Přímo z Vidlákova dvorku II. Brambory

Autor

Všichni pražští kafírníci by se teď měli velmi podrobně dívat, jak skončila Kábulská kavárna... Jak skončili ti, kteří uvěřili Američanům jejich dobré úmysly, ti kteří si mysleli, že vyrostou spolu s americkými kamarády, kteří přijali americké hodnoty a kteří věřili v sílu americké diplomacie, americké soft power i americké hard power. 

Dívejte se na kábulské letiště. Dívejte se, jak to dopadne, když si impérium vytyčí nové zájmy a nové cíle. Dívejte se, jak málo pro impérium znamená, když sloužíte. Dívejte se, jak snadno můžete být opuštěni, jak snadno budete ponecháni osudu, jak snadno z vás noví páni nadělají zrádce. Dívejte se, jak málo ve skutečnosti znamenáte, jaké nicky jste v porovnání s velmocenskými zájmy.

Dívejte se, jak nejste žádná velká zvířata, jak snadno můžete i s miliony peněz uvíznout na posledním letišti, kde o vás bude rozhodovat nějaký devatenáctiletý poručík. 

Všichni bychom se měli dívat, všichni bychom se podle toho měli zařídit. Ne, tenkrát v Saigonu to nebyl jen jakýsi omyl či chyba. Je to zákonitost. Zákonitost velmocenské logiky. Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, ale být jejím přítelem je smrtící. Dívejte se. Abyste pak nebrečeli, že vás nikdo nevaroval. 

A ještě jedna věc... naše republika z Afghanistánu vyvezla letadlo ženských a dětí. Českých rodin diplomatů. Náš velvyslanec tam zatím zůstal. Palec nahoru pro Balouna - má koule. A palec nahoru pro naší vládu, která v tom bordelu dokázala zařídit, že česká letadla tam v Kábulu ještě mohou přistát a odletět. 

 

A teď už dnešní článek: 

Jak se v Rusku pozná, že přišla krize? Stoupne poptávka po sadbových bramborách.... V Rusku má každý možnost si vyklučit políčko a vypěstovat si pro sebe tu nejzákladnější potravinu. Oni vědí proč. V tomto ohledu bychom měli být jako Rusové. Měli bychom si všichni umět vypěstovat brambory, měli bychom na to být zařízení a měli bychom mít alespoň zahrádku jako dlaň, abychom to udělat mohli.  

Včera jsem svým povídáním naznačil, že dneska budu mluvit o bramborách. Ano, právě přišla doba sklizně a museli jsme to stihnout ještě před naším odjezdem. V posledních dnech dost napršelo a bylo nebezpečí, že by brambory mohly začít podrůstat. Opět začnu s pár údaji: 

Celková plocha pro brambory představovala plochu cca 6 x 16m. Tedy nějakých 100m2. Na této ploše bylo osm řádků brambor. Zde si můžete udělat představu o velikosti: 

brambory

Na obrázku vidíte tři vyorané řádky. Brambory prosvítají ve vyorané zemině, ale protože je ještě poměrně mokrá, nedrolila se dostatečně, takže brambory jsou částečně zakryté. Vlastní sbírání tak bylo trochu obtížnější než obvykle. Vpravo můžete vidět už uklizenou část plochy. 

Pracovali jsme čtyři. Já a moje tři děti. Čtvrté v pořadí mělo nakázáno se také zúčastnit, ale práce ještě moc neudělalo. Děti během dopoledne vytrhaly na řádcích všechnu nať a plevel, aby byla plocha čistá tak jak ji vidíte. Já přišel z práce, zapřáhnul jsem stroj a ob řádek jsem vyryl brambory. Po uklizení vyoraných řádků jsem vyoral ty mezi. Dělá se to tak proto, aby se nejezdilo a nešlapalo v už vyoraných bramborách. 

Celá práce trvala dvě odpoledne. Dětem navíc každý den trvalo zhruba hodinu než uklidily nať a odpoledne pak trvalo nám všem čtyřem vždycky dvě hodiny, než jsme brambory posbírali, odnosili, očistili a uložili do sklepa. Celkově tak moje děti odpracovaly každé cca 6 hodin a já na sklizni odpracoval čtyři hodiny. Stroj pracoval celkem asi půl hodiny. 

Výsledek druhého dne, kdy jsme sklidili 5/8 plochy můžete vidět zde: 

brambory

Na obrázku vidíte cca 160 kg brambor a v té druhé řadě vidíte cca 100 kg krmných brambor. Krmné jsou proto, že jsou malé, nikdo se s nimi nechce loupat, jsou mezi tím i brambory poškozené a zelené. Pokud byla nouze daly by se z valné většiny sníst také a jedly by se jako první. 

O den dřív jsme udělali tři řádky, takže celková úroda na uvedené ploše představovala cca 250 kg brambor pro lidi a 130kg brambor pro prasátka. Zde už výsledný obrázek ze sklepa, kde si můžete udělat představu co celkovém množství: 

brambory

Na obrázku vidíte můj klenutý sklep - respektive jeho bramborový výklenek. V přepravkách jsou krmné brambory, které do měsíce zmizí. Zbytek pak budeme jíst my.  

U sebe na zahradě pěstuju odrůdu Impala - jedná se o rannou odrůdu a pěstuju ji proto, že už na začátku července si můžeme vyrýt první brambory a užívat si jejich chuť. Pozornému oku neujde, že brambory jsou poměrně deformované do složitých tvarů. To proto, že v době vytváření hlíz bylo sucho, půda byla tvrdá a tak se hlízy vyformovaly do roztodivných tvarů. 

Úroda byla spíše podprůměrná. V tu nejdůležitější chvíli chyběla voda a já ještě nemám dodělanou kapkovou závlahu. Příští rok už bych s tím problémy mít neměl. 

Celkově jsem péčí o brambory strávil mimo sklizeň asi tři hodiny. Musel jsem je zasadit, což pomocí sázecího stroje trvalo asi hodinu. Pak jsem je musel dvakrát odplevelit a musel jsem přihrnout hrobky. Jednou jsem aplikoval postřik na mandelinku a jednou jsem rozhazoval síranové hnojivo. 

Výsledkem je cca 200 plnohodnotných obědů s bramborami. Krmné brambory mi zase vyrobí cca 30kg vepřového masa. Když si k tomu připočítáte nějaké ty těstoviny a moučná jídla, mohu s klidným svědomím konstatovat, že uvedené množství brambor v podstatě dostačuje. Pokud by bylo ouvej, mohu plochu na pěstování brambor trojnásobně zvětšit. 

Impaly vydrží ve sklepě tak do vánoc. Do té doby je rozhodně nesníme. Zbytek se zkrmí a do sklepa přijdou ještě brambory Marabel z jiného záhumenku, které vydrží až do nové úrody. Samozřejmě bych je mohl také pěstovat doma, ale není důvod. Prozatím. 

A na závěr ještě jednu fotečku: 

hořčice

Takto vypadá plocha týž večer po sklizni. Je kompletně uvláčená a už je na ní rozházené osivo hořčice jako zelené hnojení. Hořčice je vysetá velmi hustě, takže vytvoří neproniknutelný porost ve kterém se udusí všechen plevel. Jen co zaprší, vystřelí to vzhůru. 

To jde ne? Brambory pro celoroční použití v naší rodině, k tomu měsíční příspěvek vitamínu C a škrobovin pro prasata, navíc poučení pro děti, že pracovat se musí a zároveň se haranti něco naučili.. A to celé za deset  hodin mé práce a šest hodin práce třech mých dětí.  Brambory byly na necelé třetině obdělávané plochy, nijak jsme se u toho nepředřeli a máme hotovo. 

Na ostatních  záhumencích už se uplatní větší stroje mého tchána. Dělají rychleji, efektivněji a nepotřebují dětskou práci... 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (128 hlasů)

Komentáře

Manuel : lžete. Ve skutečnosti třeba Poláci své rodiny diplomatů včetně části domorodých spolupracovníků odvezli do Polska už letos v červnu. Jen o tom nežvanili, takže to uniklo Vaší pozornosti.
V jedné z Waršavských čtvrtí jsou již několik týdnů pro spolupracující (latinsky : kolaborující) afgánce vyčleněny byty. To že děláte ze všech vlád debily aniž byste si zjistil reálná fakta nakonec udělá debila z Vás.

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Tak nejdřív k článku o Afgánistánu, nestalo se nic co bych nepředpokládal. Tedy možná ano, ta rychlost mě samotného překvapila, manželce jsem tvrdil zhruba před čtrnácti dny, že to bude trvat měsíc. No spletl jsem se. Jinak vše sedělo i s tím chováním ušáků. Nic nového, jsou to prostě zmrdi a mají štěstí, že tálibové se snaží o uklidnění a ne o masakr, jinak by samozřejmě nastal a nikdo by tomu nezabránil.

Tak a teď ten dotaz. Pane Vidláku, mám révu vinnou a jedna z méně odolných dostala plíseň . Dá se s tím ještě něco dělat? Jde mi také o ochranou lhůtu v případě postřiku, blíží se doba konzumace. Samozřejmě , že je lépe plísni předcházet, ale stalo se a hroznů je mi tak nějak líto.
Zdravím a přeji krom zdraví i hezký zbytek dovolené.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

a nechat spadnout,pokud toho máte jen trochu na zahrádce

Průměrný počet slepic: 3 (5 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

To neumím , vždy bojuji až do posledního dechu.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

tady je to trochu k tématu těch brambor. Asi je hloupost se ptát Vidláka, spíše když tak ostatních. U světového četníka doma mě nadchly tzv."purple potatoes". Ony ty brambory ale nejsou fialové jen na povrchu, no, vlastně jsou spíše černé, ale hlavně uvnitř. Neměl jste je někdo ?

Asi před pěti lety jsem na ně náhodou narazil na internetu a koupil sadbu. Další rok nám vyrostly krásně, na to, že nejsou normálně veliké, tak i docela velikost ušla. Další rok ovšem takové malé chcípáčky a pak už jsme je nesázeli. Ale ten první rok s nimi byla sranda. Ono prý to fialové barvivo je na podobné bázi jako u červeného zelí, takže vařené brambory k jídlu měly dost exotickou barvu. To jsme ještě bez problémů zblajzli. Zapečené v troubě v pekáči s většinou normálních brambor to vůbec dělalo takový dizajnový prvek na vrchu. Ale řeknu vám, sníst fialovou bramborovou kaši, to zvládla jen naše děcka. Každý jsme ochutnali, prostě normální bramborová kaše. Jenže spořádat toho talíř, to už chtělo silnější vůli...
My vůbec, na rozdíl od kulaka Vidláka, doma pěstujeme plodiny spíše ze srandy, jestli to vyleze nebo ne. Aspoň, co se skleníku týče. Teď tam mám zrovna asi třičtvrtě kilové rajče, co už mu i praskla šťopka a já jen čekám, jestli spadne nebo dozraje jen tak, bez už bez výživy mateřskou rostlinou.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

U angreštů se osvědčuje otrhat ručně listy a výhonky napadené plísní. Tím dojde k prosvětlení korunky a odstranění těch částí, které jsou vlastně příčinou vzniku plísně. Počkat, až plody dozrají, sklidit a potom postříkat.

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jedná se o víno, ale i tak jsem samozřejmě co nejvíce napadených listů ostříhal. Dál se uvidí.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nepomohlo nic, trávení ničilo i ten angrešt.
Angrešt zbožňuju, ale jen čerstvý, kompoty jsem jako děcko musel, zhnusily se mi.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

Na mravence pomáhá lep kolem stromku. Nebo mravenečník vypůjčený ze ZOO. :-)

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

plíseň, prohnat bobule trubkami a podle finálního výsledku vypít, anebo prodat.
Jestli bude výrobek úplně hnusný, prodat pražákům. Jestli to bude na vylití do kanálů, prodat ostravakum, cype, bo ti vyžeru upelně fšicko.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Targusi, kdyby toho bylo víc, tak to tak učiním. Bohužel, nebo spíše bohudík teď nevím, je toho málo a tak se s tím nevyplatí nic takového vámi navrženého dělat. Co jsem schopen udělat je nějaký pokus se sírou nebo něčeho podobného v podobě lektvaru na list a hrozno nastříkaného. Ale s těma pražákama bych to mohl zkusit i za tu cenu, že prodělám a o hrozno přijdu. Jen by to chtělo spíše to padlí, to je ještě o něco hnusnější.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

plíseň, nejedná se spíše o padlí?

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

In reply to by nounejm (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je to plíseň, padlí poznám, bylo u mě v loňském roce. Jsem prostě nenapravitelnej optimista který stále věří, že jen prosvětlením a vírou v lepší zítřky se věc vyřeší. no nevyřešila.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

Předpokládám jde o plíseň šedou. Pokud ano nedá se dalaz už nic. Maximálně udělat postřik proti bortritidě a nechat zajít napadené bobule. 

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Dík za radu, ještě zkusím přípravek SWITCH nebo TELDOR, ale nevím zda je dostatečně rychle seženu. A pakliže ne, tak ať se děje vůle páně

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

250 kg brambor na uskladnění 10 Kč za kg= 2 500 Kč zisk
Náklady
28 hodin práce x minimální mzda 90,50= 2 534kč ( už jsme 34 Kč v minusu)
postřik proti mandelince 25 Kč
síranové hnojivo 25 Kč
benzín amortizace přístrojů a oblečení náklady na vyprání= prodělečný podnik

z toho duvodu brambory jsem naposled pěstovala v roce 1991.

Průměrný počet slepic: 3.2 (25 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

No dobre, ale toto se da posuzovat i jako priprava na survival - clovek ve vesnici vybaveny dvema malymi stroji a zkusenostmi bude okamzite King. Dale se to da vykladat jako hobby.

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

In reply to by hulvath (neověřeno)

Trvalý odkaz

zbytečně.

Průměrný počet slepic: 3 (6 hlasů)

hoby

Průměrný počet slepic: 3 (13 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

u hobby člověk nekouká na "peníze", o tom to není, je to o té své realizaci, zážitku ... peníze jsou až na 3, 4-tém místě.

Průměrný počet slepic: 4.5 (14 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jj, lepší je jít do posilky apod. a tam zaplatit za vstup místo pohybu na zahradě :D Tomu se říká "moderní ekonomie" ;)

Tak, nikdo neříkal, že ten výpočet s těma položkama neí pravdivý, ostaetní jenom říkají, že je demagogie tam nezapočítat další položky a tvářit se, že píšeš boží pravdu ;)

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

I děti jsou dnes drahé hoby.

Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

U nas v teamu jeden mlady asistent uz cekal treti decko a smal se, ze deti prece nic nestoji :) Starsi zenaci se usmivali, ze jen pockej, az ti pujdou do skoly :)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

25 kg sadbových brambor 15 Kč za kg = 375 Kč
a toho hnojiva za 25 Kč taky zrovna moc nekoupíte

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Možná jsem divný, ale i pro mně je třeba otázka určité důležitosti proběhnout před vařením zahrádku a mezi vyvýšenými záhonky si nasbírat suroviny na vaření....např. nedělní bolognese čerstvě vytažená cibule i s natí, rajčata, mrkev + vlastní před 14 dny sklizený česnek a čerstvě natrhaná majoránka (tu miluju). Jo možná bych to v někde v Penny nakoupil s menšími pořizovacími náklady, ale aniž bych propadl nějakému biošílení, prostě rád vařím z vlastních surovin.

Průměrný počet slepic: 4.8 (39 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

se mohli po práci dívat na telenovelu a vidláčata běhat po zahradě. Za minimální náklady (spotřeba el. energie, opotřebení pohovky a ošacení, děti by se při hraní venku zamazaly, takže prát by se asi muselo stejně) by neměli nic.
Celé je to postavené na tom, že práce ve volném čase nic nestojí. Pokud člověk nemá (pro sebe) smysluplnější činnost, pak je to (i finanční) přínos. Pokud chce jít radši na meloucha a nebo bouchat přesčasy v práci, pak je lepší si brambory koupit.

Průměrný počet slepic: 4.8 (33 hlasů)

O tom to je.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Při zkreslené ekonomice, v které žijeme, to skutečně zvonku tak vyzerá. Není přece normální, aby kilo banánů bylo levnější než kilo brambor(Lidl 12.9- banány), nebo aby se vyplatilo brambory letecky vozit z Egypta.
Při libovolném otřesu na trhu se klidně může stát, že z důvodu např. nedostatku kontejnerů, cena brambor nebo obecně potravin vystřelí i na 100,-za kilo(brambory) a nebudou navíc k dostání než u vidláků.
Potom se teprve ukáže , jakou vaše rozpočty měly cenu.

Průměrný počet slepic: 4.8 (21 hlas)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

No jsou lidé co ti vysvětlí, že to se nemůže stát, stejně tak mě říkali, že koruna za elektriku se maximálně zvedne o koruny, ale když jsem dal příklad USA, kde to byli tisícikoruny=tisíci násobky, nebo Švédska kde to bylo stonásobky, tak mlčeli...

U té elektriky lze jenom jít dříve spát, ale u jídla to znamená, mít hlad a pak vysvětlujte dětem, že nemáš sklep, políčko nebo zavařeniny a ony mají hlad, když jste vsadili na to nemít zásoby jako naše babičky=neznamená mít ve sklepě na 20 let jídla, ale klasiku, mít tam jídlo na měsíce a když nic je klid a mír, tak prostě nemusím 5x týdně do supermarketu, ale stačí 1x za měsíc pro větší nákup...

Průměrný počet slepic: 4.4 (23 hlasů)

Tisícinásobky cen se týkaly pouze těch co jeli v modelu - platím za aktuální cenu - což my tady ani nemáme, těch co měli normální ceník se to netýkalo.

A zkuste si mít zásoby na měsíc v panelákovým bytě 2+kk bez sklepního prostoru. Pak blbě kecejte.

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Prvně, švédsko v oblasti kde to nastalo má průběhové měření (elektroměr co to umí a dělá) každý, v ČR se to už začíná zavádět taky. A když to nastalo, nebylo to pouze pro měření průběhové podle smlouvy, ale protože celý systém, tak to dostali všichni a data k tomu měli ;)
V USA navíc, před lety vypínali celé bloky, nahradili moderně, cenotvorbou ;)

Takže blbě nekecejte vy ;)

V plánu v ČR se zavádí vypínání zatím trafaček na dálku, ale je v plánu i vypínání maloodběrů, průběhový už se montuje postupně už i do domácností...

Chlape, co zajít za někým na ČEZ nebo EGD, co mají na starosti měření jaké zavádějí přístroje a co čeká i ČR, už nejsou 90léta, kdy to měli jenom velké a střední odběry, průběhový, svět je už jinde než v jakým v hlavě stále žiješ...

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

Jako obvykle jste úplně mimo, takový tschmoud 2.0 light version.
Ale co. Přežil jsem jednoho vola snesu i druhého.

Průměrný počet slepic: 1.3 (3 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Sibyla.
Nesmíte počítat ruční práci,ale jen vložené náklady.
Jinak by musel pan Vidlák,navíc udělat dvě šichty,aby byl na stejném.
Jenže,tohle je i škola pro nastupující děti do života.
Ze supermaketu Vám brambory nevydrží do příští sklizně,takže každý týden počítat s nákupem brambor.
Navíc má pan Vidlák i pro prase krmení,doma se také nevyhodil ani jeden brambor,buď pro prase,nebo drůbež.

Průměrný počet slepic: 4.2 (20 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

v chuti a kvalitě mezi domácími a koupenými - téměř k nezaplacení.

Průměrný počet slepic: 3.9 (16 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

A kde je položka udržení "knowhow", kde je položka "jsem závislí na druhým"?, kde je položka "nemám nástroje,protože od 91 nebylo potřeba" :D

To co je dáváno jako "má dáti/ dal" je typickjá ukázka, že někdo vyhodí hooodně položek, protože úmysl nebo neznalost a pak vyvozuje závěry, že se nevyplatí ;)
Za ukázka jak super manipulovat s lidma, že něco nemá smysl, ale reálně je to stejná blbost, jako, že planeta země je dokonalá koule...

Průměrný počet slepic: 3.8 (12 hlasů)

vidlák ať si pěstuje,já už jen kytky.

Průměrný počet slepic: 4 (8 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale ty jsi nezačala debatu zda tebe baví pěstovat kytičky a vidláka jablóška (obojí je stejně dobrý důvod), debatu jsi začala "má dáti/dal" a já se ptám, proč chybí další položky, zda je nějaký důvod , takže odpověď "ty nechceš" není odpověd ale výmluva... ;)

Průměrný počet slepic: 4 (13 hlasů)

brambory je rasovina s nejistým výsledkem a ekonomicky prodělečná,howgh

Průměrný počet slepic: 2.1 (12 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Takže bez odpovědi, prostě konstaování "myslím=jsou to fakta a to tak prostě je" :D¨
¨
Ok, tak příště to napiš rovnou a nedělej trapný výpočty ;)

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

domácí vydrží nejmíň do jara - pokud se nesmí dřív. Kupované vám v komoře vydržej max. týden a to ještě. proč - to máčení jim nedělá dobře. Nevím jak vy , ale my jsme kupovávali 2 pytle, byť jsme platili i hlínu, vydržely do jara/i v betonovým panelákovým sklepě - kupodivu/. Máčené jsou těžší, ale kazitelnější. Navíc tak nějak bez chuti.
takže suma sumárum.... ale proti gustu....

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

No sibylko, hned ze začátku máte chybu ve vstupních údajích.
KG brambor není za 10 CZK, ale za 20.
Domácí brambor, vím co v něm je.
+ výchova fakanů k práci = k nezaplacení.

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Za 10 kilo jsou možná dva týdny v roce v nějaké akci v pětikilových pytlech a to se jich ještě při zpracování musí půlka odkrájet a vyhodit, neb by to nežrala ani prasata pana vidláka. Po zbytek roku jsou za 20 - 35. Takže i při zanedbání mimofinančních přínosů je Sibyla úplně mimo.

Průměrný počet slepic: 3 (6 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

...tak by mi vyšlo, že do konce života můžu mít každý den na stole tuňákové steaky nebo uzené úhoře.

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

"Za Prahu jsme připraveni vypomoci s přijetím afghánských tlumočníků a jejich rodin. Podobně jsme už spolu s vládou našli společné řešení v případě pomoci běloruským disidentům. Napsal jsem @jhamacek , aby se neváhal na mě obrátit."
https://twitter.com/zdenekhrib/status/1427243182937579524

Na to mu odpovědělo pár obyvatel:
- Co má úředník oblastního formátu společného se zahraniční politikou vlády ČR?
- A nechtěl byste se nejdřív zeptat lidí, kteří v Praze bydlí?
- Co jim chcete nabídnout? Buďte, prosím, konkrétní. Pražany to zajímá, pane primátore. (Asi jízdenky na vlak do Německa).
- Ne za Prahu - za sebe, Zdeňku, zkus to jednou sám za sebe.
- Můžeme vám prosím přeposlat pár podobných od nás z Ústeckého kraje? Děkuji za kladnou odpověď.
- Gratuluji, zatím můžou přenocovat na těch lavičkách, co jste uklidili…
- Škoda, že naši pobaltští spojenci nechtějí přijímat irácké tlumočníky, kteří k nim přicházejí hledat bezpečné útočiště. Místo toho jim stavějí do cesty žiletkový plot.
- Vyvěsíte afgánskou vlajku a vyfotíte se u toho?

Průměrný počet slepic: 4.8 (40 hlasů)

Co jste si zvolili, to máte.

Průměrný počet slepic: 2.2 (13 hlasů)

In reply to by Jarda efko (neověřeno)

Trvalý odkaz

ne Pražané.
To je odpověď, kterou pochopí snad i referent, co, vsadím boty, taky není z Prahy, ale pracuje tu pro ziskovou neziskovku.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

v Jeseníkách, všechno motykou, v letech 64-75. Pak se na to táta vybod. Hryzec, hniloba… do mírové doby je to zátěž, ve válce budou kobzole strategická surovina. Jenže nevydrží dlouho. V hypotečním ghettu nejsou sklepy. Tam by snad bylo lepší chovat nutrie v bazénech.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

ghettu sklepy (a hezky renovované) jsou, bývaly kdysi na uhlí. Bramborům je tam dobře, vydrží-ověřeno. Jen je tu není kde zasadit.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)