Antipesticid

Autor
Štítky

Dnešním dnem otevřu téma, které tu budeme prokydávat ještě mockrát a tím je pirátský volební program. Včera to spouštěli, já měl chvíli času, tak jsem na to kouknul...

Hele, on je moc hezky udělanej. Přehlednej, intuitivně rozklikávací, rozumně barevnej...  Je to takové "O čem sním, když náhodou spím", ale zase o krůček dál. Každé téma tam je, každý si tam najde to svoje, nikdo nebude uražen, kontroverzní věci jsou umně zakamuflované a zakecané do dobře znějících frází. Kdybych ten program vzal a napsal na něj, že je od Babiše, tak by to nikdo nepoznal. 

Duhových a sluníčkářských keců je tam celkem minimum, je to opravdu udělané především pro ty, kteří doposud Piráty nevolili. A je to opravdu přesně tak,  jak to dělal Babiš. Všem slíbit všechno, předestřít vizi lepšího Česka, moc se nepytlíkovat s tím, jak toho bude dosaženo a kde se na to vezmou peníze, ale lidé věřte nám, že příslušný zákon napíšeme. 

Já bych rád kritizoval, ale nemám za co. Takhle bych to také dělal, kdybych měl premiérské ambice a pirátské možnosti. Marketéři odvedli fakt dobrou práci a i když jsem zaznamenal pár odsudků, jsou to většinou "kyselé hrozny". Nebudeme si mazat med kolem huby, nebudeme před tím zavírat oči, Piráti připravili program, který je pro běžného voliče přijatelný, dá se s ním snadno a intuitivně seznámit, je dostatečně líbivý i všeobecný a vlastně má jen jednu jedinou chybičku... 

Pirátům se nedá věřit, že by to mysleli vážně. 

Ale ruku na srdce - nic jiného nemáme. Jen nedůvěru. Nedůvěru vyšlou z toho, jak se chovali v ojroparlamentě a jaké praktické kroky dělali v našem parlamentě. Samotný program bych vlastně na 90% podepsal, ale nějak nedokážu uvěřit, ž ti, kteří doteď dělali všechno pro to, aby se tu korporacím dobře žilo, by je najednou chtěli doopravdy zdanit. 

Nedokážu nějak uvěřit, že ti, co se v Evropě přidali k zeleným fanatikům, by po volbách byli schopní rozvíjet energetiku jinam než do řiti. Nedokážu nějak uvěřit, že ti, kteří pro obyčejnou lopatu neměli dost pohrdání, že by po volbách zahořeli k obyčejným lidem láskou. 

Ale... nic jiného na ně  nemáme. Ten program nenapsal žádný blbec. A nebude jednoduché přesvědčit voličstvo, že hoši normálně lžou a ani v nejmenším se tímto programem nehodlají řídit. 

Já dneska nahodím jeden bod programu, který je mi blízký díky mému zemědělskému zaměření.

Bukanýři v programu slibují, že prosadí omezení hnojiv a pesticidů. Tohle je totiž zrovna bod, kde jim fakt zcela a úplně věřím, že to udělají. 

Víte, já letos chodím kolem naprosto dojebaných lánů řepky. Rýhonosci a  krytonosci udělali svoje, zima nebyla nijak tuhá, osivo se nesmí mořit proti hmyzu a i když teď vzrostla výkupní cena, většina polí v mém okolí bude ztrátová. Říkat si můžeme co chceme, ale celé zemědělství je už skoro sto let nastaveno na to, že chemie má v pracovních postupech své místo. S chemií se počítá od začátku do konce. Strojový park počítá s chemií, uskladňování počítá s chemií a vlastně k té chemii neexistuje žádná skutečná alternativa. Tedy ano existuje - trojnásobně dražší pracovní postupy potřebující hodně lidské práce a třetinový výnos. 

A to je letos zatím ukázkový rok. Ani suchý, ani extrémně mokrý, ani extrémně studený, ani extrémně horký, bez invazí a bez epidemií rostlinných chorob.  Přesto si hmyz a roztoči udělali z řepky svůj stůl a nám lidem moc nenechají. 

Pokud se dál omezí přípravky, protože to hubí broučky a lidi nechtějí mít v jídle rezidua pesticidů, tak se to samozřejmě projeví především na koncové ceně v Kauflandu. Už teď jdou ceny jídla rapidně nahoru a jedním z důvodů je i to, že se myši nesmí hubit stutoxem, že se místo jednoho posřiku s účinností na měsíc musí jezdit víckrát s méně účinným postřikem. Méně hnojiv znamená menší výnos... všechno se to projevuje a tažení proti zemědělství je teprve na začátku... 

Jistě, můžeme si říci, že to za to stojí. Méně pesticidů v jídle nám stojí za zdražení mouky. Stojí nám to za nižší výnosy, stojí nám to za vyšší pracnost. V ceně jídla jsme ochotni tohle všechno zaplatit. 

Ale... viděli jste někdy, jak to vypadá v Africe, když přiletí kobylky? Jak sežerou úplně všechno a pak začne hladomor? Myslíte, že by byl problém ty kobylky pozabíjet nějakým pesticidem? Jasně že ne. Stačil by jeden český Čmelák s plnou nádrží a bylo by po problému a africké dětičky by nemusely umírat hladem. Ale... pesticidy tam nejsou k dispozici. Ani to letadlo. Proto kobylky vyhrají a vyhrají velmi rychle. 

Pochybuju, že by kdokoliv ve svém svatém tažení proti zemědělské chemii počítal třeba s tím, že i u nás se mohou objevit takové "kobylky". Jen budou vypadat jinak. Třeba jako velké přemnožení myší. Velké přemnožení brouků kvůli vhodným podmínkám na podzim a v zimě. Myslím, že díky loňským a letošním dešťům si už každý dovede představit zcela mokré žně, kdy šest týdnů procébrá a všechno prostě začne masově plesnivět.  Zralé obilí podroste a nepůjde s tím nic udělat.  Nebo místo suchého jara bude jaro mokré, které z půdy vyplaví všechny živiny a půda na tom bude podobně jako v tropech. Pšenice poroste, ale nebude mít k dispozici žádný dusík. 

A tak se mám může stát to, co jsme teď zažívali na vlastní kůži s koronavirem - přišlo něco nového na co jsme nebyli připraveni. A trvalo skoro rok, než se testování stalo samozřejmým a běžným. Trvalo rok, než jsme se naučili nov organizovat práci v nemocnicích. Neměli jsme zásoby a vybavení nespadlo z nebe. Muselo se to nejprve vyrobit a ta výroba trvala dlouho, protože neexistují rezervní kapacity. Aby se mohly vyrobit roušky, zpravidla se musela vyrobit i továrna na ně. V rekordním čase byly vyvinuty vakcíny, ale výrobní kapacity se teď teprve staví. Ale to šlo "jen" o lidi... ti počkají. 

Ovšem úroda, ta nepočká. Myslím, že i dneska už bychom skutečně měli velký problém, kdyby se na začátku července zatáhlo a šest týdnů se nás drželo špatné počasí. Ono se totiž málokdy umírá na sucho. Mnohem víc  se umírá na mokro. Kdyby najednou nebylo vyhnutí a muselo se vjet do polí a postříkat to proti plísni obilné a potřebovali bychom postřik na všech těch 6 milionů hektarů.... no nevím nevím jak bychom to zvládli.  

Příroda umí být hnusně rychlá. Stačí čtrnáct dní otálení a z úrody by nemuselo být vůbec nic. Takhle nějak začal irský hladomor. Také jim to všechno sežrala plíseň.  To samé by uměly i myšky, umí to leckterý druh brouka, umí to plísně, roztoči, svilušky, houby... ba i ty kobylky by sem uměly doletět... Podívejte, co dokázal kůrovec. 

Já sám říkám., že co se dá udělat motykou, má se dělat motykou a ne chemií. Když ošetřuju vinohrad, skutečně obnažím každý hrozen a rukama kolem vytrhám listí, aby k hroznu mohlo slunce a vzduch. Proti vosám věším nádobky. Ale když proprší září, musím dát postřik, jinak mám po úrodě a přijdu o ní během týdne. Hladce. 

Ano, potřebujeme aby se oralo, aby se dával hnůj, aby se do půdy vrátila organická hmota. Ale také potřebujeme zálohu, kdyby přišlo to hodně mokré jaro. Pak je zapotřebí přihnojit uměle, protože jinak z toho nic nebude. A nemůžeme čekat, až nám z Číny dovezou hnojivo. To už bude pozdě. Nemůžeme čekat, až nám z Ruska pošlou nějaký fungicid na plísně, protože než dojede, bude už dávno po úrodě. Tady žádné just in time neexistuje. Každý zemědělec to musí mít na skladě a použít, když nebude vyhnutí. Nikdo nesežene dostatek lidí na vybírání mandelinek.  

Pokud se bude pokračovat v tažení proti agrochemii v podobném duchu jako doposud, povede se nám to samé co s kůrovcem. V zájmu přírody jsme už přišli o lesy. Také stejně snadno můžeme v zájmu přírody a zdraví jednou přijít o úrodu. Pic ho, postačí čtrnáct dní a nebude ani ň. A protože v tomto tažení nejsme sami, jednoho dne můžeme zjistit že od Lisabonu po Užhorod se nic nesklidilo. Pokud bychom o úrodu přišli jen u nás, tož dovezeme... ale kdyby potřebovala dovézt celá Evropa, hádejte kdy bychom přišli na řadu? Můžete se podívat, jak to bylo s distribucí roušek, testů a vakcín... přesně stejně by to dopadlo i s chlebem. 

Umělá hnojiva a agrochemie zařídily, že u nás  i v těch nejsušších posledních letech poklesl výnos pšenice o 5%. A v úrodných letech vzrostl o 10%. To je malý výkyv. Je to proto, že umíme té rostlině saturovat přírodní procesy a doplnit to, co se jí nedostává od pánaboha. Pokud to přestaneme dělat, budeme mít tu a tam také vysoké výnosy, ale budou roky, kdy propady budou klidně i o 50%. 

Jak to pak budeme řešit? Rozpočítáme se, kdo najíst dostane a kdo ne? Nebo po vzoru koronaviru budeme půl roku tvrdit, že se nic neděje a že lidi umřeli s podvýživou a ne na podvýživu? Budeme tvrdit, že se nic nestalo, že jde jen o spiknutí, že ve skutečnosti je všeho dost? Budeme tvrdit, že se hladu dělá jen nemístě velká reklama ve sdělovacích prostředcích? 

Nebo sice zakážeme pesticidy a hnojiva, ale ponecháme si výrobní kapacitu, ponecháme si chemičky a ponecháme si vyškolené lidi, co to umějí? Aby pak rychle namíchali, kdyby náhodou příroda zatrojčila? Státní hmotné rezervy budou mít někde cisternu s fungicidy a pesticidy? Budeme mít dost traktorů, aby mohli jezdit dvakrát až třikrát víc než teď? Moc tomu nevěřím, když už nám teď  Milan V. tvrdí, že nás spasí elektrická auta. Platí to i pro elektrické traktory? Víte kolik se i dneska spálí nafty na zorání jednoho hektaru? Víte kolik baterií z Tesly by to muselo pohánět? 

Vždycky, když někdo mluví o tom, že by se měly zakázat ty jedy v zemědělství, varuju ho, aby si dával pozor na jazyk. Mohlo by se mu to totiž vyplnit. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (130 hlasů)

Komentáře

ono těch velkých kultur bylo v Africe mnohem víc, než kolik poberere mozeček mandalaďana. Jen tak namátkou mě napadá starověká Egyptská veleříše, království Kuš nebo království Velké Zimbabwe.
V těchto zemích byly hladomory zhruba stejně často jak v té době u nás v Evropě.
Africké říše. které se dožily koloniální éry byly zlikvidovány silnějšími vetřelci z Evropy. Poslední domorodý africký stát rozdritili Britové poměrně nedávno (Zululand roku 1887).
Jedním z důvodu nižšího IQ afričanů je fakt, že otrokáři ať už naši nebo arabští přednostně likvidovali chytřejší a váženejší negry předtím, než byla vypravena karavana otroků k pobřeží. Představovali by riziko vzpoury.
V místěch kde působili misionáři je dodnes nižší počet dětí v rodině a na tom nic nezmění ani mandalaďanovy bláboly o prezervativech Jana Pavla II.

Průměrný počet slepic: 2.8 (10 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Takže jsou vlastně Afričani úplně v pohodě a žádnou pomoc nepotřebují. Skoro to vypadá, že oni pomáhají a budou pomáhat Evropě, díky své kulturní tradici.

Průměrný počet slepic: 3.6 (9 hlasů)

A kdeže jste v té Africe byl?
Osobně mám zkušenosti z Madagaskaru a Tanzanie.
Na Madagaskaru se pěstuje rýže na obdobné výměře jako v Japonsku. Až na drobný detail, že v Japonsku jí sklidí asi 5x tolik, protože mechanizované racionální zemědělství. Ale víno se od Francouzů naučili dělat dobře.
V Tanzanii farmy bílých uprchlíků z JAR sklízí čtyři úrody brambor za rok, obilí a kukuřici dělají 2x, tropické ovoce kontinuálně.

Hladomory v Africe jsou dány folklórem místních válek a leností negrů přemýšlet u práce. Říkali jsme tomu kultura činění do blba

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

nebyli Negři, jejich genom je evropský.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Zato ANOfertí sekta je to pravé ořechové - lži, podvody, tunely, dotace, státní správa v rozkladu.....
"Spráskaný pes Babiš. Debata v europarlamentu jako velká obžaloba českého premiéra"
Forum

Průměrný počet slepic: 2.1 (15 hlasů)

In reply to by Jarda efko (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bojí se o majetek a možná ještě o něco jiného, viz Petr Kellner.
Piráti do toho jdou s písní na rtech jako svazáci. Mají ideologii a velkou podporu a prachy z NWO v zádech.

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Cit.: Možnost jíst zdravě musí mít každý! Lokální výroba a zpracování potravin, šetrná ke zdraví lidí a přírody bude standardem.

Co tím myslí? Potravinové banky na bioprodukty z lokální produkce? Nějaké potravinové lístky pro potřebné na BIO z lokálních zdrojů? Nebo je to jen takové obecné plácnutí na úvod, co nikoho neurazí?

Průměrný počet slepic: 4.8 (9 hlasů)

pro Potravinovou soběstačnost? Návrh SPD podpořili poslanci z klubů ANO, ČSSD, SPD, KSČM i nezařazení poslanci Trikolóry.
Piráti tedy nepodpořili ani původní návrh,
https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=75011&l=cz
který pak senát debilně rozcupoval. Zbyl jen paskvil, který soběstačnost ani možnost jíst zdravě neřeší. Tento zprasek podpořili piráti ve sněmovně. https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=75905
Žvásty! Lžou a oblbují! Počítají s tím, že si to lidé nebudou zjišťovat.

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Cit.: S veřejností, farmáři a odborníky připravíme strategii potravinové politiky s cílem zlepšit dostupnost kvalitních potravin. Cílem je, aby široká veřejnost, včetně nízkopříjmových skupin, měla přístup k čerstvé a pestré stravě s vysokou nutriční hodnotou, distribuované zejména skrze krátké distribuční kanály a veřejné stravování.

Další plácnutí co neurazí? Opět tam je "ti nízkopříjmoví" a právo na pestrou stravu od lokálních zemědělců a veřejné stravování. To se bude někde zdarma fasovat lokální BIO žrádlo?

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

To je všechno krásné, podpořené vědou i psychologie tam je. Nejsou jenom prezentovány její výsledky, ale je i na pozadí.
Je to jen doufání, předpoklady, změna sebe. Když změním sebe, změním společnost. Fajn, ale stihne se to do té doby, než nás totálně zničí?
Asi tohle moc neškodí, jinak by to společnost již dávno zakázala, či alespoň potlačovala. Domnívám se, že spíše napomáhá těm, co nyní mění společnost proti vůli většiny. Odebírá část lidí, neb je odsouvá z reality k víře, která je nenásilná. Vytváří z lidí ovce, které mají v hlavě sive nějakou myšlenku spravedlivé společnosti, ale poslouchají, neb doufají, že se toho dosáhne klidem.
Co mi je platné, když nyní vím, že přichází nová vlna, kde dobro zvítězí, nebo že svět je jen hologram? To bylo v prvních videích pana Raka.
To jím holografické jídlo, bráním se holografickému kovidu holografickou rouškou? A když to náhodou nevyjde a zrakvím se, tak jenom holograficky? Nebo jsem taky hologram? Co moje myšlenky?
Všichni tito, s prominutím, pomatenci žijí v jiném světě a v podstatě neškodí těm, jejichž postupy pak kritizují.
Víte, zajímala by mne jejich reakce, když jim někdo šlápne na nohu, či nedá přednost na stopce.
V tom jejich pohledu na svět chybí adrenalin, život, snaha něco změnit, ovlivnit jinak než meditací. Tou taky nepostavíte dům ani neosejete pole.
Když něco předělávám, musím i něco zbourat. A hlavně mi to nesmí trvat dlouho. I ten Vidlák chce mít střechu, kvalitativně lepší, ale hlavně co nejdříve a s co nejmenšími školami.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

To je totiž to ze všeho nejrychlejší. Stačí se rozhodnout. Otázka jednoho okamžiku.

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

Problém bude dát se dohromady. Navíc každý se změní trochu jinak. Kdo najde ten průsečík?
Je jím Babiš, nebo EU, nebo něco jiného?
Všeobecná nasranost nevytvoří jednolitou skupinu ke změně společnosti.
Podívejte se jen na Kydy, kolik je zde různých vidění světa.

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

Jediné, co je zapotřebí, je změnit sebe. O ostatní se starat nemusíte. Záleží jen na Vás, co chcete Vy. Až okolí uvidí tu pozitivní změnu, začne jim to vrtat hlavou. Když budou chtít také pozitivní změnu, budou Vás kopírovat.

Všeobecná nasranost je změna k horšímu. Na tom se jistě shodneme, že nasraní být nechceme a nemusíme. Je to také osobní rozhodnutí každého z nás.

Různé vidění světa na Kydech pramení podle mého přesvědčení z jedné jediné věci - Ti, kteří se nechají manipulovat lží, vidí svět diametrálně odlišně od těch, kteří tak nečiní.

Aby to nevyznělo špatně - samozřejmě jsem si dobře vědom, že se mám také ještě hodně co učit, než budu rozumět pravdě, žít v pravdě a říkat pravduza všech okolností. A dost možná se to nikdy zcela nenaučím.

Průměrný počet slepic: 2.8 (5 hlasů)

Vaše vidění světa mi bylo sympatické.
Nyní ale musím nesouhlasit. Ten optimismus mi připomíná nekritické nadšení Milana V s neskonalou důvěrou v budoucnost solárních panelů a aut na baterky.
Okolním lidem je vaše proměna totálně u pr.. prostě tam vzadu. Pokud se změníte, pozná to maximálně rodina a pokud to zaznamená okolí, pak budete za podivína, kterému jeblo.
Nevím jakou pozici máte ve společenském žebříčku, ale pokud nejste na očích a hodně známý, tak je každému vaše proměna úplně volná. Už dávno neplatí, že příklady, táhnou.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

"Okolním lidem je vaše proměna totálně u pr.. prostě tam vzadu."

To je jasné a o to mi ani nejde, abych byl někomu příkladem.
Moje motivace je vůči mě samotnému.
Ostatní nechť jdou svou cestou.
Mohou či nemusí kopírovat kohokoli.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

s prochlastanýmy játry, se 5 minut před infarktem rozhodnu, že začnu žít zdravě, a ještě 30 let tady budu zaclánět? Dal jste mi novou naději...

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Hulil jsem od patnácti, poslední dobou hodně přes 60 cigaret.
V říjnu to bude 8 let co jsem přestal.
Je fakt, že se mi občas v noci zdá, že kouřím.
To je super zážitek a pocit!
Asi i proto nebrojím proti kuřákům, nemám problém s nimi sedět i stolu. Voní mi to pořád.
I jim občas zapálím..

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

A dokonce jsem přestal dvakrát. Poprvé na deset let, podruhé asi už nafurt.

Kdyby chtěl někdo přestat kouřit, je to neuvěřitelně snadné. Je potřeba se rozhodnout teď a už si nezapálit. Z plné dávky na nulu. To je jediná cesta. A bez obezliček jako ty jakési náplasti a podobně.

První tři dny je krize, pak už si tělo zvykne a je hotovo.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Dobré jídlo a pití, to se nedá, na rozdíl od cigára, tak lehce, ze dne na den, odbourat.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Cit.: ... aby ekoplatby cílily ... do r. 2030 hospodařili ekologičtí zemědělci alespoň na čtvrtině zemědělské půdy ... Prioritou je pro nás i spravedlivá podpora výzkumu v zemědělství, mj. s cílem snížit hnojení o 20 %, používání
pesticidů a ztráty živin o 50 procent do r. 2030.

Takže eurodotace podpoří BIO. K tomu mám dotaz (jsem z města, tak mě omluvte): Jak se vlastně dnes kontroluje kdo je BIO a kdo není. To se dělají namátkové kontroly, odebírají se vzorky z půdy? To nejde si někde levně koupit výpěstek či zvíře, co je NEBIO a potom jej přimíchat k těm svým a prodávat již jako BIO a čerpat eurodotace? Fakt se nepodvádí a není možnost podvádět?
A ještě: je taková biomrkev zdravější než ta chemicky hnojená a stříkaná chemickou ochranou? Strupovitá BIO jablka jsou zdravější než ta chemicky ošetřená a ze zdravé jabloně?

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

bio-strupy?
Víte o tom, že jste zcela beznadějně a úplně ganc nevhodný kus?

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

Na všechno musíte mít certifikáty. Přeloženo do lidštiny: hodně papírů a dost peněz na certifikace.
Začnete certifikátem GAP/EUROGAP.
To je základ - obdoba v potravinářství GMP.
Platíte konzultanty, pak auditory.
K tomu budete asi potřebovat i certifikaci ISO 22000, možná i ISO 9001. To všechno stojí peníze.
Pokud chcete dodávat zahraničním řetězcům, pak pravděpodobně ještě certifikát BRC. Další prachy.
No a třešnička na dortu je ten certifikát na "BIO" plodiny/potraviny.
Je jedno, čím stříkáte v noci, důležité jsou papíry a to, co vidí auditor (obvykle 1x za rok nebo za dva).
Hlavní jsou papíry.
Všechno stojí penízky.
Stejně jako "Fair Trade", různé enviro certifikáty, atp.
Všecho stojí prachy. Musíte mít k tomu ještě lidi - třeba zmocněnec pro jakost a další.
Malej vidlák má smolíka (pacholíka).
Na nějakém lokálním vidláckém trhu může prodávat krapaté, strupovité (skutečné) BIO jablka nebo mrkef, ale o kus dál v nadnárodním řetězci budou prodávat mnohem širší sortiment "BIO" produktů, protože ty řetězce měly dost peněz na ty certifikace - a jak už jsem psal - na realitu sere i auditor, důležité je mít papíry, které se předloží tomu auditorovi, v souladu se všemi těmi kravinami.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

U nás se traduje, že normální vinař aplikuje postřik ve dne, biovinař v noci.....

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Tím je daný rozdíl v ceně.

Za práci v noci jsou příplatky.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Tak teď jste mi to oba objasnili.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

aniž bych četl komenty následné, dal jsem svůj pozdější koment do nadřazenější složky, čímž vypadám jako blbec, neboť se můj pozdější koment zobrazil dříve než ty dřívější komenty, o kterých jsem do té chvíle, než jsem zveřejnil svůj pozdější koment, nevěděl.
Jestli se vám to zdá komplikované, tak to není nic proti všem těm normám systémů řízení jakosti.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

úryvek z článku (autor Lupo Anetta):

(...) Před volbami do EU parlamentu jsem říkal, že musí jít co nejvíc lidí volit a co jste mi psali do komentářů? Seru na EU parlament... atd, atd, atd... No a pak jste se divili a nadávali jste když se v Bruselu usadili piráti kteří zvednou ruku za každou zhovadilost.

A tak nějak to bude i s volbami do parlamentu pokud nezvednete prdele a nepůjdete volit. Jen mi nepište tu debilní větu: "Kdyby volby mohly něco změnit.............."

To je cypovina jak mraky a výmluva pro ty kterým se prostě nechce. Zeptal bych se vás takto. Jak víte, že volby nemůžou nic změnit, když pokaždé dojde k volbám sotva polovina voličů??? Až odvolí aspoň 80%, pak to můžete tvrdit.

Zatím pamatujte jedno, piráti a jim podobná verbež si ten svůj počet dementních voličů k volbám nažene, ale mají pořád stejný počet. No a proto pak už jen záleží na tom kolik hlasů budou mít proti sobě. Jít k volbám je důležité. Možná víc než kdykoliv předtím. Je to jen na vás, lidech se zdravým rozumem.
Jinak jsme v prdeli všichni. (...)

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Kolář z TOP09 se těší, až Piráty naváží na odkaz Václava Havla
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolar-z-TOPky-Tesim-se-az…

Já se taky nemůžu dočkat. Bude se bombardovat.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Budoucí prezident Petr Pavel se za bombardování omluví.

Průměrný počet slepic: 1.9 (9 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

A pak se Zeman omluvi za to, ze se predtim omluvil.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Je potřeba zachránit hospodářství mnohonásobným zvýšením spotřeby alkoholu.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

za Afghanistán.
Navíc by si asi moc nenaběhnul, když odchází i amerikáni

To jeho "V Afghánistánu se bojuje za Prahu" mě docela nadzvedlo.

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

Že pokud nebudeme se spojenci bojovat v Afghánistánu, mohlo by se snadno stát, že budou spojenci bojovat v Praze.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Bohumil Doležal: O čem budou volby: Konec falešného spasitelství Babiše, Zemana a dalších

Průměrný počet slepic: 1.5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Blboňů, co žijou na vyskoké noze bankocetlového smrádku, už je moc. Odhlasujou postupně likvidaci ocelárem a pak bych to tipoval na likvidaci přidružených výrob dokud nebude všude krásně zeleno. Až blboňům svitne, že gdo bude plnit jejich potřeby, stanou se sice rozumní, ale s zase s holou prdelí. No ale esli je to jediná možná cesta jak pochopit základní životní potřebu volit svoji potřebu, tak budiž. :-) No ale režim stále bude do zblbnutí nabízet volit si na to někoho jiného. Muheeeeeee

Průměrný počet slepic: 2.7 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Mám kámoše a ten je bude volit. Chlap, se kterým jsem chodil na střední, dodnes se dost často vídáme, nedávno jsme byli spolu na rybách, žádnej blbec, majitel stavební firmy, ale toto si nedá vymluvit. prý nová krev a další šance na změnu.
Na mé, že minulé nové šance byly Bursík, Bárta a Babiš nereagoval. (zkoušel jsem i - Bartoš je taky na B, nevol ho, vole).
Marnost nad marnost.
Já myslím, že to je jako v lásce. Člověk se zamiluje a pak nevidí. Okolí vidí, že ten jeho partner bude katastrofa, protože se na něj může podívat nestranně. Ten zamilovaný též vidí chybky. V jeho očích ale jsou daleko menší a kdo jsme dokonalí, že?
Takže si musí nabít pořádně držku.
S tím bych problém neměl, akorát mi vadí, že pak budu mít na tlamě odřeniny i já.
No, uvidíme...

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

Nikoli podle svého sociálního postavení (Sasin by řekl potřeb), ale na základě jakési neuchopitelné potřeby permanentních reforem bez konkrétního smysluplného cíle (a často v rozporu s vlastními potřebami), je fakt asi možné jen u nás. Koho si kámoš myslí, že budou chtít Piráti zdanit nejvíc? Snad ne Google nebo Amazon? Nebo snad ty nízkopříjmové? Podle mě budou ideální cílovkou pro nové utahování opasků právě nižší a střední podnikatelé plus státní zaměstnanci. Ale je dost možné, že majitel stavební firmy to vidí jinak. Třeba jsou stávající karty státních zakázek a dotací již rozdány a bylo by potřeba začít novou hru, aby se dostali k lizu i jiní.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

"Brusel bude dotovat demontáž evropských hutí":

(...) Je paradoxní, že právě v době Zeleného údělu by se výroba železa v Evropě měla vrátit k dřevěnému uhlí. V jednom z pozměňováků návrhu k rozhodnutí Rady, o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel to navrhli poslanci z frakce Zelených, v jejichž řadách působí i čeští Piráti. Skupina zelených poslanců zcela vážně navrhla, aby z výzkumného fondu byl dotován přechod železáren z fosilních paliv na paliva a redukční činila z biomasy. Návrat k dřevěnému uhlí označují jako „moderní“ technologie.

Nikdo z nich se zřejmě vůbec nezabýval otázkou tzv. kolaterálních škod. Železárny a ocelárny v EU by po přechodu na biomasu zlikvidovaly veškeré evropské lesy během jediného roku. V dalším roce by musely přijít na řadu stromy ze Sibiře a z tropických deštných lesů. Zelení by během svého klimatického tažení proti fosilním palivům byli schopní kompletně odlesnit planetu již během víceletého fiskálního rámce 2021 až 2027. (...)

(...) Po celou dobu, kdy vykonávám mandát poslance europarlamentu pozoruji snahy Komise omezovat průmyslovou a zemědělskou výrobu v členských státech EU a nahrazovat ji dovozem ze třetích zemí. Ve všech případech proti těmto návrhů vždy hlasuji. Nyní máme černé na bílém potvrzeno, že Zelený úděl je zastřešujícím plánem všech unijních politik směřujících k likvidaci evropského průmyslu a zemědělství a přetvoření Unie na oblast totálně závislou na dovozech. Schválení výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel určitě s radostí uvítají nadnárodní korporace jako Mittal Steel, které už nyní skupují a zavírají evropské ocelárny a výrobu oceli přemísťují do Indie. Jásat jistě budou i výrobci z Číny, pro jejichž výrobky na unijním trhu vznikne více místa. (...)

http://www.novarepublika.cz/2021/05/brusel-bude-dotovat-demontaz-evrops…

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

Ano, někdy v 18. století rozšíření energetického využívání uhlí zachránilo naše lesy. S útlumem použití uhlí jsou opět ohroženy. Budeme k ozelenění našeho života dovážet i tu zelenou barvu.

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

In reply to by Narcis (neověřeno)

Trvalý odkaz

jaké lesy jsou ohroženy.
Pokud někdo pojedete na sever, tak to vemte od Děčína do Hřenska, nefrčte do Německa, ale vemte to v Hřensku jakoby na Pravčickou bránu a před Soutěskami uhněte doprava na Janov a až pojedete do kopce, tak koukejte doprava a nemůžete si nevšimnout hafa pokácených stromů a tam na kopci jeden človíček.
U něj se stavte a já vám dám exkursi. Ale nezapomeňte si antidepresiva.
Ukáži už vykácené plochy, ukáži vám sežrané plochy lesů, které se letos musí sdělat, ukáži vám ještě zelené porosty, které uschnou letos a pak vám ukáži porosty, které by ještě letošek mohly přežít, ale půjdou do hajzlu minimálně příští rok.
Ukáži vám napadené porosty, které ještě nejsou vylítané, brouk je zatím uvnitř, ale už jsou v oblastech, kde do toho mohou kecat ochránci přírody, takže nám zatrhli na ně sáhnout, tak to za chvíli vylítne a bude to hledat, kam se vrhnout.
Na netu se dočtete, že brouk napadá starší porosty. Díky té masivní invazi vám ukáži sežrané 10-20. leté porosty.
Prý to není teoreticky možné, ale jsem schopen vám ukázat dvoumetrové stromky, které byste si mohl na Vánoce ověnčit v obýváku, ale předešel vás brouk. To, co z nich zbylo do obýváku nebudete chtít.
Ukáži vám na d Pravčickou, když jsem tam kdysi před 25. lety začínal, porost, kde rostl 20. letý červený dub, ale začali do toho moci kecat ochranáři a prý to není původní dřevina, tak musí pryč, takže jsem dostal příkaz to vykácet. Tam jsem je poprvé poslal do prdele, že takovou prasárnu dělat nebudu. Vykácel to někdo jiný, nalítnul tam smrk a ten porost, kde dnes mohly být 45. leté doubky, jsou uschlé a sežrané 20. leté smrky.
A toto všechno vám ukáži, aniž bychom se moc najezdili.

A fakt by mě dost zajímalo, kde chtějí přezpříští rok brát tu biomasu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (7 hlasů)

"A fakt by mě dost zajímalo, kde chtějí přespříští rok brát tu biomasu."

Tak lidí je na světě jako...

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

“ Lékaři nemocnice v rakouském Freistadtu omylem amputovali 82letému pacientovi nesprávnou nohu. Otřeseného muže nyní čeká další operace, kdy mu bude amputována správná noha. Na vině je „lidské selhání“, kdy lékařka nesprávně označila operovanou končetinu, uvedla agentura APA s odvoláním na čtvrteční prohlášení kliniky.” idnes

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

ale zlyhanie celeho stabu personalu.
Pri parovych veciach sa pred operaciou najskor oznaci den vopred koncatina/bok. (teda sestry)
V den operacie sa to konzultuje s pacientom - ci je to ok a urobi sa fixkou krizik. (opat sestra - ina smena)

Na operacnom stole sa to opat verifikuje, ci je to ozaj ok. (sestra na operacnom sale)

Az potom reze doktor. Niekto to odflakol... a nemusel to byt dochtor.

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)