Dnes se s dovolením vrátím k jedné předvánoční události, kterou jsme sice okrajově probírali, ale neprokydali jsme ji nijak do hloubky. Je to něco, co se nás už za týden nejspíš bude bytostně dotýkat. Vrátíme se k Ficově návštěvě Moskvy, což libtardy v předvánočním čase přimělo k prohlášením na hranici psychické poruchy. Fico odjel políbit prsten masovému vrahovi, díky jeho návštěvě Slovensko ztratilo suverenitu, plazil se tam před diktátorem… a Češi si ho brali do huby snad ještě víc než samotní Slováci.
Vrcholem pak byla prohlášení, že je zapotřebí rozpustit V4, pochvalování si, jak je dobře, že Česká republika pozastavila mezivládní konzultace, přičemž nepřekvapivě se nejvíc činil náš Knedlíček, kterého nedopatřením jmenovali ministrem zahraničí a který je v unijních řitích zaražen tak hluboko, že ani neprotestoval, když Fialu nikdo nepozval na večeři se Zelenským…
O tom, že my máme hloupou vládu (a Slovenskou hloupou opozici) nejvíce svědčí fakt, že nikdo neřekl, jakou jinou možnost Fico měl. Jak jinak to měl slovenský premiér udělat, když je Slovensko takřka bytostně závislé na ruském plynu? Plynovod se nepostaví odhlasováním rezoluce v Evropském parlamentu. Nemluvě o tom, že nejde jen o trubky, ale také někde musí být nějaký použitelný zdroj plynu. Licoměrné kecy o tom, že je na tom Česká republika lépe, jaksi na slovenské reálie nefungují. Nemluvě o tom, že u nás nejspíš také fungovat nebudou a pokud se plynovody přes Ukrajinu uzavřou, schytáme to úplně stejně jako Slovensko.
Stejně tak se mi líbí, jak u nás neumí přemýšlet ani premiér, ani ministr zahraničí, ani Kalousek. Omílají diktátora v Moskvě a samozřejmě jim vůbec nedocházejí něktará fakta. Třeba ty, že na Slovensku se vyrábí dvě stě tisíc granátů ročně, které se prodávají přes různé prostředníky ukrajinské armádě. Trhavina i střelivina do těchto granátů se vyrábí v Pardubicích. Základní složky střelné bavlny se vyrábějí v Duslu Šaľa. Tam totiž končí ta hlavní plynová trubka z Ruska.
Ruský plyn je v podstatě metan. To je uhlík a vodík. Pomocí vysokého tlaku a teploty (a pomocí niklového katalyzátoru) se rozloží na vodík a uhlík a vodík pak pomocí Haber-Boshova procesu reaguje se vzdušným dusíkem a vzniká amoniak. A bez amoniaku neuděláte žádné průmyslové hnojivo a nevyrobíte v Pardubicích žádnou střelnou bavlnu. Amoniak vyrobíte jedině, když máte hóóódně velké množství zemního plynu a k tomu potřebujete tu hodně tlustou trubku z Ruska.
Hnojiv z drahého plynu už moc nevyrábíme, ale u granátů se na cenu nikdo neptá, takže pokud Ukrajinci zastaví transit plynu přes svoje území, nejvíc tím utrpí Strnad a jeho zbrojní výroba, protože můžete si hrát s drony, můžete si hrát s granáty, můžete sbírat prachy na „spravedlivou odplatu“ pomocí sta tun trhaviny, ale pokud nemáte plyn, nemáte amoniak a nemáte nitrocelulózu, tak máte jen krásné, ale vojensky nevyužitelné hračky. A samozřejmě, vyrobíte také spoustu průmyslových hnojiv, bez kterých bychom měli takřka okamžitě hladomor.
Já vím, že je to pro libtardy příliš složité, ale tak osmdesát procent ukrajinských granátů je vyrobeno pomocí ruského plynu a velká část z nich se dělá na Slovensku. Fico teď z výnosů tohoto odvětví financuje svoje reformy…
Pokud se tranzit ruského plynu přes Ukrajinu zastaví, tak bude Slovensko muset přijmout nouzová opatření, podobně jako Moldavsko, které se také velkohubě odstřihlo a teď zavádějí stav nouze, protože plyn fakt nebude. Co první vypnete, když máte nedostatek plynu a nechcete, aby vás promrzlí a hladoví občané napíchli pro výstrahu na kůl? Vypnete všechno zbytné. Například tu výrobu čpavku / výrobu nitrocelulózy / výrobu granátů… A také tu výrobu hnojiv…ale ty už dneska stejně dodává hlavně Rus, protože má na svém území také taková Dusla Šaľa a rád nám dodá rovnou hotová hnojiva, protože to má vyšší přidanou hodnotu, zaměstná na tom víc vlastních lidí a zvýší výnosy ruského státního rozpočtu.
Pokud Ukrajina zastaví tranzit plynu na Slovensko, tak si především vypne slušnou část vlastní zbrojní výroby, kterou měla v bezpečném zázemí na území NATO a navíc v zemi, která nemá s Ruskem špatné vztahy, takže by jim tam Rusové pošlou nějaké Kinžály nebo Orešniky až naposled…
Když Slovensko nebude mít dostatek plynu, čím budou lidi muset topit? Ano, elektřinou. Jdete do elektra a koupíte si tam přímotop. Je to levné zařízení. Slováci mají elektriku relativně levnou, protože jim tam nevládne Fiala a neovládá to tam Křetínský s Tykačem. Když Slováci nebudou mít plyn, tak nebudu mít ani elektřinu nazbyt, která teď zachraňuje ukrajinskou energetiku. Poláci v tomto ohledu moc pomoci nemohou, protože jejich energetika je na hraně možností, Maďaři své jaderky teprve staví, takže je to právě Slovensko, které Ukrajině pomáhá z nejhoršího. To skončí, protože Slováci budou mít sami málo.
A do třetice, Ukrajina samozřejmě nebere fůůůj ruský plyn. Ona ho bere zpětným reversem od EU. Hádejte, kterými trubkami? Ano, do značné míry těmi ze Slovenska… Zkuste se nesmát.
Fico jel do Moskvy, aby (kromě sociálního smíru a průmyslové kapacity) udržel de facto značnou část zbrojní výroby pro Ukrajinu, značnou část elektřiny pro Ukrajinu a značnou část plynu pro Ukrajinu. A všimněte se, posmívají se mu především lokajové, kteří ani nemohou na večeři evropských špiček, protože se tam bude mluvit o věcech, které by blbec jako Fiala raději neměl slyšet. Nejhlasitěji křičí hlupáci, kteří dělají politiku přes emoce. Nejvíc křičí naprostí retardi, kterým by v normálních časech nikdo nesvěřil ani řízení ještěrky ve skladišti.
Jestli se našim vládním neumětelům vyplní jejich posměšky, tak první, kde se to projeví, bude fronta. Už teď Ukrajinci nemají dost granátů, tak jich budou mít ještě míň. Až se budou naši rádoby analytici zase divit, jak je možné, že Rusko postupuje i když už dávno mělo zkrachovat, tak tohle bude jeden z důvodů. Málo Ficů, hodně Fialů.
Zadruhé, pokud Fico neuspěl, tak na Ukrajině bude méně elektřiny a méně plynu, takže Ukrajinci se zase ve zvýšené míře zvednou a utečou do Evropy… A ti, co na Ukrajině zůstanou, tak se jim budou hůř montovat drony, protože do nich nebudou mít dost trhavin a nebudou jim fungovat obráběcí stroje, protože výpadků elektřiny bude ještě víc než teď.
A zatřetí, v letošním roce jsme u nás koupili pětkrát více ruského plynu než loni. Jestli si někdo myslí, že se to neprojeví a Němci v případě výpadku zastaví část průmyslu a podělí se s námi, je buď hloupý a nebo Síkela.
Za pár dní se dozvíme, jak to dopadlo. Dozvíme se, jestli ruský plyn bude dál proudit do EU ( jen ho zase politicky přejmenují… a zdraží) a nebo si to odstřižení od ruských energií vyzkoušíme naostro.
Všichni libtardi by se měli na kolenou modlit, aby se Ficovi jeho mise podařila a aby Ukrajina transit ruského plynu nestopla. Jestli totiž neuspěl, tak budeme mít nikoliv předčasné volby, ale předčasnou revoluci.
_______________________________________________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“
- Log in to post comments
Komentáře
Meesře Vidláku
Nejdřív bych Vám a Vaší rodině chtěl popřát do nového roku: ať vás všechny ochraňují všichni bohové. A ať vám pomáhají i všichni draci. Ty první k tomu nedonutím, ale můžu se pokusit je ukecat. Ty druhé bych donutit mohl.
A teď mi dovolte malou zpověď: na Boží hod Vánoční jsem hodně sprostě klel - několikrát jsem použil jména 5 členů vlády, také jsem několikrát vyslovil to odporné jméno předsedkyně poslanecké sněmovny a ještě jsem párkrát přidal jméno mladé a krásné EU-parlamentní poslankyně a nakonec jsem řekl "Zdechovský". Jo, a taky jsem řekl "Hřebejk" a vyslovil jméno jistého, původem prý českého, EU komisaře pro volný prodej korálků do Afriky.
Mohl jsem zhřešit za celý život víc? Jako pokání jsem několikrát pobil čelem o zem a pomodlil se k bohu všech draků (ten je úplně jiný než křesťanský bůh, ale zrovna jemu je to úplně u pr...ostě volné) . Myslíte, že to bude stačit?
...
...
Doufal jsem, že pobavím
Tak asi ne. Připisuju si další hřích :D Ale je mi to u pr...ostě úplně jedno.
...
...
Pane Jaroslave
Jsem těžce paranoidní, což je u ajťáká ne psychiatrická diagnóza ale nutná podmínka pro výkon práce. Takže Váš výrok o někom na Litterate vztahuji na sebe. Mohu Vás ujistit, že jsem na Litterate nikdy nic nenapsal. A svým předchozím příspěvkem jsem se pokoušel jen trochu rozjasnit celkově ponurou atmosféru těchto diskusí. Vidím, že jsem se nesetkal s úspěchem, takže radši sklapnu a s Vidlákem budu komunikovat již jen přes e-mail. A i to omezím na ještě míň než minimum.
Rád Vás čtu, ale diskutovat s Vámi je asi zbytečné a z mé strany by to bylo i hloupé. To si radši poslechnu nějakou písničku od skupiny Hrdza. Takže "sbohem a šáteček".
S pozdravem, Sal
Přijde mi toto jako ublížený post slabého kusa.
Na Litterate jsem po začátku války pár věcí napsal, od Alefa jsem první ban vyfasoval asi po týdnu, druhý po cca 2 dnech a třetí po 6 hodinách. A mám se z toho snad posrat? Dnes už tam zase smím, ale nechodím tam. Tak 2x za rok tam juknu a frčím zase sem.
Pokud máte co sdělit, tak to sdělte a nefňukejte, že vám nikdo nerozumí.
Smazáno autorem příspěvku pro zbytečnost
...
A hele,
on to nebude jenom fňukna, on bude asi i mučedník.
Snad se neurazí a vezme to jako potřebné zrcadlo.
Za podobné zemité reakce by se slušelo - alespoň v duchu - poděkovat. To mu úlisní kolegové v práci neposkytnou! :-) To se mu přihodí jen tady.
...
...
Omlouvám se pane Sale
Vlastně mi ani nedošlo Vaše mentální nastavení. Všechno jsem smazal. Jsem zvyklý na pěsti. U Vás je to jinak. Promiňte mi mou buranskou a násilnou náturu.
Váš první příspěvek pobavil a dost.
To ostatní berte jako očistnou kůru a Vaše pokání za předchozí provinění. Přijměte s vděkem nepříjemné reakce, které by logicky uvažujícímu ajťákovi měly sloužit jako ta nejcennější zpětná vazba. Hlavně pište dál - je to osvěžení stránek s ponurými náměty.
*Sal
Napoprvé to zde byl takový "Orešnik z čistého nebe", ale i pobavilo, jenom mě mate tím Ficem (asi stejně jako Kimjana). Jinak taky bych byla pro, aby psal.
Když mate je dobré se ho zeptat.
Ať své úvahy rozvede!
*ZdeDa
Přišlo mi, jakoby byl ještě vánočně naladěn (ovíněn), a že to popletl - nepochopila jsem přesně, co tím chtěl básník říci. (psal o dvou a jednom skrytém, ale já psala celkově o čtyřech, i o hradním.)
Málo Ficů
Máme málo Ficů, hodně Fialů a jednoho škodícího Knedlika (o hradním ani nemluvě). S tím se hodně muziky ve světě udělat opravdu nedá. Pro nás díky těmto platí spíše málo muziky (příp. žádná muzika) za hodně peněz.
Paní Včelko, právě jste hrubě zhřešila
Vyslovila jste jména 2 prasviní neužitečných a třetí jste zmínila náznakem. Jako pokání doporučuji sklenku vína (třeba portského, jestli máte něco od Vidláka) a 10x říct "Sakra! Jak jsem mohla napsat ta jména!" :)
Proč sem lezeš. když je Fico pro tebe arcisvině?!
""
Zkuste poodstoupit stranou...
... .
Chmelár pořádně vytočený!
Co se má co česká vláda míchat do toho, kam cestuje slovenský premiér? Šéf diplomacie Blanár by si měl předvolat českého velvyslance v Bratislavě a důrazně mu vysvětlit, kde jsou červené čáry zasahování do vnitřních záležitostí a že to víc trpět nebudeme.
Tím spíš, že pyšné poučování premiéra Fialy a ministra Lipavského, že Slovensko nesplnilo domácí úkol, který už má Česko dávno za sebou, protože na jeho území se ruský plyn nenachází – v úterý zesměšnil hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Jak uvedl pro TASR, dovoz ruského zemního plynu do Česka meziročně vzrostl o neuvěřitelných 530 procent, takže Rusko je suverénně největším dovozcem této suroviny do České republiky. I pro naše západní sousedy tedy může představovat zastavení tranzitu přes území Ukrajiny zásadní problém. Jak zdůraznil Kovanda: „Tuto situaci se nyní snaží zvrátit zejména Slovensko.“ konstatuje na facebooku Eduard Chmelár.
Měli bychom být proto pyšní na misi premiéra Fica. Místo toho zažíváme den před Vánocemi neskutečnou hysterii smyslů zbavených opozičních lídrů, které opustily poslední známky příčetnosti. Jinak by museli vědět, že tato pracovní cesta neznamená a ani nemůže znamenat žádnou změnu zahraničněpolitické orientace Slovenské republiky. Dokonce i ruská média se shodla, že Ficova návštěva se zbytečně přeceňuje, že si přišel řešit domácí problémy a Rusko z toho nic nemá... Navíc, státnicky zodpovědná opozice kdekoli v Evropě by se už dávno ohradila vůči neomaleným slovům ukrajinského prezidenta Zelenského, který (snažíce se zamluvit svůj skandální pokus o podplacení slovenského premiéra) se paranoidně zeptal, kdo ho platí...atd.
cz24.news https://www.facebook.com/ChmelarEduard
Pro Juráška.
Vidlákovi se tímto omlouvám, ale když mě někdo nasere, musím reagovat.
Tak jsme si včera prosvištěli, jak u motorové pily zabezpečit mazací systém na přezimování.
Máme ale ještě jeden a to o dost zásadnější problém. Palivový systém. Vzhledem k tomu, že mnozí domkáři na podzim kopnou pilu do rohu garáže a hodlají ji nakopnout na jaře, problémem jsou biosložky v benzínu. Osobně toto řeším tak, že nakupuji benzín v síti Eurooil, kde rozprodávají státní hmotné rezervy. Jelikož toto phm nějaký čas skladují, tak aby neztrácelo kvalitu, do tohoto se nepřimýchávají. Ale člověk zase neví, jaký objem tohoto prodávají a jestli nekoupí nějakou namixovanou biosložku.
Takže před zazimováním pily doporučuji vylít nádrž a rozjet jí, jako bys chtěl vykácet Boubín. Ona sama zdochne, jelikož karburátor bude na suchu. Pak ještě prý existují chemické přípravky, které naliješ do benzínu a ony ošetří pilu před kazícími se biosložkami. Osobně neznám nikoho, kdo toto používá, ale nedoporučuji to, ani nezavrhuji, protože o tom nic nevím. Pouze to zde předkládám jako jednu z možností. A pak je třetí možnost, kterou používá většina lidí. Prostě po dořezání pilu prdnou do regálu v garáži a na jaře buďto chytne, nebo ne.
Takže, Jurášku, doufám, že jsem se zde pod Vidlákovým článkem o cestě Fica do Moskvy projevil jako dostatečný trol, za kterého jsi mě včera označil. Určitě spolu ještě v budoucnu pokecáme. Ale zítra a půlku pozítří to nebude, jelikož jedu s dcerou a vnučkou za mamkou do Budějc a na cesty si ty intérnety neberu. Ale pozítří jsem ochoten se ti zase plně věnovat.
Biosložka
není z hódně procent nic jinýho, než etanol a etylalkohol. Tyto dvě látky smíchané navzájem nejsou nic jiného, než staročeský líh (pokus o humor). Tvrdí se, že to tam míchaj v nejvyšší koncentraci, tj 96%. On ten líh má jednu blbou vlastnost. Je hygroskopický - natahuje vzdušnou vlhkost a ředí se. Páry se v nádrži sráží, zvyšují měrnou hmotnost roztoku etanolu s vodou a tak to jde ke dnu nádrže, kde většinou bývá napojení palivové trubky. Voda taky trochu rezne vše železné a měděné, s čím se potká. Ještě by taky mohla zamrznout a ucpat trubky. Takže máte pravdu v tom, že dýl nepoužívaný motor je dobré uskladnit nasucho a nedělat si nadbytečné zásoby. Hlavně ne teď, když už je E-10. Osobně si myslím, že horší než bio palivo je bio olej na mazání řetězu. Ten má tendenci oxydovat a vytvářet pryskyřice, které blemcaj a hnusně zanášejí trysky a pokud se ten olej včas neobmění při řezání, tak je řetěz mazán akorát tak vzduchem. Toho bych se bál víc. jinak ono to "bio" nemá zas tak moc společného s ekologií. Spalováním etanolu nevzniká zase nic jinýho než CO2. Spíš jde o to, že lihovary potřebují odbyt a tak si majitelé najímají ekologické lobby.
Já osobně dávám přednost jiné formě etanolu - karibskému rumu. Na Vánoce a Silvestra úplný ideál.
K tomu chlastu...
Už dávno jsem opustil různé skotské a irské nápoje. Tedy, rád se toho. napiji. To samé Koňaky a Brandy. Ale co si budeme povídat, mít v zásobě pár lahví dobrého rumu, to je jiné pošušňání. Navíc jsem profesí (v teplých měsících) vodácký instruktor. A vím, že již vodáci z doby antického Říma, splývaje akvadukty na monoxylex razili zásadu: Cogito, ergo rum.
Ale spalovací motory? Nejsem odborník. Ale pamatuji doby, ve kterých bylo doporučováno do nádrže k benzínu přilít trochu vody. Samozřejmě ne do plné, ale do poloprázdné. Aby během provozu vznikala emulze. Zvyšovalo to výkon a snižovalo spotřebu. Ale skončilo to zároveň s karburátory.
ta svinstva v benzínu
mi teď zajebala celý palivový systém u motorky 😵💫
EuroOIL má naftu bez. Ale dlouho nebude...
Jak to má s benzínem, nevím, možná by stálo za to, podívat se.
Jak řekli, tak udělali:
Státní společnost Čepro, a.s., provozující síť čerpacích stanic EuroOil, dosud nabízí naftu OPTIMAL DIESEL bez biosložky, konkrétně bez metyesteru řepky olejky (MEŘO). Zatímco běžná nafta může obsahovat až 7 % MEŘO, zákon vyžaduje, aby olejáři celkově přimíchávali 6,0 % biosložky do nafty. To jim umožňuje prodávat malou část nafty zcela bez biosložky. Podobná situace panuje i u benzinu. Ačkoli většina čerpacích stanic v Česku prodává benzin s označením E10, u EuroOilu lze natrefit na paliva s menším podílem biosložky, často dokonce zcela bez biolihu nebo jen se zbytkovým obsahem do 0,2 %.
Zdroj paliv bez biosložky
Klíčovou roli v dostupnosti paliv bez biosložky hraje Správa státních hmotných rezerv (SSHR). Přes její sklady proudí výhradně paliva bez biosložky, což usnadňuje jejich skladování. Čepro s těmito palivy pracuje a díky neustálé obměně zásob SSHR se dostávají ke spotřebitelům přes síť EuroOil.
Jak zjistit složení paliva
Pro motoristy existují dvě možnosti, jak zjistit složení tankovaného paliva. Tou první je požádat obsluhu čerpací stanice o dodací list z posledního závozu paliv. Druhou je možnost využít mobilní aplikaci “Srdcovka” od EuroOilu, dostupnou pro iOS i Android, která poskytuje informace o parametrech posledního závozu paliva na konkrétní čerpací stanici.
Katarský ministr energetiky: „Neblafuji“
„ Německo již nechce být závislé na dodávkách plynu na Rusku. Jedním z partnerů by se měl stát Katar.“
Katar však za žádných okolností nepřijme sankce vyhlášené v bruselském zákoně o dodavatelském řetězci – včetně pokut až do výše 5 procent celosvětového obratu dotyčných státních společností či privátních firem. Katar se každopádně soustředí na trhy v Asii. “ Pokud by to bylo tak, že exportem do Evropy ztratím 5 % svého obratu, pak bych do Evropy nešel. " Neblafuji ," řekl al-Kaabi doslovně.
https://ansage.org/hat-sich-habeck-umsonst-gebueckt-katar-will-wegen-eu-lieferkettengesetz-bald-kein-gas-mehr-liefern/
jak je vidět
tak to odstřižení od ruského plynu bude všestranně užitečné. Dokud Vovka nebouchne pěstí do stolu a své sliby-nebo výhružky nesplní, nikam se to nepohne. Fico uspěje, tak bude plynu a následovných výrobků dostatek a válka bude vesele pokračovat. A nejspíše bude veselo, dnes ráno je v Polabské nížině -6°C.
Vanoce
ještě jsou Vánoce. Takže Vidláku a všem ostatním, přeji krásné pohodové Vánoce a do Nového roku, který bude klíčový nejen hodně zdraví a síly, ale také aby vyšlo to, co si tady na VK všichni přejeme. Já věřím, že to vyjde. A já jako pohan mám největší radost z toho, že se nám zase vrací slunce. Slunce, stromy, zem a moje rodina (bez pořadí), to je muj opravdový život. A jak se říká nejen v pohádkách: důležité je přežít, ale také svou činností být prospěšný a dělat radost druhým.
Normálně vládnoucí přizpůsobují pravidla a zákony své ideologii
Současná vládnoucí probuzená kasta se ale cítí tak bezpečně, že prosazuje svou moc i proti stávajícím pravidlům.
Článek docenta, vyhozeného za to, že upozornil na to, že by se měla dodržovat platná pravopisná pravidla .Odůvodnění vyhazovu odhaluje tupost vedení: neuvědomuje si, že si protiřečí.
Holt, můžou si to dovolit.
Sice z Německa, ale poučné. Přeložitelné gúglem.
https://www.tichyseinblick.de/meinungen/wenn-die-cancel-culture-zuschlaegt/
Papež lže:Ježíš nebyl uprchlík!
„Je zaručeno, že manželé z Nazaret nemuseli utíkat do Betléma, byl nařízen daňový soupis, což kupodivu znamenalo, že se lidé museli přesouvat přes celou zemi – těhotná Maria urazila 130 kilometrů pěšky. A možná je obraz stáje a zvířat a slámy v jesličkách trochu, no, přehnaný.
Ale tento obraz je štěstím: stáj a dítě v jesličkách - to je působivý obraz, který vzbuzuje lítost a vyzývá věřící k pomoci potřebným. Mezi nimi by samozřejmě mohl být i nový Kristus. I když: Rodiče a děti podle Matouše v žádném případě nebyli chudí, neboť mudrci z Východu s sebou přinesli bohaté dary.
Všichni náboženští pokrytci
Všimněme si tedy: Marie a Josef neutekli do Betléma. Ale do Egypta, kde se zlý Herodes doslechl, že se narodil Mesiáš, a proto jako preventivní opatření nařídil vraždu novorozenců? A Židé to snesli bez odporu?
Ale to se dočtete pouze v Matoušovi. Nikdo zatím nenašel zdroje, které potvrzují vraždění neviňátek. V Lukášově evangeliu není žádná zmínka o útěku do Egypta. Co je tedy pravda? Co zbývá z papežského přivlastnění pro dnešek?
Mezi církevními kritiky je další přivlastnění. Ježíš nebyl uprchlík, jak se o Vánocích vždy tvrdí, ale disident, který stál proti mocným své doby. Možná. A možná by se dokonce stal členem AfD – ze vzteku nad nespravedlností jejich vyloučení. Ať je to jakkoli, lze si představit, že by běsnil proti správcům víry dvou velkých křesťanských církví stejně jako kdysi proti farizeům. „Běda vám, farizeové! Protože milujete dostat přední sedadla v synagogách a být zvláště vítáni na tržištích.“ Všichni náboženští pokrytci. Dnes jsou jich tisíce nejen v církvích a můžete se vsadit, že by je oslovil stejně jasnými slovy. Stejně tak všechny, kdo instrumentalizují tu či onu ideologii.“
Dále zde
https://www.achgut.com/artikel/toxische_weissheit_wie_man_maria_josef_und_jesus_am_geschicktesten_vereinnahmt
Tak podle tebe byl migrant?!
Nebo nevěříš, nebo považuješ za nemožné, že by papež lhal?!
?
""
Dobrý článek Vidláku.
Co věta, co odstavec to pořádná facka vládě a jejich nohsledům přes celou nevymáchanou a prodejnou hubu. Jak se zdá je ve vládě jediný schopný a to je zrovna gauner takže si to přes celou hubu zaslouží všichni!
Miloš Zeman
ZDE máte odkaz na jeho sváteční projev.
Sice je to stejnej lump jako Klaus a Babiš, ale dnes se stal tvrdým kritikem vlády a opozičníkem. To proto že vláda klesla tak hluboko že i loupežník Babinský je v porovnání s nimi andílek.
Znáte nějakého politika - nelumpa?
Pokud přijmete premisu, že lumpové jsou všichni - začnete si všímat toho, že z některého lumpa padají jen lumpárny a z jiného sem tam i něco dobrého. A takové je třeba volit v době, kdy není na obzoru princ na bílém koni. Na toho pravidelně věří jen mladá děvčátka.
Projev premiéra Fialy: Musíme si věřit, jinak...
Musíme si věřit, jinak egoismus politiků přímou demokracií nezkrotíme a blbé nálady se nezbavíme.
V tom má Fiala svatou pravdu, bez vzájemné důvěry k bližním žádná pořádná demokracie fungovat nemůže :-)
Že by letošní cesta prezidentského páru do země (polo)přímé demokracie přinesla nečekané prozření?
ty už jsi z
té přímé rádobydemokracie dočista zblbnul ?
Budu další mimo téma. A načnu jiné.
Dezinformace. A jak naletět.
Včera navečer jsem slezl z lyží. (V zimě se živím jako instruktor lyží a snowboardu, v teplém období to samé na divoké vodě.) A šup na pivko. Vytáhl jsem tablet a šup do čtení. A náhle notifikace. Na You Tube s anotací: před devíti minutami, se objevilo video nadepsané letadla NATO bombardují Moskvu a svádějí boje s ruskou PVO a ruskými stíhači. No chvíli jsem na to koukal a nevěděl, co se děje. A co budu dělat. Mám se sebrat a jet za rodiči, nebo o dvě stovky kilometrů jiným směrem za přítelkyní, nebo co vlastně. A to celé když mi začátkem jara bude 57 let. ak jsem začal honit všemožné zpravodajské servery. A samozřejmě nic. No, devět minut zpátky. Tedy po pěti minutách koukání ovlivněného hrdinskými kecy některých západních politiků už to bylo skoro čtvrt hodiny. A teď si člověk říká, že ta větší média mají i delší reakční dobu.
A teprve za pár dalších minut jsem se k tomu videu vrátil a přečetl si komentář člověka, který jej zveřejnil. Ono šlo o pár let starý záznam nějakého herního simulátoru, který ten chlap prohnal skrz nějakou AI, která z toho udělala realistické video.
Ale ty první chvíle nebyly hezké.
A to je ten problém AI.
Jeden nálet mimozemšťanů na Los Angeles:
ZDE
cituji z článku:
Bitva o Los Angeles z roku 1942 je možná nejbizarnější bitva v dějinách. Na jedné straně stála americká armáda a letectvo, na druhé straně létající talíře mimozemšťanů. Věc se má ovšem tak, že nepřítele ve skutečnosti nikdo neviděl.
Další ZDE
Cituji:
Před 75 lety vyvolala rozhlasová hra Válka světů paniku z invaze mimozemšťanů
Dnes je to přesně 75 let, co americké rozhlasové posluchače vyděsila adaptace románu Válka světů od H. G. Wellse. Je to vědecko-fantastický příběh o tom, jak na planetu Zemi zaútočí Marťané. Řada posluchačů se ale domnívala, že skutečně čelí hrozbě z vesmíru.
Jste si vědomi jak jsme lehce zmanipulovatelní? A to ještě nexistovala ta umělá......
A co dnes? Sledujete ta krásná zviřátka ..... v absolutně nesmyslných situacích? Také Ai.
A co potom jakékoli válečné výzvy a podobná zvěrstva. To je jeden a z mnoha důvodů jak to může kdokoli začít.
Třeba na rozdíl od toho že o havárii Černobylu jsme se dozvěděli až po čtrnácti dnech ze Švédska?? na základě naměřené radioktivity.
Nebo Kubánská krize v roce 1962. Jen proto že kapitán US ponorky odmítl odpálit raketu, byl čas na to ukončit to patem.
Vím že to je trovchu zmatečný souhrn informací, a to ze světa který ještě fungoval normálně, ale co dnes?? Otázka první, kdo a jak to začne? Otázka podružná, kdo se to pousí v čas zastavit?
Lokální výpadky proudu - článek z EpochTimes z 22.12. 2024
Lokální výpadky proudu jako předzvěst strašidla „blackoutu“ obcházejícího Německem
Milan Smutný
22. 12. 2024
Německem, donedávna ekonomicky a technicky nejvyspělejší zemí EU, obchází strašidlo kolapsu energetické sítě, „blackoutu“. Jeho předzvěstí se stává „brownout“, tedy lokální výpadky sítě jako nový pojem doprovázející německou „dunkelflaute“.
Strašidlo „blackoutu“ obcházejícího Německem je samozřejmě odkazem na Komunistický manifest z roku 1848, který sliboval světlé zítřky s dělnickou třídou v čele společnosti. Odkaz na bibli komunismus je samozřejmě ironií. Ale tohle energetické strašidlo se nemusí týkat jen Německa, ale i širokého okruhu sousedních zemí. Energetické sítě jsou v různých částech Evropy totiž silně propojeny. Naposledy se to ukázalo letos 21. června. Bez dodávek elektrické energie se ocitla celá chorvatská Dalmácie poté, co se zhroutila elektrická síť v Černé Hoře. „Blackout“ se pak rozšířil do části Bosny a Hercegoviny a také do dalších částí Chorvatska i do Albánie.
V našich myslích nepochybně stále ještě nesrovnáváme Balkán s technicky vyspělým Německem. Ovšem situace se mění, jako ukazují obrovské problémy elektroenergetiky Německa v první dekádě listopadu a nyní 12. až 13. prosince. Jejich společným jmenovatelem byla „dunkelflaute“, tedy v přibližném překladu období bezvětrného temna. A pak se německá energetika ocitá v pasti.
Možné problémy s deficitem elektřiny se v začátcích projevují také kolísáním napětí. Při 10-25% poklesu napětí se světlo v domácnostech často jeví jako tlumené nebo bliká. Slabé napětí způsobuje, že klasické žárovky vypadají hnědě namísto jasně žluté. Tomuto jevu se říká „brownout“. Jedná se o bezpečnostní opatření správce sítě, které má za cíl síť postupně opět stabilizovat. Pokud se to nepodaří, může dojít k „blackoutu“, tedy nekontrolovanému, rozsáhlému a dlouhotrvajícímu výpadku proudu v rozsáhlých oblastech, někdy v celých státech. Jako první jsou odpojovány průmyslové podniky, jako poslední domácnosti.
Dne 6. listopadu 2024 v podvečer všechny fotovoltaické a větrné elektrárny v Německu, na něž Německo vsadilo jako na hlavní zdroj elektřiny při své dekarbonizační politice, vyráběly pouze 78,4 MW z instalovaného výkonu přibližně 163 000 MW (pro srovnání: tento jmenovitý výkon, což není ale skutečně odvedená práce v MWh, je roven 80 jaderným elektrárnám Temelín!). Skutečná výtěžnost těchto dvou zdrojů elektřiny tehdy činila pouhých 0,048 procenta. S nedostatkem elektřiny vystřelila desetinásobně cena elektřiny na vnitrodenním trhu asi na 820 eur za megawatthodinu, tedy v přepočtu přes 20 korun za jedinou kWh silové složky elektřiny (v ČR ji obchodníci obvykle prodávají asi za tři Kč).
Německý správce sítě zapojil všechny dostupné zdroje včetně uhlí, zemního plynu a dokonce i mazutových elektráren, přesto na pokrytí zátěže soustavy musela země dovážet ze zahraničí výkon 17 až 18 000 MW (pro srovnání: maximální historická zátěž české soustavy činí 12 000 MW). Situace Německa samozřejmě ovlivnila ceny elektřiny ve všech okolních zemích, z nichž Německo zoufale nakupovalo nedostatkovou elektřinu. A s rizikem kolapsu elektrické sítě se hodně symbolicky v týž den 6. listopadu vyhazovem šéfa liberální FDP a ministra financí Christiana Lindnera rozpadla vládní koalice v Berlíně. Lindner mj. požadoval zastavení bezuzdné dotační podpory tzv. obnovitelných zdrojů a odmítl kvůli tomu zvyšovat zadlužení německého státního rozpočtu.
Dunkelflaute v Německu počátkem listopadu 2024. (Zdroj: https://substackcdn.com a www.energy-charts.info)
Na 30 000 obřích větrných zdrojů bylo bezvětřím umrtveno na minimum a samozřejmě sluneční svit je v tomto období nepatrný. Modrá a šedivá barva v různých na grafu znázorňuje výrobu z německých větrných elektráren na souši a na moři, žlutá produkci solárů. Bílé pole pod černou linkou zatížení soustavy (spotřeby elektřiny) znamená elektřinu, kterou Německo muselo draze dovézt ze zahraničí.
V pátek 13. prosince měli Němci opět smůlu. Opět nastala „dunkeflaute“. Nejenže byl deficit stabilní elektřiny, ale mělo to dopad na kvalitu dodávek elektřiny po celé zemi. V 17:00 hodin všechny německé elektrárny měly ve svém výkonu o dobrých 12 GW méně, než země spotřebovávala. To znamenalo, že opět muselo Německo za každou cenu nakoupit elektřinu v zahraničí: pomohla jaderná Francie, Švýcarsko, Česko (z uhlí a jádra až 1,6 GW), Norsko, Švédsko, dokonce i uhelné elektrárny z Polska. Přeshraničním obchodem s elektřinou proudil do země výkon 9,6 GW, ale v síti stále chyběly 2,4 GW potřebného výkonu. Na vnitrodenním trhu dosáhla spotová cena elektřiny 936 eur/MWh, tedy v přepočtu 23,50 Kč za kWh elektřiny. Výsledek pro dodávky elektřiny: řada podniků svou výrobu odstavila, protože mnohé mixují cenu své elektřiny jak z dlouhodobých kontraktů, tak ze spotových cen. Domácnosti závislé na spotových cenách nepochybně snadněji zásadně sníží spotřebu než průmysl, jemuž ale i se zastavenou výrobou zůstanou náklady na výrobu, včetně personálních.
Jak popsala německá edice mezinárodního deníku Epoch Times, dopad na domácnosti a veřejné služby byl však v rozsáhlých oblastech země viditelný. V univerzitním městě Tübingen na jihozápadě Německa a v okolí na hodinu vypadla elektřina. Například na městském vánočním trhu zhasla světla. Potemněly obchody a vypnuly se pokladní systémy a zablokovaly automaticky otevírané dveře. Na vánočního trhu ve východoněmeckém braniborském městě Königs Wusterhausen v 15.24 hodin náhle s třeskem vypadl proud. V 17.20 se světla opět rozsvítila. Výpadek elektřiny zaznamenali také obyvatelé bavorského města Landau na Iseře a nedaleké obce Pilsting. V pátek kolem 10:00 na několik hodin přestala fungovat dodávka elektřiny v celé oblasti. Technické služby města odběratelé elektrické energie v celé oblasti sítě. Téměř 10 000 domácností v městě Erlangen severně od Norimberku bylo na několik hodin rovněž bez elektřiny. Elektrická síť Erfurtu, hlavního města spolkové země Duryňsko, zaznamenala problémy nejen 12. a 13. prosince, ale celý týden, protože síť je zastaralá ještě z dob NDR a špatně snáší kolísání napětí. To vše nejsou zprávy z nějaké latinsko-americké země, to je vyspělé Německo s 84 miliony obyvateli v centru Evropy.
Německým importem prudce zdraženou cenou elektřiny byly postiženy všechny exportní země, protože taková exportní cena se současně v dané zemi a regionu stala také cenou domácí. Na severu Německa či Švédska, regionálně výrobně i obchodně oddělených od jihu obou zemí, byla 6. listopadu cena díky tamním levným zdrojům hlavně z vody v řádu desítek haléřů za kWh, pro jih obou států ovšem platila cena německá. Samozřejmě se to týkalo také České republiky. Všude podniky a lidé sázející zcela nebo jen zčásti na spotové ceny hořce splakali nad prodělkem. Švédská vicepremiérka a ministryně energetiky, obchodu a průmyslu Ebba Buschová označila umrtvení jádra v Německu za klíčovou příčinu současných potíží a prohlásila, že tento krok ničí evropské hospodářství a také konkurenceschopnost. Švédská vláda chce v kontextu energetické situace doma i v Evropě postavit 10 nových jaderných reaktorů. Norská vláda chce nyní přehodnotit podmořské vedení elektřiny do Dánska a Německa, protože vývoz do Německa vyvolal růst cen i tam. „Je to naprosto pos..ná situace. Čelíme cenové infekci,“ stěžoval si emotivně norský ministr energetiky Terje Aasland, kterého s gustem citovala i česká média.
Německo se ihned po zavření posledních tří jaderných elektráren s podílem kolem 6-7 % na výrobě elektřiny v dubnu 2023 stalo jejím dovozcem. Za letošních devět měsíců už činil čistý německý dovoz 23 TWh, takže je reálná původní prognóza celoročního importu 38 TWh. Přesto němečtí a hlavně rakouští politici (jejichž země je se 6 TWh největším dovozcem české elektřiny pro rakouské přečerpávací elektrárny) v Evropské unii házejí klacky pod nohy očekávané jaderné renesanci v unijní jaderné alianci tvořené polovinou členských zemí EU a vedenou Francií.
V této situaci státní firma ČEPS ve své analýze zdrojové přiměřenosti MAF CZ 2023 z počátku letošního listopadu jako klíčová autorita pro českou vládu a na základě modelů SEEPIA tvrdí, že uhelné zdroje mohou bezproblémově brzy skončit, protože je nahradí růst produkce ze slunce, větru, jedné nové postavěné paroplynové elektrárny. A hlavně dovoz až 14 TWh elektřiny, tedy čtvrtina celoroční spotřeby, nicméně koncentrovaná zejména na zimu, kdy dovážet budeme potřebovat importovat až třetinu očekávané spotřeby elektřiny. A hádejte, které země jmenuje ČEPS jako zdroje pro český import? Francii a Německo.
Ano, je to Německo, které má stejná období „dunkelflaute“ jako Česko a neuplatnitelnou vzájemně se cenově kanibalizující nadprodukci hlavně v létě. To Německo, které se nedávno dopisem ministra hospodářství a ochrany klimatu Roberta Habecka francouzské ministryni energetiky chtělo ujistit, že se mohou i v budoucnost spolehnout na stabilní dovoz elektřiny z francouzských jaderných reaktorů. To Německo, jehož bavorský ministerský předseda a šéf konzervativní CSU Markus Söder 15. prosince za návštěvy v Praze požádal českou vládu o dodávky elektřiny. Výměnou za pomoc při vývoji a stavbě reaktorů a sdílení vědeckého know-how. Protože Německo po mnoha letech stále nedostavělo nové vysokonapěťového vedení pro přenos elektřiny z větrníků ze severu země na průmyslový jih země.
Dunkelflaute v Německu od 9. do 15. prosince 2024. (Zdroj: Screenshot /energy-charts.info/Fraunhofer ISE)
Opět v inkriminovaných dnech 11. až 13. prosince 2024 byla zcela nedostatečná domácí výroba elektřiny z OZE, takže její deficit kolem 16 GW stabilního výkonu (bílé pole pod čarou celkové zátěže/spotřeby) musel nahradit drahý import, ale přesto ještě chyběly 2,4 GW výkonu, o něž musela být zredukována spotřeba německého průmyslu a domácností.
Markus Krebber, generální ředitel RWE, předního výrobce elektřiny v Německu, k situaci na sociální síti Linkedin prohlásil, že je to „varovný výstřel“. S ohledem na přechod Německa na větrnou a solární energii závislých na povětrnostních podmínkách, jsou situace s výskytem „dunkleflaute“ podle něj „normální“, takže se na ně musím připravit budováním záložních elektráren. Jak dodal, zatím nebylo Německo s „dunkelflaute“ konfrontována v době maximální zátěže soustavy v hodnotě 75 GW, pak by to už německá energetika ani s dovozem nezvládla, dodal. Aniž to Krebber řekl, Německo by v takovém případě energetické nouze muselo brutálně odstavit část průmyslu.
Německo dle portálu electricity maps provozuje stále v rezervních zdrojích 33 GW výkonu v uhlí (zejména černém) a 36 GW v zemním plynu. Na tyto emisní zdroje si dojednalo v letech 2017–2018 souhlas EU s jejich dotování formou kapacitních plateb. Tyto zdroje totiž ničí ekonomicky jednak emisní povolenky, jednak jejich násilně omezovaná produkce upřednostňující solární a větrné zdroje. Tato paralelní, duální energetika spolu s nesmírnými novými náklady na posílení a správu sítě devastuje cenu elektřiny v Německu jako nejvyšší v EU. Je přímým viníkem stále se urychlujícího odchodu průmyslu z Německa, jež hrozí brzkým zničením mj. ocelářství a automobilového průmyslu. Německo chce nahradit uhlí novými elektrárnami na plyn, ale schválení příslušného zákona parlamentem spadlo rozpadem vlády pod stůl a nové aukce nebudou vypsány dříve než v polovině roku 2025. Výstavbu 10,5 GW výkonu těchto plynových zdrojů povinně adaptovatelných na vodík chtěla odcházející vláda dotovat 17 miliardami eur.
Tedy výstavba jedné nové německé plynové elektrárny s 1000 MW s trochu větším výkonem než PPE Počerady ze skupiny ČEZ (880 MW) by přišla v přepočtu na více než 40 miliard korun plus provozní dotace v podobě kapacitních plateb a dalších záruk ziskovosti pro soukromé provozovatele. Podotkněme, že nově i vláda ČR si uvědomuje potřebu postavit v plynu nové kapacity o výkonu 3000 MW. Náklady v ČR budou stejné jako v Německu. Ovšem termíny zahájení plánování, příslušného povolovacího řízení, stavby a nakonec i spuštění jsou hodně za horizontem roku 2030. Přitom s novými plně funkčními jadernými bloky lze počítat až na konci 30. spíše na začátku 40. let
Viceprezident Spolkového úřadu pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách (BBK) René Funk v kontextu posledních událostí vydal varování pro obyvatelstvo. „Obracím se na občany: Připravte se na mimořádné situace, kterými mohou být i dlouhodobé výpadky proudu,“ řekl portálu t-online. „Mimořádné události se nemusí naplnit, ale jsou možné kdykoli.“ BBK na svých internetových stránkách poskytuje informace o tom, jaká opatření by měli lidé v případě výpadku proudu předem přijmout. Když totiž vypadne proud, nezhasnou jen světla v domě, nefunguje topení, vodovody a kanalizace, vypadnou mobilní sítě. Samozřejmě přestanou fungovat obchody či čerpací stanice i klasických pohonných hmot. Před několika lety se německý týdeník Focus zabýval tematikou možného „blackoutu“, kvůli kterému německé státní orgány disciplinovaně zorganizovaly cvičení. Jak Focus napsal, po pouhých třech dnech bez dodávky proudu by se německá společnost zcela rozpadla a propadla v naprostý chaos a zvůli. To jsou poněkud „neuspokojivé“ výsledky a důsledky více než 20 let trvající zelené tranzice německé energetiky zhruba za 800 miliard eur (20 bilionů korun).
I navzdory těmto skutečnostem si české vládní instituce a dominantní energetická firma ČEZ podle receptů polosoukromých badatelů a jejich modelů SEEPIA myslí, že s brzkým výpadkem uhelných zdrojů si u nás dominantně poradí prý už do roku 2030 pětkrát zvětšená kapacita dotovaných solárních a větrných elektráren. Ta je ovšem v nedohlednu stejně jako výstavba nových elektráren na plyn, na jejichž nezbytnosti se shodují sice všichni, ale dotační peníze na výstavbu i provoz a příslušná legislativa neexistuje, kdežto elektřina z uhlí může skončit už v roce 2027.
Naposledy tento postoj dokumentovaly postoje představitelů státní firmy ČEPS i firmy ČEZ se 70% podílem českého státu na semináři, který 17. prosince hlavně pro české průmyslníky a podnikatele uspořádala Hospodářská komora ČR (HK ČR) v Praze s online připojením řady účastníků z celé republiky. Zástupci ČVUT a spolku Realistická energetika a ekologie (včetně autora tohoto článku) se celkem marně snažili na výpočtech a modelech vědců z Akademie věd ČR upozorňovat na fakt, že se živelným koncem uhlí bez reálné náhrady jinými stabilními zdroji čeká ČR zejména v zimě velký deficit dodávek elektřiny s nemožností ji odněkud v potřebném objemu a za nepochybně vysoké ceny importovat.
Zatímco ve vedení EU a Evropské komise je v kontextu důsledku politiky Green Deal nově nastoleno naléhavé téma zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu, Česká republika činí pravý opak. Hlavní ekonom ČEZ Pavel Řežábek na semináři suše konstatoval, že v případech vysokých cen způsobeným německou (a nepochybně mohl mít na mysli i budoucí českou) „dunkelflaute“ asi české podniky nebudou v této době vyrábět. Ovšem neřekl, že tyto výpadky se mohou v zimním období nasčítat i na celé týdny nevýroby se zničujícími důsledky pro firemní konkurenceschopnost. Přitom zástupce Ocelářské unie ČR v diskusi zdůraznil, že už nyní jsou ceny elektřiny pro energeticky náročné firmy v republice nepřijatelné a ekonomicky zničující.
Šéfka veřejných vztahů ČEZ a členka vedení HK ČR Zuzana Krejčiříková ve svém příspěvku v distančním připojení zcela nekompromisně řekla, že v roce 2030 v ČR „žádná výroba z uhlí nebude“, a pokud to někdo chce jinak, ať si to prý zaplatí. Dokonce arogantně prohlásila, že kdyby takový přístup Hospodářská komora obhajovala, ČEZ by z ní vystoupil. Vysoce postavená manažerka ČEZ tak před mnoha fyzicky i online přítomnými představiteli českého průmyslu a podnikatelské veřejnosti potvrdila, že obchodní zájmy této většinově státní firmy jsou daleko důležitější než energetická bezpečnost České republiky.
Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet stanoviska Epoch Times.