Realita slov

Autor

Pamatujete na mladého Stropnického? Toho zhýčkaného moderního dynamického jinocha, který dělal předsedu Zeleným? Který si ve své naivitě myslel, že každý člověk si za svůj život bez problémů našetří na pětimilionový byt. Kterému ale byt koupila maminka a tatínek. Který se přestěhoval na vesnici a stačil rok a kluk začal mluvit celkem normálně. Vzhledem k tomu, že o něm teď není slyšet ani slovo, pokračuje mlaďoch v dalších kacířských názorech, které by se v médiích nevyjímaly a tak s ním raději nikdo rozhovory nedělá. 

Mně na tom fascinovalo, že vlastně stačilo málo a typický představitel Pražské kavárny se na venkově tak snadno přeškolil. Stejně asi dopadly i všechny ty studentské mise, které se po prezidentské volbě měly rozjet na venkov a přesvědčovat tam zabedněné vidláky o fejk ňůs a o tom, co je správné a pravdivé. Minimálně o nich už také není ani vidu ani slechu i když vážení rektoři, prorektoři a děkani tomu dávali zelenou a vypisovali na to kredity navíc. 

Master mě dneska přivedl na zajímavou vidláckou myšlenku... Ono je to vlastně docela jednoduché. Já jako Vidlák žiju na venkově z toho, co mi vyroste na poli. Až to sklidím a přivezu do stodoly, až to zabiju a zpracuju, až to nastrkám do konzerv, zavařovaček, mrazáků, pak mám nějakou životní realitu o kterou se mohu opřít. Mohu si převážit brambory, spočítat paštiky a mohu přemýšlet, jak ty přírodní zákony ještě více využít ve svůj prospěch, jak to udělat, aby příští rok teď konzerv bylo víc. Jak to udělat, abych se nadřel míň, ale mělo to větší efekt. 

Svou situaci a svou realitu si mohu pojmenovávat jak chci. Mohu to okecávat, mohu žít v iluzích, mohu se bít v prsa jaký jsem geroj, mohu si sucho bagatelizovat  a mokro přehánět (nebo naopak), zlou prasnici mohu označovat libovolně mazlivě, ale na počet konzerv a množství brambor ve sklepě moje okecávačky nebudou mít žádný vliv. 

Moje realitu sice mohu slovy pojmenovávat, mohu si dokonce i něco nalhávat, ale realita mě stejně každý den dožene. Pero sice může být ostřejší než meč, ale kvalitu mého života nijak nezlepší. Mnohem víc než v hubě, mám život v rukách a navíc jsem denně konfrontován s tím, že mou úrodu ovlivňuje počasí, kroupy, sucho, mráz, sníh, cizopasníci, hraboši a tak vůbec. Já si mohu realitu pojmenovávat jak chci, ale nikdy jí nemohu uhnout. 

Ovšem nějaký mladý moderní a dynamický jinoch z Prahy už to má o dost jiné. Jeho práce v podstatě spočívá v tom, že ukecá jiného jinocha, aby si od něj něco koupil. V mnoha případech neprodává ani nic hmotného, co se musí přivézt, nainstalovat a rozchodit. Prodává nějaký papír za který se koupí další papír. Prodává sny v podobě úvěrů, vymáhá popsané papírky. Prodává svoje slova v podobě novinvých článků, prodává svoje videa jako influencer.

Jeho realita jsou slova. U něj strašně záleží na tom, jak poskládá slovíčka za sebe. Jestli dokáže najít nějaký argument díky kterému jeho byznys uspěje. Je ve městě. Běžné potřeby jeho života jsou mu už dávno přivezeny vidláky až pod nos. Elektrika pro něj není elektrárna, ale vypínač. Teplo pro něj není kotel či hromada uhlí, ale termostat. A většinu toho, co prodává, to nikdy vlastně neviděl ani z rychlíku. 

Elon Musk vyrábí ročně vlastně relativně málo aut. Ale svýma řečma umí vzbudit dostatečný dojem mnoha akcionářů, že stojí za to, dát mu prachy. Jde o to, jak poskládá své twíty... Stejné to mají všichni ti neziskovkáři, protože jejich boj je bojem slov. Když to dobře seskládají, dobře setříhají a dobře podají, ejhle jejich realita nesoucí jim peníze.

Mně by nikdy nenapadlo, že nejlepší ochranou před průtrží mračen je její přejmenování na mírný deštíček. Protože jsem zvyklý, že mě to okamžitě dožene. Ale tam v Práglu je to trochu jinak. Tam  se jiným názvem dá z průseru udělat vítězství. Pokud jde jen o slova, stačí ta nevhodná vyměnit za jiné. 

A už tu máme všechny ty Black Lives Mater, padesát pohlaví a podobně. Jsou to jen slova. Nic jiného. Realita je na fejsbůku, realita je natištěná na akcii, realitu určují emoce bookmakerů na burze, realita jsou ranní noviny. Pero je ostřejší než meč a ta opravdová skutečnost je někde daleko. Vůbec se s ní nepotkávají. Potkávají se jen se slovy. 

Svým způsobem to má i stejně jednoduchí řešení. Stačilo by, aby fakt vyrazili na venkov či kamkoliv jinam do normální práce, která se dá změřit a zvážit.  Stejně jako mladý Stropnický, oni tam v Práglu nejsou vymaštění, ani hloupí. Jen se nepotkávají s realitou všedního dne. Bylo by dobré, aby to zjistili včas. Jinak je to stejně jednou dožene. Přesně v té chvíli, kdy svými slovy zruší většinu toho, co jim umožňuje být tak vzdáleni od skutečnosti. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (102 hlasů)

Komentáře

takze tajné :D Samozrejme džídípíár :D

Ale chápeš, že pak tvrdit, vše je čisté a vše máme veřejné a pak říkat "nemůžeme, přeci ochrana", je docela vtipné, přesně jako komunisti, místo odpovědi říkali "vy bijete černochy", kruci, kuluci ušatí, ty si děláš srandou z Jakeše a přitom děláš děláš přesně co soudruzi :d

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

a co ten tajný účet ... ze kterýho financují ty "dobrovolný manažery" ??!!

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

Mzdy zaměstnanců spolku

Informace o celkových mzdových nákladech spolku uvádíme ve výroční zprávě a v účetní závěrce. Jednotlivé mzdy ani pracovní smlouvy však nezveřejňujeme kvůli ochraně osob a osobních dat a možné manipulaci s těmito údaji (například ve formě kyberšikany). Respektujeme soukromí těch, kteří ve spolku pracují, ať už jen několik hodin týdně nebo na plný úvazek. Nečerpáme žádné peníze z veřejných rozpočtů, proto se na nás nevztahuje povinnost uvádět výši mezd jednotlivých zaměstnanců.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Spolek Milion chvilek je financován výhradně z dobrovolných příspěvků soukromých dárců.

Jak se ověří, že někdo nezaplatil bílý koně, aby to posílali jakoby soukromě?

Pamatuju si, jak jsem četl v knížce od Thacherové, jak přišli na to, že stávkující horníci dostávají pomoc z ciziny a ti to samozřejmě popírali. - Pro mě to bylo zvláště komické, protože my jsme na to povinně- nepovinně musely dávat peníze a takže jsem to mohl Thacherové zpětně klidně dosvědčit.

Jinak Minář má charisma kozího bobku, takže pohádce, že by táhl davy se dá uvěřit jen s velkým vypětím.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

iROZHLAS.cz / Zprávy z domova | Související témata: koronavirus dobrovolníci neziskové organiazce pomoc Datová žurnalistika
Ušijeme, pohlídáme, poradíme, utěšíme. Tisíce dobrovolníků nabízejí pomoc, proklikejte si rozcestník
Pomoc s nákupem potravin pro seniory, venčení psů pro lidi v karanténě, hlídání dětí pro lékaře a sestry, šití roušek i psychologická pomoc – to vše lze najít na webech a v aplikacích, která kvůli epidemii koronaviru vznikají na internetu. Nabízíme přehledný rozcestník.

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

No, ale mi se bavíme o Holoméci a teď se budeme bavit o neziskové organizaci :D

Navíc, když to vyhledám, tak se dočtu "dobrovilníci z celé populace" ne studenti o kterých se bavíme...

Navíc tam píší tisíce a ne desetiticíce, kdy v Čr je 6500 obcí? Takže se bavíme o méně jak 2 lidi na jednu obec, kdy obec=třebas i Mělník, takže ani ne z každé městké části...

A ta organizace je "placená z darů", tedy placení zaměstnaci vytvořili aplikaci, reálně nakopírovali opensource program vytvořený jinýma skutečnýma dobrovolníkama, takže dobrovolnost NULA :D

Hele, já fakt nejsu student už nějaký pátek a bohužel na stavbách ode dělníků, od zhotovitelů a v práci od šéfu už jsem slyšel hodně "mazání kolem huby jak každej dělá až bych se měl červenat, že sem něco řekl", takže fakt si zatím nenapsal nic kromě obecných frází, které jsou ještě k tomu už za zenitem, dneska už lidi v práci používají "daleko lepší medový řeči", toto je na úrovni buď školy nebo novinářů co nemají kontakt z reálným světem, tak opakují už staré fráze ;)

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

In reply to by Andrej (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pomáhat je špatné?
nerozumím :-)

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

když někdo pomáhá tím že ze SVEJCH peněz část rozdá potřebným, nebo NEZIŠTNĚ přiloží
ruku k dílu na dobrou věc, tak je to od dotyčného ušlechtilé. Ale když někdo troubí do světa
jakej je charakter, jak pomáhá ..... a přitom za to je placenej, tak to není projev šlechetnosti
ale obyčejnýho pokryteckýho hovada (mírně řečeno).

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Včera jsme tu prokydávali letošní úrodu na polích, tak já bych k Povidlákově Staré historce z Hané
přidala ještě jednu povídačku, jak řeší úrodu na Hané:
---------------
Šel stréček Cásek ráno do pola a rozhližijó se kolem dokola,
najedno frnk a nové kromflék od gati, oletěl jim až k óvrati.
Že bech se zhébl, abe mně břoch praskl?
Pán Buh mně soď, gdež sis tam odletěl, tož si tam boď.
Ráno se stréčkovi kromfléka zželelo, volaji na Maryšo:
Marešo, leť do pola, tam co je ta hroška holá, leži tam muj nové kromflék od gati.
A te Florišo, neseď toď jak z dobo, chce se mně zévnót, otevře mně hobo.
Vtém leti Mareša jak bez docha a čémse mává stréčkovi o ocha
Stréčko, ten kromflék sem našla, ležel tam na kósko natě
a do rána k němo verostle e gatě.
E nemlov hlóposti a netros mako, deť be to moselo bet kos zázrako,
ale gdež je temo tak, dé te gatě sem, gdež je tak órodná ta naša hanácká zem.

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Je zajímavá otázka.
Mimo soutěž, dodám, že po skončení I Války, Francie své dluhy vyrovnala tuším do roku 1938.
Což je obrovský časový rozdíl proti Británii, která táhla své prvoválečné dluhy o hodně dál.
A to jen připomínám, že Francie neměla takové kolonie jako VB.

Průměrný počet slepic: 2.5 (4 hlasů)

jenomže Britové do svých kolonití taky mnohem víc nasypali. Indie byla v době jejich příchodu vpodstatě bez infrastruktury. Všechny moderní urbanistické projekty, silnice, železnice, telefony, telegrafy, nebo kanalizační systémy zafinancovali britové.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

si to dělali pro sebe a ještě si nakradli diamanty na celou královskou korunu

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

Silnice a železnice se budují pro rychlé přesuny vojsk, telegrafy a telefony pro spojení, co tam máte dál? :) Aha, kanalizace :)

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

menší nemocnost rozmazlených kolonizátorů, kteří nejsou imunní vůči, úplavici, tyfu a choleře, jakož i dalším průjmovým onemocněním. Kdo navštívil subtropy a tropy, dobře ví...

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

To po nich jako Indové nejezdí dodnes?
Bylo to kvůli tomu zadarmo?
Ty samý peníze pak mohly být utracené ještě jednou v Británii?

Britové to jistě dělali ze sobeckých příčin, ale postavili to a pak to zůstalo Indii.

Naše železnice takhle stavělo Rakousko.

Průměrný počet slepic: 3.2 (6 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Že mě nemáte ráda jsem si už stačil všimnout, ale co to má společného s fakty?

Nebo tam mám snad někde chybu a Británïe si pak srolovala vše, co v Indii postavila a vzala si to domů?

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

ale důležité, aby si co nejvíc lidí přečetlo a posílalo, tady Jan Vítek stručně popisuje kdo vlastně vládne - pak máte vysvětlení, proč kdo musel zemřít, proč byl napaden, když nevyhovoval atd atd

http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8369-trump-osvoboditel.htm

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun
Dnes koupíte kilo jablek v marketu za 50 korun, protože už se prodávají většinou jenom ty z dovozu, česká jablka už na prodej téměř nejsou. Když se prodávala česká jablka, cena v supermarketech byla 30 Kč. Tu tvořilo z 15 procent DPH (cca 4 Kč). Cena jablek na faktuře, za kterou nakupoval maloobchod, byla zhruba 15 Kč za kilogram, ale to nebyla cena, kterou dostal farmář, pěstitel jablek. Maloobchod totiž přenáší podle Martina Ludvíka stále více požadavků na farmáře nebo na odbytové družstvo. Maloobchod tvrdil: „Kupuji za 15 Kč kilo jablek a prodávám za 30 Kč, mám jenom 100 procent.“ To ale nebyla pravda. Z 15 Kč, tedy z farmářské ceny, která byla na faktuře, je nutné odečíst cenu reklamy, bonusu, nebo povinného příplatku, který je ve smlouvě mezi dodavatelem a maloobchodním prodejcem. Stále není tento smluvní vztah dobře ošetřen, nedokázal to ani současně platný zákon o významné tržní síle.

Dodavatel dnes navíc musí povinně platit vratný obal, přičemž maloobchodní prodejce určí, který vratný obal (od kterého dodavatele) musí pronajmout farmář a za jakou cenu. Ta jde samozřejmě na úkor spotřebitele a farmáře. U jablek to dělá téměř tři koruny na kilogram. Nezapomeňme, že na začátku byla cena na faktuře 15 Kč za kilogram jablek. Šéf ovocnářské unie Martin Ludvík na setkání s poslanci zdůraznil, že v žádném případě nelze o ceně jednat. Je to pevně stanovené, a kdo s tím nesouhlasí, svoje zboží nedodává. K tomu se přičítají také náklady na dopravu, balení a další.
Například dnes se lepí na každé české jablko česká vlaječka, jedna nálepka na jablku stojí 40 haléřů (v kilogramu je tak 5 až 7 jablek, tedy na každém kile je 5 až 7 nálepek, což odpovídá 2 až 2,8 Kč za kg). Není to paradoxní zvyšování cen jablek. Snad každý český zákazník by nalepenou českou vlaječku rád vyměnil za nižší cenu až o dvě koruny za kilogram. A ještě by se zbavil nepříjemného odlepování vlaječek z jablek. Další náklad je na skladování.

V konečném vyjádření pro pěstitele za špičkovou kvalitu jablek jde 7,40 korun za kilogram. Ani v nejlepším sadu není ale 100 procent produkce ve špičkové kvalitě. Při propočtu tak dostane farmář za kilogram 5,50 Kč za kilogram jablek, tedy 18 procent z konečné spotřebitelské ceny. A to je cena za kilogram jablek pro pěstitele, který celý rok chodí do sadu, stará se o stromy, ošetřuje je, pěstuje úrodu, zavlažuje, chrání před kroupami, sklidí úrodu, třídí, skladuje, přepravuje, zaměstnává.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-jste-cetli-Farmar-dost…

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

procházce s čoklem objevili po cestě houštinu zplanělých višní.
V obchodě stály 180.- Kč/kg a byly kdovíodkud. Nás stály cca 30 minut lození v kopřivách a trhání. Plus dvě klíšťata.
Kilčo šlo do bublaninových orgií a zbytek (asi 4 kila)na mrazák.
Za chvíli budou mirabelky/špendlíky a posílíme zásoby.
Mezitím nějaké to letní jabko z alejí, pak hrušky, pak podzimní jabka a ořechy z alejí a koncem listopadu naše vlastní štrůdláky, které vydrží až do dubna, když je jich dost.
Takže ovoce už, krom citronů, nekupujeme a "milí" obchodníci si je mohou nabouchat, kam chtějí. Jo, ještě mandarinky a banány na Mikuláše a na Vánoce.

Na zelenině pracujeme směrem k soběstačnosti také, ale to jde zatím ztuha.
Takže jsme redukovali na zelí, cibuli, česnek, okurky a rajčata a nějakou kořenovou zeleninu a brambory. Fazolky už máme vlastní, rajčata nějaká také.

P.S.: Oni ti ovocnáři a zelináři sice hezky pláčí, ale sami odrbou každého, kdo se nechá. Jak malí, tak velcí.
Loni jsme jeli směrem na Konecchlumí a tam týpek nabízel "ze dvora" meruňky - za 20.- Kč. Manželka vystoupila skoro za jízdy a vrhla se směrem k bedničce. Pak prudce zabrzdila, otočila se na fleku a spolu se záplavou nehezkých slov práskla dveřmi.
Těch 20.- Kč bylo za 100g, takže 200.- Kč/kg.
Tak takhle opravdu ne, hoši...

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)

Včera jsme prodali první a nejspíš i poslední letošní bednu meruněk po 20,- Kč za kilo. Kdybych věděla, že je možné prodat je 10x dráž, byli bychom bohatí :-)
Ale no tak někdo je prodá za stejnou cenu, ale zákazník si je musí otrhat, další 10 x dráž a na dno bedny ještě přidá kámen, či cihlu, jen aby neprodělal,... tož tak tedy opravdu ne.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

týpek ze dvora?
Já vsadím boty, že to byl jen nastrčej trouba co prodával meruňky přivezený z Moravy.
Ale chtělo by je vidět, v jakém stavu se tvářily v bedýnce.
Takovejchhle prodejců "ze dvora" je všade plno.
Kdo má kvalitní zboží a dobrou ( pozor, nikoliv nutně supernízkou! ) cenu, ten si získá zákazníka i za cenu zajížďky pár km.
Takhle jsem prodával broskve ze 1 600 stromů a zákazníci jezdili až z Polska

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

Nejspíš to byl skutečně nějaký překupník.
Podle mne by pěstitel na takovou cenu nikdy nešel.
A také - kdo by měl sílu natrhat meruňky a ještě pak jít prodávat,...
A ano - po převozu meruňky velmi utrpí a pomoci nemusí ani chladírenský vůz, ...
Dříve jsme meruňky prodávali, raději do Fruty,
nyní jen velmi vyjímečně a to jen velmi dobrému známému,...

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

vzpomeňme si kolikže byl a průměrné mzda, kolikže byl průměrný důchod. No a kolikže co stálo... porovnejme a je to. Je sice fakt, že někteří to přepiskují, ale co komu brání si to jít nasbírat sám za přiměřenou cenu. Mnohé sady a pod. to dělají a kolik si myslíte, že lidí na to nádeničinu jde? Raděj skuhrají nad cenami.

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Když vynásobíte (jak je správné podle inflace cen a příjmů), tak vyjde že aby se dostaly nynější důchody na úroveň roku 1989, tedy 1639,-Kčs násobeno deseti, musely by být průměrně 16 390,-Kč a ne okolo 15 tisíc.
A to nepíši o současné stonásobné ceně vody, třicetinásobné ceně el. energie, dvacetipětinásobnám cenám za nájemné či byty... Jistě, boty a oblečení u Vietnamců jsou levné, žrádlo v marketech taky. Střílíte na lišku a trefila jste Maryšku. To se holt slepým a neuvažujícím stává ...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Jablka, hrušky, švestky, třešně, ořechy, šípky a kdoví co ještě.

Něco jsou z okolí, ale někdy tam nachytáme objevitele, co si přijedou klidně i dvacet kilometrů.

Něco je nevzdělaný pako, něco manažeři velký firmy, starý rozšafný ženský atd. Verbež všeho druhu.

To, že okolo není plot z ostnatýho drátu a nestojí tam věčně chlápek se samopalem ještě neznamená, že to ničí není.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

peníze se nevydělávají prací.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Naše slavná únie zrazuje své členy. Řecko dostali zejména germáni do takového srazu, že si s nimi dělají co chtějí. Navíc mají strach z 5. kolony v říši.
Na to je jediné řešení. Ven! Třeba bez gatí, ale hlavně pryč!
http://www.novarepublika.cz/2020/07/brusel-chce-aby-rekove-predali-ture…

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

jen německý způsob, jak kapitalizovat novodobý dluhy řeků.
Zkrátka, je to od germánů prasárna na entou!

Průměrný počet slepic: 4.2 (11 hlasů)

In reply to by mirek58 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co jinýho od nich čekat, po našich zkušenostech?

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by mirek58 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Němci s tím náhodu moc společného nemají, Josep Borrell je španělský socialista.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

To jakože to dělá tak nějak bez vědomí Německa? Něco jako partizánštinu a budeme koukat, jak bude Merkelová řádit, až si o tom přečte v novinách?

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

a pokličku přivařit alespoň montážním svarem. Je to totiž spolehlivá cesta, jak nasrat celé Řecko podél i napříč politickým spektrem. - Takže už víme: po brexitu další na řadě je grexit. A pak už to pojede jak namydlený blesk.

On ten Klaus jr. nakonec bude mít pravdu: možná, že pro nás opravdu nemá smysl z Unie vystupovat. Poněvadž než k tomu dospěje, už nebude vystupovat z čeho.

Ale mluvit o czexitu, psát o něm a probírat ho jako možnost ze všech stran, to smysl samozřejmě má. Bruselským třeba prdne žilka, a to bude jen dobře.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

myslíte, že kdybychom nevstoupili do EU, že bychom se nyní měli lépe lépe? Nebo když teď vystoupíme, tak se budeme mít lépe? A pokud ne, na koho to budeme svádět a komu nadávat?

Průměrný počet slepic: 2.3 (6 hlasů)

In reply to by Alefe (neověřeno)

Trvalý odkaz

nemuseli bychom se podřizovat 3,14-čovinám, které vymyslí 28 pitomců v Jevropjéjskom Savjétě - pardon - v Evropské komisi. A míjely by nás pokusy o likvidaci posledních zbytků průmyslu a energetiky emisními povolenkami a obdobnými éééé....., teď mne opravdu nenapadá žádné alespoň polosprosté slovo...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Lepšie s milým skalu lámať, než s nemilým koláč krájať.
---
K tomu jen dodám, že v našem konkrétním případě by ten "koláč" kolikrát ani prase nežralo, ale v Kaufu ve slevě... no nekup to!

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by Alefe (neověřeno)

Trvalý odkaz

kdo se má lépe - divočák v lese, nebo pašík v chlívku? Asi pašík, ne? Nemusí se starat, nemusí moc nikam chodit, žrádlo mu do korýtka nasypou každý den, a kolik! Pašík není hloupý: ví, že z bukvic by moc neztloustl a chromého zajíčka nebo chcíplé srnče taky nenalezneš každý den. Kdepak, holenku! Pro pašíky je chlívek a dobrý hospodář pravým požehnáním.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Je vidět, že jsme se v historii nepoučili, že ústupky k úspěchu nevedou, naopak jsou nejrychlejší cestou do pekla.
Ale čo to tárám, vždyť Helmuti byli vlastně tenkrát na druhé straně, tak to se ani nemohli poučit...

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

Helmuti byli právě až moc dobře poučený. (V pekle skončili stejně. Jen bylo chladné jak na Sibiři.)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

No tak to jsme vážně v háji, leda že by nás zachránil nějaký jiný stát, který má všech pět pohromadě. Český stát je tedy nemá.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poslanci-dali-Babisovi-in…

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Babiš v Bruselu dělat, kdyby poslanci Babišovi svolení nedali? Pokud svolení má a seznámil poslance s body, které chce prosazovat, nevidím problém.
Úplně jiná věc je, co vyjedná, resp. jak ta jednání dopadnou.
Prozatím se mi jeví kecy Spolku přátel Ušaté Flinty jako razantní zrychlení přípravy EU k ekonomické sebevraždě.
Což je z jedné strany na hovno, z druhé strany by pak mohl opadnout zájem připrchlíků o naše - rozuměj evropské - hodnoty a šli by hledat životní štěstí jinam.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Targusi, ekonomická sebevražda bez uprchlíků?

To by nebyl ten správný úúúděl.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

nebo je prémiový. Proč ty prémiové články do novin vůbec dávají? Kdyby je psali jinde, byly by noviny přehlednější. Tak noviny zahodím ihned, když uvidím, že jsou pro nadlidi.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Mě se to otevřelo normálně. Možná to ukáže pár článku a pak nepřístupný.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Pařížská katedrála Notre-Dame by měla mít po rekonstrukci stejnou podobu, jako měla před ničivým požárem z loňského dubna. Po setkání s grémiem pro obnovu chrámu to oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron. Ten přitom dříve podporoval vypsání mezinárodní architektonické soutěže na novou podobu světoznámé památky.
Poničená katedrála Notre-Dame lupa-plusKliknutím zvětšíte

28 fotografií v galerii ›

Poničená katedrála Notre-Dame | Foto: Profimedia.cz

„Prezident důvěřuje stanovisku odborníků. Schválil proto projekt představený hlavním architektem, který počítá s původní podobou věže,“ citoval zpravodajský server BBC z prohlášení Elysejského paláce. V něm stojí mimo jiné i to, že Macron nechce rekonstrukci katedrály odkládat a zbytečně komplikovat.
V Paříži hořela katedrála Notre-Dame
Remeš, Vídeň či Varšava. Z ohně a ruin se znovu rodila řada významných katedrál
Přečíst článek ›

Francouzský prezident zprvu podporoval moderní vzhled katedrály, nyní ale otočil. Hlavním důvodem je zjevně nedostatek času. Již dříve totiž Macron uvedl, že rekonstrukce Notre-Dame musí být hotova do roku 2024, kdy Paříž hostí letní olympijské hry.
Ničivý požár

Příčinou požáru, který vypukl v prostoru střechy katedrály večer 15. dubna, byl zřejmě elektrický zkrat nebo špatně uhašený cigaretový nedopalek. Plameny zničily část střechy, krov a špičatou věžičku, kterou vytvořil v 19. století architekt Eugéne Viollet-Le-Duc. Ve Francii následně vznikla velká diskuze o tom, jak Notre-Dame opravit.
Galerie
6 fotografií v galerii ›

Návrh na dostavbu slavné pařížské katedrály Notre-Dame ze studia Vincent Callebaut
Návrh na dostavbu slavné pařížské katedrály Notre-Dame ze studia Vincent Callebaut
Návrh na dostavbu slavné pařížské katedrály Notre-Dame ze studia Vincent Callebaut
Návrh na dostavbu slavné pařížské katedrály Notre-Dame ze studia Vincent Callebaut

Odvážný projekt na rekonstrukci památky představil belgický architekt Vincent Callebaut, který chtěl z poničené střechy udělat skleník pokrytý solárními panely. Ekologicky šetrná budova měla podle jeho návrhu vyprodukovat až 21 tun zeleniny a ovoce pro celou Paříž.

Vyjma skleníku padl i návrh na vytvoření včelína, parku či plaveckého bazénu ve tvaru kříže, na nějž by shlížely sochy dvanácti apoštolů. Z průzkumů, které zveřejnila francouzská média, však vyplynulo, že Pařížané nejsou změnám nakloněni. Až 54 procent dotázaných se totiž vyslovilo proto, aby měla katedrála po rekonstrukci stejnou podobu jako před požárem.
Vyhrocená diskuze

O co nejpřesnější obnovu dlouhodobě usiloval i hlavní architekt francouzských historických památek Philippe Villeneuve, který byl pověřen rekonstrukcí katedrály. Hádky o budoucí podobu katedrály nakonec vyústily až do urážek.
Francouzský prezident Emmanuel Macron před katedrálou Notre-Dame
Požár katedrály Notre-Dame: Obnovíme ji do pěti let, prohlásil Macron
Přečíst článek ›

Mediálně nejvděčnější spor se loni rozhořel mezi Villeneuvem a generálem Jeanem-Louisem Georgelinem, který řídí obnovu chrámu. „Zavři klapačku,“ reagoval Georgelin na návrhy architekta během vyhroceného zasedání Výboru pro kulturní záležitosti.
Autor: Tereza Polaczyková

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)