují dálkový odečet příkonu v reálném čase a už jsem zaregistroval úvahy, že i malospotřebitelům by se měla spotřeba účtovat dynamicky, v momentální špičce více, mimo ni standardně. Umím si představit, že pro nabíjení elektromobilů bude muset být zvláštné okruh, což je docela logické, ovšem přes dálkově ovládaný spínací obvod, něco jako je hromadné dálkové ovládání, jen by byl individuální.
Prostě tudy cesta nevede.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

nějak, Franto. Ačkoli určitě Věštec rozumí auťákům mnohokrát více (když je automobilový závodník), tak ale nihilisticky opomíjí cca 3/4 naší planety.

Elektrokřápy mohou nařídit všude v rozvinutých zemích. Ale veškerý zbytek světa mimo EU a anglofonní země stejně budou jezdit na spalováky. Jistě, mohou postavit někde v argentinské pampě nebo savaně v rovníkové Africe pár nabíječek pro boháče. Ale nikdy to nemohou udělat masově. Fakt si nějaký elektroGretén umí představit negroidy ze Zaire nebo Mali, kde i dnes je vlastnictví normálního auta příšerným bohatsvím, jak si kupují elektrovehikl ? Jak tam nějaká firma zakopává dráty přes pralesy a savany a staví hromadu elektráren a nabíječek, aby alespoň státní správa mohla fungovat, tedy při představě, že už nikdo na světě nebude vyrábět auta na fosilní paliva ?

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Pokud vzpomenete na jednu dětskou knihu od sovětského spisovatele, tak se bude jezdit na sodovku se sirupem. Tedy pokud se přestane blbnout s tou uhlíkovou stopou! Mazut taky nebude, takže druhá strana se vrátí k páře. A pod kotlíky se bude přikládat právě ta řepka anebo se bude pod kapotou zkvašovat kukuřice a žito. To budou ty rychlejší modely se zpitými moduly. A to historické údobí se bude jmenovat Čekání na naftu :)

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nadsázku vidím podobně. Navíc zde bude i další cíl, nepředat budoucím kalifátům žádnou fungující průmyslovou základnu, která by jim umožnila expanzi. Evropa musí zchudnout, aby snížila ekologickou exploataci prostředí.(Není to můj názor, nesouhlasím s ním, volně cituji z jakéhosi zeleného autora.) Nicméně všechno k výše uvedenému směřuje. Nezastavitelná demografická a imigrantská exploze. Zákonitě v blízké budoucnosti budou původní Evropané v marginální menšině. Spolu s tím pád populace těchto obyvatel, jen v Německu se jedná o 20Mio "bílých Němců" v blízké budoucnosti.
Nesmyslné zelené politiky podlamující konkurenceschopnost evropského průmyslu, předávání i posledních zbytků výroby do Asie. Boj proti uhlíku. Ruku v ruce s tím jde rozvrácené školství, které neprodukuje potřebné kvalifikované síly.
Nelze toto v historickém kontextu nevidět. Targus má pravdu, bude mnohem hůře, než si dokážeme představit.

Průměrný počet slepic: 4.4 (20 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

Že to ujede jenom 500 km na jedno nabití? Potom mi teprve došlo (samozřejmě pomalu a pozdě), že takový Enyaq je vlastně notebook na kolech, takže počítač na silnici. To už nikdo nezahluší.
A rozdíl oproti autům se spalovacím motorem?
Umí si někdo představit počítač poháněný dieselem?
A ještě jedna věc pro skeptiky. Dejte si vedle sebe notebook z rok 1991 a letos. Ten první mi vydržel bzučet hodinu, dneska i 4 hodiny, navíc je propojený s jinými takovými. Měl jsem takový a mám takový. Nebe a dudy. Navíc se obojí, notebook i elektroauto pohybují dnes v prostředí až 5G sítí.
Myslím, že o budoucnosti alespoň na 20 let je rozhodnuto.

Průměrný počet slepic: 2.8 (19 hlasů)

Díky, já raději normální auto, které budu sám řídit.
Mohu se mýlit, ale myslím si, že takových je nás většina.
Metodu EU v tomto a podobných směrech by můj nebožtík tatínek nejspíš nazval metodou "dokopat ke štěstí".

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

lepší" programy. Zatím co dřív ta bedýnka dělala co jsem chtěla já a poslouchala, ta dnešní - ve spojení oken a gůglu mi diriguje co můžu a co ne, maže co se jí nelíbí, furt zasahuje, koriguje a vůbec. Jediný co je na tom spojení dvou prevítů dobré, je překladač na jakoukoliv řeč. A to je, si myslím, dost málo. Ale zase mne to provokuje k tomu, vymýšet, jak ty dva blby oblafnout. njn

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

Přesně tak. Letos po vánocích jsem "prohrál" boj s molochem, zvaným Windows 10.

Když si vzpomenu, jak se do Windows 7 imlementoval jak vir aktivátor na aktualizaci W10 a já horečně odinstalovával a blokoval aktualizace systému, aby tento trojan mi nemohl do PC...Situaci pak nakonec celosvětově řešil nějaký chytrý prográmek...

Letos jsem stavěl nové PC, některé programy už bez W10 nejdou a já vím, že mě jednou stejně k těm fízlujícím W10 dokopou, tak jsem boj vzdal. Samozřejmě bez Microsoft účtu, a ta svině mi to občas připomíná, jestli jsem si to nerozmyslel a spousta lidí ani neví, že to jde bez něj.

Když už mi i v mobilu Google připomíná, že jsem si nezadal v účtu datum narození, ať to napravím, tak zcela vážně uvažuji o Huawei bez špiónského systému (fakt bych byl klidnější, když by mě špízloval čínský drak, ten mi život změnit nemůže).

Kamkoliv vlezu na internetu, vyskakuje na mě "Přihlaš se ! Přihlaš se ! Založ si účet !" Kdysi na iDnes z ničeho nic (a řekl bych, že to dost smrdí Euroněmeckem, můj dojem) zrušili nicky a chtěli celá jména s bydlištěm a ofocenou občankou. Mimo občanky to platí dosud (a více méně i všude jinde). Ze dne na den měli doslova a do písmene nulové diskuse a drtivá většina lidí přešla na jiné, vytvořené stránky pro diskuse k článkům Mladé Fronty. Jenže dospěla fízlbooková generace, která co neví, to sebe nevyblije. Takže už zas se diskutuje, ale samozřejmě spíše lidé, podporující tento hnusný režim. Ale jo, zatím, když tam někdo napíše kritiku EU, tak ho nezavřou. I když, docela živě si představuji, co by se dělo, být třeba ředitelem ZŠ a psát tam pod vlastním jménem, že jsem členem SPD, podporuji Okamuru a vystoupení z NATO. Už vidím ty demošky rozhořčených rodičů před budovou školy, bojovníků proti "fašizmu", podporovatelů nacistů Hřiba, Koláře, kopačů do věnců, miliónochlívkaře.

Prostě jednoduše řešená autocenzura.

Že bych byl paranoidní ? Fakt po nás nejdou ?

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

v některých záležitostech jsem také vychvalovatel starých časů. Například pokud jde o díla starých mistrů ve srovnání s tou dnešní svoločí.
Ale pokud jde o budoucnost vědy a techniky, s tou nic nenaděláte, tam platí zákony jako v matice.
Ten Váš postoj je na tom stejně, jakoby si dnes chemik liboval v metodách alchymistů. Hezká romantika, ale dnes už jen pro historiky a s úsměvem.

Průměrný počet slepic: 3.2 (10 hlasů)

Vzhledem k vývoji řidičských schopností jsou samořiditelná auta nezbytná - nestíhám už předpovídat co ti bujoši zamýšlej v současném hustém provozu (dozvěděl jsem se - jezdím intuitivně, byl jsem v Budějicích a nekouk se na jedinou značku).

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

V případě ambicí nahradit všechna nyní registrovaná osobní auta elektromobily by byl při předpokladu rovnoměrného dobíjení v průběhu dne a roku zapotřebí zdroj o vyšším výkonu, než má jaderná elektrárna Temelín, přibližně 2,3 GW. A pokud by se potřebná energie měla získávat pouze z obnovitelných zdrojů, bylo by nutné vybudovat více než 4x více instalovaného výkonu větrných, vodních a fotovoltaických elektráren a k tomu dostatečné množství akumulačních prostředků, než je instalováno doposud.
A kde tu elektřinu budeme brát?

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

Laco,
dříve se MS Windows vešly na pár instalačních disket 2MB. Dnes se nevejdou ani na jeden disk. Nebe a dudy? Většinu funkcí Windows běžný uživatel ani nikdy nevyužije, zato chyb je ve Windowsech jak máku a děr pro hackery také. Zatímco spalovací motor řídí řidič, chytré elektroauto může řídit hacker bůh ví odkud.
Osobně si myslím, že budoucí ekologické auto bude mít výkon 1 koňské síly. Z elektroauta vyhodíme motor i baterky, zůstanou karoserie, sedačky, brzdy a volant. Před elektroauto zapřáhneme koně a rázem je uhlíková stopa menší.

Průměrný počet slepic: 4.3 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

EU zakazuje chemii v zemědělství, ale vsevopravoschoditělstvo v Evrosojuzu regulovat dovoz, co se týče chemie, akosi pozabudlo. Takže se do EU vozí nejhorší jedy třeba z Latinské Ameriky nebo z USA. Kde regulace chemie v zemědělství jaksi chybí. Z "evropského" pohledu. Nebo nechybí, v USA se tím poslední roky začali více zabývat, ale ti největší výrobci a tudíž finančně nejsilnější, dostanou povolení vždy.
Např. řepka se, kromě jiných, prokazatelných karcinogenů, ošetřuje insekticidy, obsahujícími organofosfát chlorpyrifos. To nejen likviduje včelstva a další drobné živočichy. U dobytka, který přijde do styku se stopovým množstvím po ošetření polí, to způsobuje vývojové vady plodu. U lidí je podezření, že změny na mozku, vyvolané tímto typem látek, způsobují, mj. autismus.
----------------
Al Hamajdá v tom lítá až po uši. Nejde o to, že Žanek Kroupů jednak získává odněkud "tajné" informace a jednak, že lže. Ricinovou causu si vymyslel nejspíš on nebo u toho byl. Ledaže by byl velmi naivní a naletěl. Nebo o to taky jde, ale ne z Hamáčkova pohledu.
Jde o to, že Hamáček podporoval lidskoprávní neziskovky co chodí do škol, agitují další lidi, pořádají školení a snaží se nátlakem na vládu a firmy změnit klima ve společnosti. "Předsudečná nenávist", vágní nedefinovatelný termín, za který se dnes trestá, je z jeho dílny. Zavedl to on. Podporoval džandovy evropské hodnoty, "Hlídací psy" všech velikostí a ras. Neměl nic proti migraci, Evrosojuzu, kamarádil s pochybnýma lidma. Vyrostl jako mládežník v místní buňce a od pravicových (dnes neoliberálních) kolegů z ODS nebo TOP, se neliší ničím. Má stejné názory, kamarádili spolu. Nepochopil, že nepatří k privilegované vrstvě. Třeba jako kníže Trautenberg. Kavárna mu tleskala, kamarádila s ním, ale volit ho nikdy nebude. Při lámání chleba se ukáže, kdo je z jejich hnízda.

To, co Hamajdá chystal provést druhým, dnes dostihlo jeho...

Průměrný počet slepic: 4.9 (49 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Že je něco z jejich dílny, to se ani věřit nechce. To by museli mít na to to vymyslet.

Jestli to tihle nedostávají befelem a vymysleli to sami, tak pak jsou to malí géniové.

Průměrný počet slepic: 4.2 (21 hlas)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

ad Hamáček - v podstatě si říkám totéž. Z pohledu nezainteresovaného mimozemšťana ;) Lokaj bude pro krále (míněno jako "partu co spolu mluví") lokajem vždycky. I kdyby se stal králem, bude pro ostatní lokajem. Leda by dokázal všem ostatním nahnat strach. Pak je ale jeho úlohou zemřít dřív, než strach nahánět přestane (Jiří z Poděbrad, Matyáš Korvín, Napoleon Bonaparte...)

Průměrný počet slepic: 4.5 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

Nějak to na mě všechno padlo. S Nohavicou: "Co se stalo? Vlastně nic. Jenom jsem Vám (pro Kydy vám) to chtěl říct".

Byly časy, kdy člověk věděl, že nám velí sověti, ale mohl být hrdej, že je Čech. Hrdej. Vopravdu. Na to, co se tu dokázalo vyrobit (auta, lokomotivy, traktory, turbíny, ušlechtilá ocel na klouby, zbraně, bojový vozidla pěchoty, zpracování ropy, chemickej průmysl...), postavit (přehrady, rozvodná síť, dálnice, železniční tratě, byty pro lidi, jaderný elektrárny, vodní elektrárny, kulturáky a zdravotní střediska tam, kde se to vůbec ekonomicky nevyplatilo, to jen vobyčejný lidi byli rádi....) Dokázali jsme dělat a vyvážet velký technologický celky, měli fungující školství, zdravotnictví, měli tisíce technických špičkových mozků, neměli dluh v rozpočtu, byli potravinově skoro soběstační a měli chlapy (vojáky) v záloze, ze kterých bylo možný během pár dnů postavit armádu - vycvičenou, oblečenou, nakrmenou, vyzbrojenou, motorizovanou... a třeba pro případ bránění migraci i motivovanou. Chlapy, co brání svoje ženské a děcka.

Teď? Na co chceš bejt jako Čech hrdej? Na montovny? Na politiky, zabořený až po ramena v americkejch a německejch řitích? Na konfidenty sudeťáků? Na plivače na Rusy, nebejt kterejch jsme protektorát kontinuálně, ne až posledních pár let? Na tu nechutnou neúctu k ruskejm vojákům, co tu padli? Na pičuse, co jezdí na Tchajwan likvidovat ekonomický vztahy s Čínou? Na ten ubohej vrbětickej tyátr? Na borce, co ve třiceti žijou v mamahotelích?

Je mi z toho k blití.

Průměrný počet slepic: 4.7 (71 hlas)

In reply to by prpost (neověřeno)

Trvalý odkaz

Napište panu Lorenzovi, že tu revoluci špatně StB špatně udělala.

Průměrný počet slepic: 2.3 (19 hlasů)

In reply to by prpost (neověřeno)

Trvalý odkaz

Napište panu Lorenzovi, že tu revoluci špatně StB špatně udělala.

Průměrný počet slepic: 3 (21 hlas)

ve všem se s Vámi shodnu, jenom v jednom ne, v hodnocení socialismu, toho reálného.
A další důvod, proč je Vaše hodnocení v tomto punktu zaujaté a tudíž neobjektivní (ignoruje reálná data), je nejen porovnání makroekonomických dat demokratické Indie a ČLR za posledních 70 let od války, ale z poslední doby i ve zvládání kovidu.
Včera tu byl odkaz v diskuzi na rozhovor s Jazairiovou na ČRo o příčinách katastrofálního stavu pandemie v kapitalisticko-demokratické Indii. A stačí si porovnat jak a proč je to jiné v socialisticko-nedemokratické ČLR.

Průměrný počet slepic: 4.9 (12 hlasů)

Jaká reálná data?

Z Číny se stala velmoc, až když nechala plavat socialistickou ekonomiku a začala dělat kapitalismus pod dohledem KSČ.

Indie je nominálně kapitalisticko-demokratická, ale současně je to rozvojová země pořád ještě se spoustou negramostných či téměř.

Také mají jiné filosofie, náboženství a přístup k životu.

Průměrný počet slepic: 2 (1 hlas)

In reply to by prpost (neověřeno)

Trvalý odkaz

Čím to je, že mám stejné pocity?

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Žil jsem v představě, že řepka a kukuřice jsou největší ničitelé úrodné půdy. Jako ten "zasratý Pražák" mám koneckonců 100%ní nárok na omyl. Ale... jak hluboký kořenový systém mají obě plodiny? Podle toho, co si pamatuju, tak mělký. Takže zvláště na polích, která nejsou dostatečně rovná dochází k odnosu půdy při průtržích, co nejsou už nějakou dobu žádnou výjimkou. Při suchu toho odnese vítr tím víc, čím míň toho kořeny udrží. Nehledě k vyčerpání minerálů plodinami. Chápu, že džungle zelené řepky pod listy udrží vlhko. Ale jednou jsem si nerozvážně chtěl zkrátit cestu polem už uschlé řepky. Jednak jsem skončil na transfúzi a skoro i na plastice. A tak nažranej prachu jsem snad byl jen jako dítě v dědově stodole. Žlutá je dobrá....zvláště uschlá. Od písku mi skřípala i oční víčka.
Tam, co se prý dva roky pěstovala kukuřice by měla čtyři roky růst vojtěška. Ale kdo by to žral! Včelstva jsou v dezolátním stavu, čmeláky chrání PČR a skot zešílel, protože asi věděl, jak to bude vypadat. Ale klid, Gripeny to pohnojí a vezmou i Slovensko aby se stačily otočit a nevyprovokovaly Putina k válce. Mohlo by ho mrzet, že se s námi pustil do křížku! Hlavně povolat k PVO Chocholouška, aby zapálil Koudelku....

Průměrný počet slepic: 5 (23 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

polich zoufale chybi bioslozka.
Neboli hovna...

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Biosložka chybí jak komu. Ti co dělají živočišnou, tak těm asi ano. Hnůj se historicky vozil zpátky na pole, taky protože co jinak s ním. Navíc ti co dělají živočišnou, tak z pole odváží píci jako krmivo a slámu na stelivo. Tak by jí tam mohli zpátky vrátit. Když děláte ale jen rostlinku, tak z pole neodvážíte píci ani slámu, tak je tam ani nemusíte vracet ve formě hnoje.

Řepka je na rozdíl od kukuřice zlepšující plodina do osevních postupů. Tedy něco co pro pole chceme. Chtěli bychom třeba i hrách, sóju nebo další zlepšující plodiny, ale ty nikdo nezaplatí nebo ani nemusí dozrát. Kukuřice je obilovina druhé skupiny a protože už obilovin máme v osevních postupech nadbytek, tak zas tolik potřebná není. Navíc velká část kukuřice jde do bioplynek a vrací se na pole ve formě opravdu ošklivé černé tekuté hmoty.

Osobně si tipuju, že další úřední útok může proběhnout právě na kukuřici, které osevních ploch spíše momentálně přibývá, protože se velká část úrody také využívá jako řepka, tedy technická plodina, konkrétně do bioplynek. Kukuřice bude jako oběti agrotechnicky méně škoda, protože jak jsem psal, je to obilovina. Ten útok nemusí být tak přímý a prudký, protože na rozdíl od řepky ale nekvete žlutě, tak není tolik do očí bijící okoloprojíždějícím z měst.

Já bych fakt nechal řízení osevních postupů na agronomech a lidech co na té půdě dělají a z ní také žijí. Jak do toho pustíme úředníky z Prahy a Bruselu, kteří si ještě nechají radit od městské populace, tak to smrdí průšvihy typu Velký skok nebo Kulturní revoluce. Dneska už i ta Čína při své přelidněnosti je v základních potravinách soběstačná a je jedním z velkých vývozců rýže. A to stačilo nechat rolníky ať si dělají co oni uznají za vhodné a co je pro ně výhodné a nemusí místo toho plnit nařízení a plány a tavit rudu v nekvalitních malých domácích vesnických pecích.

Průměrný počet slepic: 4.8 (17 hlasů)

In reply to by Mav (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ty casy kdy se to delalo spravne, bez velkeho ekonomickeho tlaku.

Ted jde jen o preziti a cenu, kdyz musite konkurovat cele evrope i svetu v cene psenice i brambor.

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

In reply to by Mav (neověřeno)

Trvalý odkaz

opravdu ošklivé černé tekuté hmoty"
V sousední vsi je "farmář" s dotovanou bioplynkou, dotovanou živočišnou výrobou a poli s kukuřicí.
Je to perpetuum mobile na těžbu peněz - Kukuřice a hnůj do bioplynky, černá, strašně smradlavá močůvka v noci zpátky na pole. V noci proto, že ten hroznej smrad z postříkaných polí vadí v noci nejmíň. Nechci ani vědět co to udělá, když to déšť spláchne do potoka.

Je to stejně prasáckej kšeft jako cokoliv jinýho "ekologickýho"

Průměrný počet slepic: 4.9 (18 hlasů)

Já jsem taky jen zahrádkář, ale domnívám se, že by měla být ta pole menší a mezi nimi meze s keři a stromy. Pak to pole vítr nevysuší, a ani nevyfouká. Samozřejmě hnůj je základ ale k tomu přibudou ptáci. Pamatuji koroptve, bažanty a další i menší ptáky, které už známe jen z atlasů a kteří se na takovém poli těmi breberkami v pohodě uživili. Přibyli by i zajíci pro radost nimrodů. Kdysi je i odchytávali a posílali do Francie, kde už chyběli. Pamatuji si pořad v TV o jejich odlivu do sítí. Nebo to byl týdenník v kině? To je ale dávno neb, jsem jej viděl černobílý.
Že se přestane pěstovat řepka není katastrofa, dříve se v takovém množství taky nepěstovala. Katastrofa je, že se místo ní bude pěstovat jen pšenice a kukuřice. Dříve těch plodin bylo daleko víc. Pokud si vzpomínám, ta jsem při jízdě na kole viděl u nás na polích třeba brambory i mrkev, zelí, len, vojtěšku, jetel, nebo i směsku a i jiné druhy obilnin. Třeba takové zlaté žitné pole, to je přece nádhera. Navíc nepamatuji, že by bylo bylo obilí nízké.
V lánu se dalo i s kamarádkou schovat...
No to bylo. Stačí se podívat na obrazy z té doby.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

"radost nimrodů" se nekoná, protože myslivci už nejsou, nikdo to nechce dělat. Tak dlouho si zpovykaná (ta Krnda je ale přesná!) městská mládež dělala z huby sráč, až se na to vesničani vysrali - čůrácký žvásty o vrazích zvěře nemá nikdo zapotřebí. Důsledkem je přemnožená srnčí a černá zvěř, myslivci serou i na tisíc korun za zástřel a rozmáhá se prasečí mor.

Nízké obilí je schválně, sláma se používala na podestýlku a když se omezuje živočišná, není potřeba sláma.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

To jsou spojené nádoby.
Že nejsou zajíci, není Krndou.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Tedy byla. Včetně jejich psích kamarádů. Občas i něco picli. Naposled to odnesla sojka jen aby nepřišli s prázdnou. A na zpovykance, dle Krndy, rozhodně nevypadali. Na velkém lánu kance neuženou, možná tak v kukuřici.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

na to čtení brejle :-)

Průměrný počet slepic: 3 (3 hlasů)

jsou ta městská mládež, kvůli který se na to ti myslivci vysrali.

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

i bez brejlí...jo, Krnda poprvé použila toto slovenské přirovnání veřejně. Sedí to.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

In reply to by Dan (neověřeno)

Trvalý odkaz

se postupně znova množej, aspoň podle mého pozorování v jižních čechách. Před pár lety jsem na procházce o zajíce nikdy nezavadil, letos jsem potkal už tři kusy :-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Když je sucho a pěkné počasí, potkávám večer zajíce. Vyhopkají na cestu, podívají se na mě a pomalu odkráčí. Když je vlhko a pochmurno, potkávám naopak srnčí a jelení zvěř, jak táhne ožrat zasazené lesní stromky. A celou tu dobu kance a černou zvěř, co si jsou rýt v hlíně, nejlépe v jamkách se zasazenými lesními stromky, protože jsou to svině.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Myslivců ubývá i z důvodu zvyšujících se pronájmů honiteb.
Kamarád se na to vykašlal už před 10ti lety s tím, že 30.000 ročně dávat nebude, raději si maso koupí.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

tomu by také bylo líp.
Poslední roky nemám od něj ani špinavé čelní sklo. Kdysi to býval dost problém.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Stejně jako švec nemohl soupeřit s Baťou, nemohou malá políčka konkurovat velkým polím. Jinam Vaše vzpomínky souzní s mými, ty zajíce u nás opravdu a fyzicky odchytávali (a také vykupovali šneky neboli hlemýždě). Co se rozmanitosti pěstovaných plodin týče, pokud bychom se k ní chtěli vrátit, museli bychom se odizolovat od vnějšího světa. Ještě k těm polím - rodiče mívali malý záhumenek vedle stráně o parametrech černé sjezdovky. Když se na ni člověk podívá pozorně, všimne si už téměř neznatelných, zhruba vodorovných terénních vlnek. To bývala políčka, široká dvě-tři brázdy, něco jako vinice na svazích Vesuvu. Vše se obdělávalo ručně, oralo se kravami nebo koňmi, což já, narozený pár let po válce, už nepamatuji. Jo - po válce to skončilo, dokud ještě byli staří lidé, ze zvyku se lopotili, ale když už nemohli, šlo to do kytek. Mladí pochopitelně chtěli (a chtějí) žít jinak, studovat atd.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Netykat, Sturmbannfuhrer. Danke

Zatím bez slepic

...celej ten ZELENEJ tyátr? :)

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)