vzdělání

Články

Dohání nás to...

Autor

Kromě toho, že v Evropě jdou do kytek automobilky, jdou do kytek i ocelárny. Především ty, které přešly na hentu zelenou výrobu. To se dělá tak, že zkasírujete miliardy peněz z dotací na tavení železa pomocí vodíku, ono se to nepovede a tak to zavřete a „převedete výrobu“ do Indie, kde žádné grýndýly nejsou a nějaký kouř z vysoké pece tam nikoho ze židle nezvedne.

Proč na pracovním trhu nejsou a nebudou řidiči velkých aut

Autor

Vidlák zde nedávno nadhodil problém podivného úkazu ve věkové skladbě řidičů v zemědělství.

Tento problém má kořeny v době, kdy jsme zazvonili klíči v zastoupení pohádkového zvonce a namísto očekávaného konce pohádky, která se nám tenkrát vůbec nelíbila, nastal počátek rozkrádání, anebo ničení všeho, čeho jsme dosáhli nejen za čtyřicet let komunistické hrůzovlády, nýbrž i za dvacet let jedině správného demokratického budování první republiky a rovněž za předcházejícího třistaletého panování Habsburského rodu.

Jiný pohled na vzdělání

Autor
Štítky

Omlouvám se Davidovi, že mu narušuji úvod jeho článku, ale mám pro čtenáře krátké oznámení. Vzhledem k přetrvávajícím problémům s elfem Sartrem jsem přidal do základního menu vidlákových sedm pravidel diskuse. Nebojte se, nikoho z diskutujících se to netýká až na jednu jedinou výjimku. Ale bude dobré, když se s tím seznámíte. 

Davide je to Vaše: 

Řemeslo

Autor
Štítky

Albert Schweitzer byl viděno dnešníma očima určitý sluníčkář své doby, ale je třeba mu přiznat, že svou pomoc Africe dělal za své. Sám se chtěl stát doktorem v Africe, sám vystudoval medicínu, psal po večerech knihy, dělal varhanní koncerty a za peníze takto vydělané odjel do Afriky, která se  mu nakonec stala osudem. Knížky, které o tom napsal, stojí za to.